EU  euroregNisa

V říjnu 2005 jsme obdrželi dotaci ve výši 7 724 Euro z Fondu malých projektů INTERREG IIIA Euroregionu Nisa na projekt "DEJME KŘÍDLA FANTAZII - přeshraniční předškolní vzdělávání formou her a prožitku".

 Projekt se týkal zlepšení podmínek aktivní spolupráce MŠ „Klíček“ Nový Bor a AWO Kinderhaus „Lauschezwerge“ ve Waltersdorfu - zajištění dopravy na vzájemná setkání dětí, financování doprovodných aktivit (návštěva ZOO, akvaparku apod.), zajištění metodických i pracovních materiálů a tvorbu internetových stránek.
V rámci projektu bylo za období 9/2005 – 6/2006 uskutečněno 8 společných tematických setkání, 4 celodenní výlety v Čechách i Německu a 3denní setkání dětí v Grossschönau.

Projekt i dosavadní spolupráci jsme prezentovali 3.11.2005 na trinacionální konferenci v Görlitz, která byla zaměřená na téma „Přeshraniční spolupráce mateřských a základních škol v Euroregionu Nisa“.

 


Další články