MŠ KlíčekPohdka ikova5 MŠ Pohádka pohadka pulz

• p1010629.jpg
  • P1010683.JPG

Zámek POHÁDKA

V království Nový Bor, v rozlehlé zahradě, stojí zámek POHÁDKA.
Není to obyčejný zámek. Je to místo plné radosti a smíchu.  Navštěvuje ho mnoho malých princů a princezen. Někteří se na čas promění v ,,Kašpárky", jiní zase v ,,Trpaslíky". Zámecké chůvy je učí novým dovednostem, připravují je na život v království, vypravují se s nimi do královského lesa a okolí.
Princátka jsou nejraději v zámecké herně. Je plná kostek, autíček, vláčků, stavebnic, loutek. Princezny si rády navlékají korálky, hrají si s panenkami, kreslí, malují, zpívají, tancují.
O plná bříška se jim stará zámecká kuchařka. Vaří lahodné pokrmy a hodovní síň vždy příjemně voní. O čistotu celého zámku se stará naše komorná. Naklepává peřinky v  ložnici, prostírá hodovní stoly, pomáhá oblékat prince a princezny a také se stará o zámeckou zahradu. Ti, kdo nepodlehnou únavě a spánku (nespavci) jen odpočívají, a je pro ně vždy připravena zajímavá činnost.
Zámek POHÁDKA je už z dálky vidět díky svým střešním věžičkám a originální zahradě.

Vážení rodiče, jestli budete chtít, aby Váš malý princ nebo malá princezna navštěvovala zámek POHÁDKA, přijďte se k nám podívat.

Kam směřujeme

Motto :  „Nauč mě to, abych to mohl dělat sám.“

CÍL:
Cílemzdravé mateřské školy“ Pohádka je rozvoj celé osobnosti dítěte s důrazem na rozvoj estetického a kulturního cítění. Škola navazuje na sklářskou tradici města Nový Bor, řemeslný um i vysokou kulturní úroveň jeho obyvatel. Děti jsou rozvíjeny především v oblasti výtvarného umění a dramatické tvorby.

2) Škola jako galerie nabízí prostor pro setkávání a spolupráci dětí, pedagogů i veřejnosti s uměleckým zaměřením, předávání inspirace i zkušeností a trvalé prezentace výtvarných děl.

3) „Bezpečná cesta“ je název preventivního programu podporujícího ochranu zdraví dětí, správné dovednosti a návyky v oblasti dopravní výchovy, které jsou důležité při dostupnosti centra z okrajové části města.

Kdo se na vás těší

Ve třídách se na děti těší:

K A Š P Á R C I -      LOUKOTOVÁ Ludmila

T R P A S L Í C I -  HLAVÁČKOVÁ Romana (vedoucí odloučeného pracoviště)

PROCHÁZKOVÁ Barbora

O plná bříška se stará:       ZETOVÁ Renata