• 1-1.jpg
  • 1-35.JPG
  • 1-37.JPG

Čtyřlístek - Cesta za pokladem

Celý rok utekl jako voda a přišel čas rozloučit se i se studentkami z Pedagogické školy, které k nám docházely na praxi. Děvčata si pro děti připravila stezku plnou úkolů, po které jsme se vydali hledat poklad. Při činnostech jsme si procvičili svoji pamět, pozornost ale i německý jazyk. Vše jsme zvládli a teď už zbývalo jenom najít poklad. Sice nám chvíli trvalo, než jsme jej objevili, ale huráááá, našli jsme ho! :-)

Dívkám tímto moc děkujeme za krásně připravené dopoledne a přejeme jim hodně úspěchu ve škole!

Výlet k chotovickému rybníku

Ráno po svačině jsme se s dětmi vydali na cestu. Naším cílem bylo vidět aspoň jednu žabku, a to se nám také povedlo!! Žabička nás přivítala ještě něž jsme dorazili na místo. Schválně, kdo z vás ji na fotce najde :-)
U rybníka se pak paní učitelka Míša snažila pochytat nějaké pulce. Všichni jsme jí moc fandili, ale bohužel bez úspěchu.. pulci se nám schovali.  Avšak paní učitelce se podařilo vylovit alespoň lasturu :-)

Prohlídka Legiovlaku na nádraží

I k nám do Nového Boru zavítal Legiovlak v rámci jeho putování po České Republice. S dětmi jsme se tedy vydali na prohlídku replik legionářských vagonů. A že toho bylo k vidění! Děti měly možnost, prohlédnout si např.: lékařský, poštovní, kovářský, obrněný či třeba krejčovský vůz. Než jsme se vydali zpět do školky, ještě jsme se posilnili dobrůtkami :-)

Návštěva koťátek u nás ve třídě

Jednoho dne k nám do třídy přišla paní učitelka Hannička a přinesla nám ukázat koťátka.  Dozvěděli jsme se, co taková koťátka všechno potřebují ke svému žití, jak vlastně kočičky žijí, co jí, loví a jak o ně vůbec správně pečovat. Kotáťka byla opravdu roztomilá, a než se vydala zpátky k mamince, stihli jsme si s nimi ještě chvíli pohrát a pomazlit se :-)

Děkujeme moc paní učitelce za milé zpestření!

Čtyřlístek - dárečky od Ježíška

Když děti po víkendu přišly do třídy, čekalo na ně velké překvapení.. pod vánočním stromečkem našly spousty dárečků :-)  Ježíšek letos nadělil dětem krásné hry, které budou rozvíjet všechny jejich smysly.  Nadšené děti na nic nečekaly a ihned se pustily do rozbalování a hraní. DĚKUJEME JEŽÍŠKU!

Čtyřlístek - Andělská besídka

Všude kolem se rozhostilo naprosté ticho, světla zhasla, místnost pohltila tma a za zvuků krásné melodie se najednou objevovala malá světélka..kdepak to není úryvek z knížky, ale tak začínala naše vánoční besídka ve třídě Čtyřlístek. A ta malá světélka? To se na Zem snášeli Andílci :-)

Čtyřlístek - výroba šlehačkového cukroví

S dětmi jsme se pustily do pečení cukroví.. Nejprve jsme se seznámili se všemi surovinami a pak jsme se dali do díla. A jak to panečku dětem šlo od ruky! :-) Děti si vykrájely z těsta různé tvary, paní kuchařky nám cukroví upekly a už zbývalo je jen obalit v cukru. S dětmi můžeme jen doporučit!

Čtyřlístek - Houslový koncert

Naše kamarádka Verunka navštěvuje hudební školu a učí se hrát na housle. Jeden den se rozhodla, že nám uspořádá koncert, a tak nám přinesla housličky ukázat. S dětmi jsme si chvíli o hudebním nástroji povídali a Verunka nám na všechny naše zvídavé otázky odpověděla. A pak jsme se už s nedočkavostí zaposlouchali do zvuků houslí. Verunka nám zahrála a k tomu zazpívala dvě vánoční písničky a my jsme jí za to odměnili velkým potleskem.
Verunka nám slíbila, že nám zase někdy přijde zahrát a my se budeme opět těšit :-)

Čtyřlístek - Drak

Celý rok (vždy ve středu) k nám do třídy budou docházet čtyři studentky z pedagogické školy na praxi.
Studentky ze začátku pouze pozorovaly a sžívaly se s prostředím a kolektivem dětí. Nyní, od listopadu, již mají své samostatné výstupy. Děti se na ně každý týden velmi těší a s dívkami spolupracují :-)

Čtyřlístek - Jak les drží vodu (pokus)

Les zadržuje v krajině vodu - všechny organismy, které v něm žijí, vodu obsahují a mnohé z nich ve větším množství. My jsme se s dětmi rozhodli, že vyzkoušíme, co zadržuje vodu nejvíce.
Na pokus jsme použili plastové láhve a každou z nich jsme naplnili něčím jiným -  zeminou, mechem a kamínky. Pod každou láhev jsme umístili misku a začali jsme nalévat stejný objem vody. Poté jsme už jenom pozorovali, která miska se naplní vodou nejdříve. A víte, na co jsme přišli? Že mech v sobě zadržuje nejvíce vody.

Čtyřlístek - výroba salátů

Vitamíny jsou potřeba celoročně a obzvlášť na podzim. A proto jsme se s dětmi pustili do výroby chutných ovocných i zeleninových salátů. A protože jsme třída zvědavců, pustili jsme se i do klíčení semínek. A co jsme si zaseli, to jsme si i snědli. A že to byla mňamka :-)