Kytička Kalinova3

MŠ Kytička, tř. Kopretina

Pod duhovou střechou 2018/2019

V září r. 2018 jsme opět přivítali nová batolátka. Vzhledem k plánované rekonstrukci naší školní budovy, jsme byli přesunuti do prostor MŠ Klíček, kde nám nabídli velkolepou prostornou třídu s monumentálním výhledem.

Téma školního r. 2018/2019 zněl „Pod duhovou střechou“. Sami si zkuste vybavit pohled na duhový barevný most, který se klene přes horizont a za ním tmavé nebe. Ještě prší, a přesto na nás ťuká slunko svými hřejivými paprsky. A my cítíme pocit štěstí, jako by se barvy přenesly i do nás a prozářily celou naši bytost. Barvy jsou všude kolem nás, bez barevné harmonie by byl náš svět černobílý a smutný.

V průběhu roku se barvy prolínaly všemi činnostmi dne. S batolátky jsme barvy poznávali prostřednictvím her, hledali v blízké přírodě, kam jsme často vyráželi s naší žížalou Jůlií a pozorovali změny v jednotlivých ročních obdobích.

Celoročním cílem je posilování prosociálního chování – učit se zvyknout být bez rodičů v cizím prostředí, bez plen, bez dudlíku. Postupně se naučit sebeobslužným a hygienickým návykům.

Seznámit se s novými kamarády – půjčovat si hračky, společně si hrát, a přitom se učit a objevovat nové věci. Každé ráno se umět pozdravit a odpoledne se rozloučit.