Kytička Kalinova3

MŠ Kytička

Motto:

"Žij vyrovnaně - trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj."          / Robert Fulghum/

CÍL:

1/ Mateřská škola chce nabízet své aktivity především v oblasti hudebně dramatické tvorby. Děti mají možnost nacvičovat hudební pohádky a s nimi se účastnit regionálních přehlídek a soutěží mateřských škol.

2/ Rozvoj sportovních a hudebně pohybových aktivit bude umožňovat sportoviště v areálu školy. Dostatek všestranného pohybu pomůže dětem s poruchami řeči k rozvoji motorických dovedností.

3/Škola jako společensko - kulturní centrum bude v budoucnu aktivně spolupracovat s Rodinou v centru, pořádat společné kulturní a sportovní akce pro děti a rodiče nejen z mateřských škol.

Specifické cíle:

1/ oblast hudebně dramatické tvorby

- Hudebně dramatické zpracování pohádek.

- Prevence a reedukace řečových vad.

- Pořádání pěveckých soutěží pro děti novoborských školek.

2/ oblast sportovních a výtvarných aktivit

- Seznamování s různými druhy sportu na přilehlém sportovním areálu (atletika, míčové hry, .....)

- Organizace výstavy výtvarných prací mateřských škol v městském divadle - každý lichý rok.

- Zajišťování sportovních soutěží pro mateřinky (halové závody, olympiáda, atletický pětiboj...)

3/ společensko - kulturní centrum

- Společné aktivity s Rodinou v centru (společné hry, cvičení i kulturní akce)

- Zábavné pořady pro děti a dospěláky v zahradním divadle (pohádky, kouzelnická představení, školní přehlídky apod.)

- Společenské akce školy

Prostředky k naplňování vzdělávacích cílů:

-   Individuální i skupinová práce

-   Dostatek prostoru a příležitostí pro sportování

-   Spec. odborná péče - spec. pedagog, logopedický asistent

-   Kultura řečových dovedností