Distanční výuka se stala součástí školského zákona, a to i v mateřských školách. Je to způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou

jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny pro různé krizové situace, momentálně z důvodu epidemie Covid 19.

V předškolním vzdělávání vzhledem k věku dětí není on-line výuka prioritním způsobem, nýbrž má pouze doplňkovou funkci. Ministerstvo doporučuje spíše zadávání praktických úkolů dětem. Zmiňuje společné hry, přípravu jídla, práci na zahradě, pohyb v přírodě, drobné domácí práce, péči o domácí zvířata a hudební a výtvarné aktivity.

V MŠ Srdíčko bude distanční výuka probíhat formou týdenního tematického celku, který bude rozpracován na každý den a mohou se do ní zapojit děti všech věkových skupin.

Distanční výuku najdete ZDE  nebo v kategorii "Distanční vzdělávání" přímo pod kategorií Fotogalerie Flickr.

Vypracované úkoly dětem zakládejte a po návratu dítěte do MŠ přineste k nahlédnutí paní učitelce. Pokud rodiče nemají email a další možnosti elektronické komunikace, mohou využít osobního předání ve školce po dohodě s třídní učitelkou.

Kromě tematických celků se můžete inspirovat i v následujících odkazech v kategorii "Náměty na vzdělávací činnosti"

Dotazy a konzultace budou možné v pracovní dny přes email, nebo telefon.

Těšíme se na vaše fotografie nebo krátká videa ze společně stráveného času se svými nejbližšími. Užijte si společné chvíle v klidu, dobré náladě a hlavně ve zdraví.

Opatrujte se a brzy se budeme těšit na shledanou v Srdíčku.

phoca thumb l srdko palackho2