Jablko G Svobody
MŠ Jablíčko • 01.jpg
 • 02.jpg
 • 03.jpg
 • 04.jpg
 • 05.jpg
 • 06.jpg
 • 07.jpg
 • 08.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

pozorInformace pro rodiče dětí Mateřské školy Jablíčko Generála Svobody 355 Nový Bor při Mateřské školE „Klíček“ Nový Bor, Svojsíkova 754, okres Česká Lípa, příspěvková organizace, v souvislosti s výskytem COVID-19 pozitivní osoby

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že Vaše dítě přišlo ve škole do kontaktu s COVID–19 pozitivním spolužákem/pedagogem, od kterého se mohlo nakazit, vztahuje se na něj karanténa na vybrané rizikové kontakty, a to od 7.1.2022.

V průběhu karantény děti musí absolvovat jeden PCR test na COVID-19 nejlépe mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Pokud by se však u Vašeho dítěte vyskytly jakékoliv zdravotní potíže (rýma, bolest, hlavy, únava, zvýšená teplota aj.), odběr neodkládejte a dítě přiveďte na test ihned. 

V případě, že tento PCR test bude negativní, karanténa se dítěti ukončuje 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou 14.1.2022. 

Pokud dítě PCR test neabsolvuje, karanténa mu bude ukončena po 14 dnech od rizikového kontaktu tj. 21.1.2022. 

V nejbližších dnech obdržíte SMS, ve které budete informováni, že Vám byla vystavena žádanka, stanovena karanténa a odkaz na sebetrasovací formulář, který prosím vyplňte.

Výsledky PCR testu byste měli obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h. Potvrzení o výsledku testu je možné si stáhnout ze stránky www.ocko.uzis.cz.

Postup bude následující:

 • pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě bude muset zůstat v min. 14 denní izolaci. Jeho zákonný zástupce by měl být kontaktován Krajskou hygienickou stanicí nebo Národním externím trasovacím call centrem, kdy mu bude mu vysvětlen další postup, včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům.
 • pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa se posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy/kroužků/běžného režimu.

Podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví se karanténa nevztahuje na osoby/děti, které mají více jak 14 dní po druhé dávce očkování nebo jsou ve lhůtě do 180 dnů od prožitého onemocnění – v těchto případech přesto doporučujeme absolvovat kontrolní PCR test (také mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu).

Shrnutí:

 • Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: s testem do 14.1.2022/ bez testu do 21.1.2022 včetně
 • PCR test provést nejlépe v termínu: dne 13.1.2022 v 8: 30 hodin bude proveden hromadný odběr v objektu mateřské školy
 • Pro osoby s ukončeným očkováním nebo po prožití COVID-19 do 180 dnů neplatí povinnost karantény, ale je doporučen PCR test.

Na závěr uvádíme, že pokud potřebujete být s dítětem doma a čerpat OČR (ošetřování člena rodiny), obraťte se na pediatra, který může OČR vystavit. Formulář, který vyplníte a zašlete na ČSSZ naleznete na stránkách : https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd.

Můžete také obrátit i na KHS prostřednictvím žádosti, kterou zašlete na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vzor žádosti najdete zde: https://www.khslbc.cz/wp-content/uploads/zadost_ocr_KHS.docx

Děkujeme Vám za spolupráci a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel: 721279518.

                                                                                Jaroslava Minaříková

                                                                             odborná referentka

                                                                                       oddělení hygieny dětí a mladistvých      

 

 

Zřizovatel

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: reditelka@msklicek.cz