Waltersdorf - pohádky v domě/ Waltersdorf - MÄRCHEN  IM  HAUS
Poslední letošní setkání bylo zároveň i posledním setkáním v projektu Společně si hrát a navzájem se učit. Tentokrát jsme se vydali do Německa na setkání nazvané „Pohádky v domě“.

Po příjezdu do Waltersdorfu jsme se společně všichni přivítali a následovala opět výborná svačinka. Děti společně posvačily a začaly se připravovat na činnosti.

Paní učitelky si pro nás připravily pohádku „O perníkové chaloupce“. Na promítačce promítaly obrázky k pohádce a k tomu pohádku vyprávěly německy i česky. Po pohádce si děti vybarvily tematické omalovánky. Nakonec si všichni společně pohráli.

Setkání se nám moc líbilo a velice jsme si ho užili. Poslední setkání v projektu se tedy velmi vydařilo a my děkujeme za spolupráci.

Das letzte Treffen in diesem Jahr war auch das letzte Treffen in dem Projekt Gemeinsam spielen wir, voneinander lernen wir. Diesmal sind wir nach Deutschland gefahren und zwar zum Treffen mit dem Namen „ Märchen im Haus .“

Nach dem gemeinsamen Begrüssen in Waltersdorf haben wir zusammen wieder lecker gefrühstückt. Dann wurde der Raum für die Projektion vorbereitet.

Die Erzieherinen haben für Kinder das Märchen „ Hänsel und Gretel „ ausgewählt. Auf dem Projektor wurde das Märchen in Bilder projiziert und dazu wurde es in Deutsch und Tschechisch erzählt. Nach dem Märchen haben sich die Kinder Bilder zu diesem Thema ausgemalt und dann gemeinsam gespielt.

Das Treffen war sehr schön und alle haben sich die gemeinsame Zeit toll genossen. Vielen Dank für die Mitarbeit.

čtyřlístek - pohádky v domě