V úterý 12. 6. nás čekal společný poslední výlet v tomto školním roce s dětmi z Waltersdorfu. Děti z Německa si pro nás přijely až ke školce svým autobusem a společně jsme se vydali do Skalice u České Lípy do obory s daňky.

Pan majitel obory nás vřele uvítal i se svým psem Alanem. Dorazili jsme právě včas, neboť se zrovna chystalo krmení pro zvířátka v oboře. Pan majitel nám názorně nejen ukázal, co zvířátka jí, ale i jak podle paroží rozeznat obyvatele obory. V oboře se nachází jeleni, laně, srnci, srny a daňci. Po zhlédnutí zvěře nám majitel ukázal i cvičení svého loveckého psa Alana.

Po velmi zajímavém dopoledni nás čekal ještě společný oběd v místní restauraci. Děti odjížděly domů plni krásných zážitků a s naplněnými bříšky výborným řízkem s bramborovou kaší a zmrzlinovým pohárem.

Am Dienstag 12. 6. erwartete uns der letzte Ausflug in diesem Jahr mit Kindern aus Waltersdorf. Die Kinder aus Deutschland holten uns vor dem Kindergarten mit ihrem Bus und gemeinsam fuhren wir nach Skalice u České Lípy ins Gehege mit Damhirschen.

Der Eigentümer dieses Gehege, Herr Tatarkovič, und sein Hund Alan haben uns herzlich begrüßt. Wir sind gerade zur richtigen Zeit gekommen, in welcher die Fütterung stattgefunden hat. Der Eigentümer hat uns anschaulich gezeigt, was die Tiere fressen und wie man die Einwohner des Geheges nach den Geweihen unterscheiden kann. Im Gehege befinden sich Hirche, Hirchkühe, Rehböcke, Rehe und Damhirsche. Nach der Beobachtung der Tiere im Gehege zeigte uns Herr Tatarkovič wie er seinen Jägerhund Alan trainiert.

Nach dem interessanten Vormittag erwartete uns noch Mittagessen im örtlichen Restaurant. Die Kinder fuhren nach Hause voll von wunderschönen Ereignissen und mit vollen Bäuchlein, weil wir leckeren Schnitzel mit Kartoffelbrei und Eisbecher hatten.

1 1
1 2
1 3
1 4