Jablko G Svobody
MŠ Jablíčko

infoOd 19.ledna bude MŠ Jablíčko znovu otevřeno.
Na základě informací z Krajské hygienické stanice mohou děti, které měly ve čtvrtek 13.1. pozitivní PCR test, nastoupit zpět do školky ve středu 19.ledna za podmínky, že jsou zdravé, tj. bez příznaků c-19 (teplota, kašel, rýma, bolesti hlavy, průjem...)
Pokud by u dětí příznaky onemocnění dále přetrvávaly, musí zůstat nadále doma.

Prosím rodiče, aby v úterý dopoledne předběžně nahlásili docházku dětí, abychom mohli zabezpečit stravování.
Děkuji.
I. Posseltová, řed.MŠ

pozorZ rozhodnutí KHS čj. KHSLB 00586/2022 ze dne 10.1.2022 je provoz MŠ Jablíčko uzavřen do 14.1.2022 včetně.
K uzavření došlo v souvislosti s výskytem infekčního onemocnění COVID-19.

Děti, které byly minulý týden ve školce v kontaktu s osobou covid pozitivní, budou hromadně otestovány ve čtvrtek 13.1. v 8,30 hodin v prostorách MŠ Jablíčko. hromadnou žádanku yvstavila KHS.

Na odběry přijďte všichni (tj. děti i dospělí) se zakrytými dýchacími cestami.

Děkuji.
I.Posseltová, ředitelka školy

pozorInformace pro rodiče dětí Mateřské školy Jablíčko Generála Svobody 355 Nový Bor při Mateřské školE „Klíček“ Nový Bor, Svojsíkova 754, okres Česká Lípa, příspěvková organizace, v souvislosti s výskytem COVID-19 pozitivní osoby

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že Vaše dítě přišlo ve škole do kontaktu s COVID–19 pozitivním spolužákem/pedagogem, od kterého se mohlo nakazit, vztahuje se na něj karanténa na vybrané rizikové kontakty, a to od 7.1.2022.

V průběhu karantény děti musí absolvovat jeden PCR test na COVID-19 nejlépe mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Pokud by se však u Vašeho dítěte vyskytly jakékoliv zdravotní potíže (rýma, bolest, hlavy, únava, zvýšená teplota aj.), odběr neodkládejte a dítě přiveďte na test ihned.

V případě, že tento PCR test bude negativní, karanténa se dítěti ukončuje 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou 14.1.2022.

Pokud dítě PCR test neabsolvuje, karanténa mu bude ukončena po 14 dnech od rizikového kontaktu tj. 21.1.2022.

V nejbližších dnech obdržíte SMS, ve které budete informováni, že Vám byla vystavena žádanka, stanovena karanténa a odkaz na sebetrasovací formulář, který prosím vyplňte.

Výsledky PCR testu byste měli obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h. Potvrzení o výsledku testu je možné si stáhnout ze stránky www.ocko.uzis.cz.

Postup bude následující:

• pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě bude muset zůstat v min. 14 denní izolaci. Jeho zákonný zástupce by měl být kontaktován Krajskou hygienickou stanicí nebo Národním externím trasovacím call centrem, kdy mu bude mu vysvětlen další postup, včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům.
  • pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa se posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy/kroužků/běžného režimu.

Podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví se karanténa nevztahuje na osoby/děti, které mají více jak 14 dní po druhé dávce očkování nebo jsou ve lhůtě do 180 dnů od prožitého onemocnění – v těchto případech přesto doporučujeme absolvovat kontrolní PCR test (také mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu).

Shrnutí:

• Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: s testem do 14.1.2022/ bez testu do 21.1.2022 včetně
  • PCR test provést nejlépe v termínu: dne 13.1.2022 v 8: 30 hodin bude proveden hromadný odběr v objektu mateřské školy
  • Pro osoby s ukončeným očkováním nebo po prožití COVID-19 do 180 dnů neplatí povinnost karantény, ale je doporučen PCR test.

Na závěr uvádíme, že pokud potřebujete být s dítětem doma a čerpat OČR (ošetřování člena rodiny), obraťte se na pediatra, který může OČR vystavit. Formulář, který vyplníte a zašlete na ČSSZ naleznete na stránkách : https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd.

Můžete také obrátit i na KHS prostřednictvím žádosti, kterou zašlete na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vzor žádosti najdete zde: https://www.khslbc.cz/wp-content/uploads/zadost_ocr_KHS.docx

Děkujeme Vám za spolupráci a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel: 721279518.

Jaroslava Minaříková

odborná referentka

oddělení hygieny dětí a mladistvých

e-mail: reditelka@msklicek.cz