Kytička Kalinova3

MŠ Kytička, tř. Kopretina

V průběhu školního roku 2020/2021 nás budou doprovázet dva kamarádi Bob a Bobek, odvážní králíci z klobouku, kteří procestovali celý svět a my se jimi budeme inspirovat.

S Bobem a Bobkem na cestách

Téma tohoto roku je: „Na cestách kolem světa s Bobem a Bobkem“

Hra je nejpřirozenější činností a pohádka nám otevírá vrátka do světa fantazie. S ohledem na nejmladší předškolní věkovou kategorii (batolecí věk) se bude hra a pohádkový příběh prolínat všemi činnostmi během dne s přihlédnutím k týdenním plánům.

Každé ráno s králíky začneme pořádnou rozcvičkou, něco nového se naučíme např. rozeznávat barvy, počítat do tří, společně si zazpíváme, dozvíme se spoustu zajímavostí o světě kolem nás, také se naučíme držet štětec a malovat na papír.

Seznámíme se s novými kamarády, budeme se učit půjčovat si hračky, společně si hrát. Naučíme se být bez rodičů v cizím prostředí, bez plen, bez dudlíku. Postupně se naučíme převlékat a obouvat sami. Také sníst oběd bez pomoci, vydržet sedět u stolu a budeme vědět, že před jídlem a po toaletě si musíme umýt ruce.

Každý den při vhodném počasí, budeme vyrážet do přírody a sledovat změny v jednotlivých ročních obdobích.