• 1-1.jpg
 • 1-3.JPG
 • 1-4.JPG
 • 1-5.jpg
 • 1-5.JPG
 • 1-6.jpg
 • 1-9.JPG
 • 1-11.JPG
 • 1-12.JPG
 • 1-13.JPG
 • 1-14.JPG
 • 1-15.JPG
 • 1-16.JPG
 • 1-17.JPG
 • 1-18.JPG
 • 1-19.JPG
 • 1-20.JPG
 • 1-35.JPG
 • 1-37.JPG
 • 36.jpg

Setkání s panáčkem Nehoďáčkem

V pondělí se všichni předškoláčci sešli v tělocvičně, kde už na ně čekal panáček Nehoďáček. Ten se snaží dohlížet na bezpečnost obyvatel, a to nejen v silničním provozu. Jenže, ve městech bydlí spoustu obyvatel a Nehoďáček nezvládá uhlídat vše sám. Proto se občas snaží svým zásahem naučit obyvatele města, jak se chovat, aby on byl co nejméně zapotřebí. A tentokrát zavítal i k nám do školky.

Pokračovat ve čtení

Návštěva prvňáčků v novoborských školách

S budoucími školáky jsme se během dvou uplynulých týdnů byli podívat, jak to vlastně v takové škole vypadá. Návštěva prvňáčků ve školách ZŠ náměstí Míru a ZŠ U Lesa, se dětem velmi líbila.

Mohly tak vidět a také si vyzkoušet, jak se zdraví paní učitelka při příchodu do třídy, jak se sedí v lavici, jaké je to být vyvolán k tabuli a plnit dané úkoly (např. počítání, psaní písmen, hledání stejných dvojic..) a co všechno se prvňáčci od září již naučili. 

Děti se tak na malou chvilku vcítily do role školáků a byly z toho nadšené.

Děkujeme proto vedení obou škol a paní učitelkám za možnost to vše prožít.

Pokračovat ve čtení

Vánoční zpívání na ZŠ Náměstí Míru

Do školky nám přišla pozvánka od ZŠ náměstí Míru a na ní stálo -  "Dne 19.12. se uskuteční  "Vánoční zpívání", s dětmi jste srdečně zváni, těšíme se na Vás."
A tak se děti ze třídy Jahůdky, společně s paní učitelkou Pavlou, vydaly do základní školy.

Na místě se pak potkaly s dalšími školkami z Nového Boru, ale také s prvňáčky, kteří je přivítali pásmem vánočních koled. Každá školka předvedla svůj kratičký program s vánoční tématikou.

A protože se dětem vystoupení opravdu moc povedlo, čekala je na závěr sladká odměna :-) 

Pokračovat ve čtení

Sboreček - čertovské vystoupení v Senior centru

Víte, co je nejhezčí věc na světě? Když vykouzlíte někomu úsměv na tváři. A nám se to, doufám, povedlo u babiček a dědečků ze Senior centra v Novém Boru. Děti se předvedly jako čertíci a na úplný závěr jsme si všichni společně zazpívali vánoční koledu "Nesem vám noviny". Atmosféra byla velmi příjemná a určitě jsme tady s dětmi nebyli naposledy.

Pokračovat ve čtení

Výlet na zámek Děčín

Už od samého rána se na nás dívalo sluníčko a provázelo nás celou naší cestou. A kam jsme se to vydali? No přeci prozkoumat zámek Děčín :-)
Po příjezdu jsme hned zhlédli loutkovou pohádku "Za každým rohem jeskyňka", kde se prolínaly dětem známé tři pohádky - O Červené Karkulce, O Smolíčkovi a O Perníkové Chaloupce. Po pohádce jsme se rozdělili na dvě skupinky a každá skupina tak měla možnost prohlédnout si zámek s komtesou či dvorním pánem. Dozvěděli jsme se tak plno zajímavostí, jako např.: co se dříve mlsalo, čím se dříve psaly dopisy, a nebo jak chodili lidé oblékáni..ale nejen to, my jsme si to mohli i vyzkoušet, což bylo pro děti velmi lákávé a zajímavé. A představte si, na konci prohlídky se najednou vrátil ze svých cest předčasně majitel zámku  František Antonín hrabě z Thunu a Holjenštejna, který nám za naši statečnost předal na památku pamětní listinu.

Po prohlídce nám pěkně vyhládlo a tak jsme si udělali piknik v trávě a s chutí jsme poobědvali řízky s chlebem :-) Plni síly jsme se potom vydali objevovat krásy místního zámeckého parku. A že toho bylo k vidění...Pomalu se nachýlil čas k odjezdu a tak jsme ještě jednou naposledy zamávali zámku a s pokřikem "ahoj" jsme se vydali autobusem nazpět do školky. 

Pokračovat ve čtení

Bubenická show

fotoMŠ 344Obloha zalitá sluníčkem, jarní vůně a svěží zeleň kolem...stačí se jen posadit do trávy v zahradním divadýlku a nechat se unášet rytmy bubnů...
Takové dopoledne jsme mohli strávit společně s panem Jakubem Wünschem a jeho přáteli, kteří nám přišli nejen zabubnovat, ale i poprvé rozehrát nový zahradní xylofon. 

Pokračovat ve čtení

Orientační běh

Ve středu jsme se vydali s předškoláčky z celé školky na orientační závod, který se konal na cyklistickém ovále v Novém Boru. Hned na startu děti obdržely mapu (kartičku s pohádkovými postavičkami z Večerníčku). Ve dvojicích se pak postupně vydávaly na trať a podle fáborků hledaly deset stanovišť, u každého stanoviště si pak označily shodný obrázek.

A i když nám počasí zrovna nepřálo, naši sportovci vše zvládli na výbornou a za odměnu dostali diplomy a pexeso.

Pokračovat ve čtení

Divadlo v MŠ - "Barevná pohádka"

Byl jednou jeden čaroděj, který byl velmi unavený a tak si usmyslel, že si chvíli zdřímne na rozkvetlé louce. Jenže okolo něho pořád něco létalo a bzučelo, a to čaroděje tak namíchlo, že celý svět ponořil do tmy. Jenže to se mu moc nevyplatilo, a tak vrátil světu barvy nazpět. Akorát se mu to čarování trochu pomotalo. Ještě, že mu přišla na pomoc statečná beruška, která dala vše do pořádku...

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz