• 1-1.jpg
  • 1-35.JPG
  • 1-37.JPG

Společně - divadlo Koloběžka ve školce

Blíží se prázdniny a rodina Palečkovic se vydává na cestu k babičce na chalupu.  Maminka si ještě běží rychle dokoupit posledních pár věcí na cestu a tatínka nečekaně povolají na chvíli do práce. A tak děti zůstávají samy doma. Ale ne nadlouho, do bytu k nim přiletí kouzelná včelka a děti si tak zkusí, jak to třeba vypadá v Africe nebo se proletí v horkovdušném balóně..

Setkání s panáčkem Nehoďáčkem

V pondělí se všichni předškoláčci sešli v tělocvičně, kde už na ně čekal panáček Nehoďáček. Ten se snaží dohlížet na bezpečnost obyvatel, a to nejen v silničním provozu. Jenže, ve městech bydlí spoustu obyvatel a Nehoďáček nezvládá uhlídat vše sám. Proto se občas snaží svým zásahem naučit obyvatele města, jak se chovat, aby on byl co nejméně zapotřebí. A tentokrát zavítal i k nám do školky.

Návštěva prvňáčků v novoborských školách

S budoucími školáky jsme se během dvou uplynulých týdnů byli podívat, jak to vlastně v takové škole vypadá. Návštěva prvňáčků ve školách ZŠ náměstí Míru a ZŠ U Lesa, se dětem velmi líbila.

Mohly tak vidět a také si vyzkoušet, jak se zdraví paní učitelka při příchodu do třídy, jak se sedí v lavici, jaké je to být vyvolán k tabuli a plnit dané úkoly (např. počítání, psaní písmen, hledání stejných dvojic..) a co všechno se prvňáčci od září již naučili.

Děti se tak na malou chvilku vcítily do role školáků a byly z toho nadšené.

Děkujeme proto vedení obou škol a paní učitelkám za možnost to vše prožít.

Vánoční zpívání na ZŠ Náměstí Míru

Do školky nám přišla pozvánka od ZŠ náměstí Míru a na ní stálo -  "Dne 19.12. se uskuteční  "Vánoční zpívání", s dětmi jste srdečně zváni, těšíme se na Vás."
A tak se děti ze třídy Jahůdky, společně s paní učitelkou Pavlou, vydaly do základní školy.

Na místě se pak potkaly s dalšími školkami z Nového Boru, ale také s prvňáčky, kteří je přivítali pásmem vánočních koled. Každá školka předvedla svůj kratičký program s vánoční tématikou.

A protože se dětem vystoupení opravdu moc povedlo, čekala je na závěr sladká odměna :-)

Sboreček - čertovské vystoupení v Senior centru

Víte, co je nejhezčí věc na světě? Když vykouzlíte někomu úsměv na tváři. A nám se to, doufám, povedlo u babiček a dědečků ze Senior centra v Novém Boru. Děti se předvedly jako čertíci a na úplný závěr jsme si všichni společně zazpívali vánoční koledu "Nesem vám noviny". Atmosféra byla velmi příjemná a určitě jsme tady s dětmi nebyli naposledy.

Výlet na zámek Děčín

Už od samého rána se na nás dívalo sluníčko a provázelo nás celou naší cestou. A kam jsme se to vydali? No přeci prozkoumat zámek Děčín :-)
Po příjezdu jsme hned zhlédli loutkovou pohádku "Za každým rohem jeskyňka", kde se prolínaly dětem známé tři pohádky - O Červené Karkulce, O Smolíčkovi a O Perníkové Chaloupce. Po pohádce jsme se rozdělili na dvě skupinky a každá skupina tak měla možnost prohlédnout si zámek s komtesou či dvorním pánem. Dozvěděli jsme se tak plno zajímavostí, jako např.: co se dříve mlsalo, čím se dříve psaly dopisy, a nebo jak chodili lidé oblékáni..ale nejen to, my jsme si to mohli i vyzkoušet, což bylo pro děti velmi lákávé a zajímavé. A představte si, na konci prohlídky se najednou vrátil ze svých cest předčasně majitel zámku  František Antonín hrabě z Thunu a Holjenštejna, který nám za naši statečnost předal na památku pamětní listinu.

Po prohlídce nám pěkně vyhládlo a tak jsme si udělali piknik v trávě a s chutí jsme poobědvali řízky s chlebem :-) Plni síly jsme se potom vydali objevovat krásy místního zámeckého parku. A že toho bylo k vidění...Pomalu se nachýlil čas k odjezdu a tak jsme ještě jednou naposledy zamávali zámku a s pokřikem "ahoj" jsme se vydali autobusem nazpět do školky.

Bubenická show

fotoMŠ 344Obloha zalitá sluníčkem, jarní vůně a svěží zeleň kolem...stačí se jen posadit do trávy v zahradním divadýlku a nechat se unášet rytmy bubnů...
Takové dopoledne jsme mohli strávit společně s panem Jakubem Wünschem a jeho přáteli, kteří nám přišli nejen zabubnovat, ale i poprvé rozehrát nový zahradní xylofon.