EUMateřská škola "Klíček" se stala opět úspěšným žadatelem o dotace v několika projektech.

Projekt českoněmecké spolupráce "Společně si hrát a navzájem se učit" byl schválen pro novoborskou školku ve výši 79.452 Euro.

Navazuje na dlouholetou spolupráci a úspěšné projekty MŠ Klíček Nový Bor a Kita Lauschezwerge ve Waltersdorfu. Přeshraniční partnerství je rozšířeno o 4 další spolupracující školky (MŠ Čtyřlístek ve Varnsdorfu a Kita  Kinderland v Grossschönau, MŠ Dolní Podluží a Kita Spreequellspatzen v Neugersdorfu). Projekt potrvá 3 roky (I/2017-XII/2019) a finance budou použity na společná setkávání dětí, výuku cizího jazyka imerzní metodou, zážitkové dny dětí a rodičů, kurzy němčiny pro rodiče a děti, vybavení školy potřebné k výuce apod.
více informací bude postupně v sekci Naše projekty a Přátelství

MSMTDalší projekt "Společně na cestě za vzděláváním" byl podpořen z OP VVV "Podpora škol formou zjednodušeného vykazování - šablony pro MŠ a ZŠ I" ve výši 965.396,-Kč. Finanční prostředky jsou určeny na období XI/2016 - X/2018 pro všechna pracoviště školy, a to především k zajištění vzdělávání pedagogů, na personální výdaje pro chůvu a školního asistenta. V projektu je počítáno i s odborně tematicky zaměřenými setkáními a spoluprací s rodiči dětí.

ms.klicek@clnet.cz

mssrdicko@seznam.cz