Kytička Kalinova3

MŠ Kytička

Pedagogicko psychologická poradna v České Lípě je do odvolání uzavřena.
V současné době není možný osobní kontakt.

Pokud někteří rodiče ještě nezaslali žádost o vyšetření školní zralosti, mohou si ji stáhnout ze stránek PPP Žádost o vyšetření v PPP Česká Lípa, vyplní, vytisknou, podepíší a buď oskenované zašlou na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vytištěné a podepsané poštou na adresu:

Pedagogicko - psychologická poradna
Havlíčkova 443
Česká Lípa 470 01

Zároveň rodiče oznámí tuto skutečnost třídním učitelkám, které vyplní dotazník (Sdělení mateřské školy) a s naskenovanými obrázky budou dokumenty zaslány do datové schránky PPP.

Vyšetření školní zralosti bude probíhat následovně:

Pracovnice PPP bude telefonicky kontaktovat rodiče a pravděpodobně provede přes videokonferenci vyšetření dítěte (v poradně nyní ještě upravují, jak bude vše probíhat)

Poté PPP vypracuje zprávu, kterou zašle zákonnému zástupci

Pokud se z nějakého důvodu vyšetření neuskuteční, osobní kontakt poradna plánuje až na září, kdy mohou poradny stále ještě vrátit dítě zpět, buď do přípravné třídy nebo do MŠ.

Poradna upřednostní děti, které budou mít všechny zaslané podklady kompletní.

Vyjádření Pedagogicko-psychologické poradny

Vážení klienti,
s ohledem na aktuální situaci v naší zemi – šíření onemocnění COVID – 19 a v souvislosti s vládními opatřeními v rámci nouzového stavu ČR  jsou od 16. 3. 2020  do odvolání uzavřena pro veřejnost obě pracoviště PPP Česká Lípa (Č. Lípa i Nový Bor).
Do PPP Česká Lípa tedy není aktuálně možné se fyzicky dostavit, a to ani pro vyzvednutí Doporučení či dalších dokumentů. Pokud by někdo dokumenty potřeboval, je možné je naskenovat a zaslat v elektronické podobě.
Byla zrušena všechna naplánovaná vyšetření. O náhradních termínech vyšetření budete informováni našimi pracovníky individuálně v závislosti na dalším postupu vlády ČR.
Přijímány jsou pouze žádosti o vyšetření školní zralosti. Ostatní  žádosti nejsou aktuálně přijímány.  Školy jsou z naší strany informovány, jakým způsobem mají postupovat v případě prodloužení končící platnosti Doporučení PPP. Obracejte se, prosím, v této záležitosti na školu, kam žák dochází.

Pro telefonickou komunikaci s PPP Česká Lípa slouží čísla našich sociálních pracovnic: 728 541 505 a 778 499 169.

Pro e-mailovou komunikaci slouží kontakty uvedené na našem webu: https://pppcl.cz/kontakty/

Tímto zároveň prosíme o trpělivost a přejeme Vám pevné zdraví!

Mgr. Pavla Šimánková,  ředitelka PPP Česká Lípa

V České Lípě, dne 16.3.2020