• 1-8.jpg
  • WP_20161109_2.jpg
  • WP_20161213.jpg

Čtyřlístek - Houslový koncert

Naše kamarádka Verunka navštěvuje hudební školu a učí se hrát na housle. Jeden den se rozhodla, že nám uspořádá koncert, a tak nám přinesla housličky ukázat. S dětmi jsme si chvíli o hudebním nástroji povídali a Verunka nám na všechny naše zvídavé otázky odpověděla. A pak jsme se už s nedočkavostí zaposlouchali do zvuků houslí. Verunka nám zahrála a k tomu zazpívala dvě vánoční písničky a my jsme jí za to odměnili velkým potleskem.
Verunka nám slíbila, že nám zase někdy přijde zahrát a my se budeme opět těšit :-)

Čtyřlístek - Drak

Celý rok (vždy ve středu) k nám do třídy budou docházet čtyři studentky z pedagogické školy na praxi.
Studentky ze začátku pouze pozorovaly a sžívaly se s prostředím a kolektivem dětí. Nyní, od listopadu, již mají své samostatné výstupy. Děti se na ně každý týden velmi těší a s dívkami spolupracují :-)

Čtyřlístek - Jak les drží vodu (pokus)

Les zadržuje v krajině vodu - všechny organismy, které v něm žijí, vodu obsahují a mnohé z nich ve větším množství. My jsme se s dětmi rozhodli, že vyzkoušíme, co zadržuje vodu nejvíce.
Na pokus jsme použili plastové láhve a každou z nich jsme naplnili něčím jiným -  zeminou, mechem a kamínky. Pod každou láhev jsme umístili misku a začali jsme nalévat stejný objem vody. Poté jsme už jenom pozorovali, která miska se naplní vodou nejdříve. A víte, na co jsme přišli? Že mech v sobě zadržuje nejvíce vody.

Čtyřlístek - výroba salátů

Vitamíny jsou potřeba celoročně a obzvlášť na podzim. A proto jsme se s dětmi pustili do výroby chutných ovocných i zeleninových salátů. A protože jsme třída zvědavců, pustili jsme se i do klíčení semínek. A co jsme si zaseli, to jsme si i snědli. A že to byla mňamka :-)

Čtyřlístek - Hraní nás baví

Hraní ve školce děti moc baví, ať už jsou to hry řízené či spontánní, logické, didaktické, námětové, hudební či pohybové. Děti se vždy něčemu přiučí a rozvíjí tak svoji osobnost :-)

Čtyřlístek - Čarodějný den

Tolik čarodějů a čarodějek pohromadě uvidíte jenom u nás ve školce. A že jich tu bylo! Nejprve jsme se navzájem představili a ukázali jsme si, jak umíme tancovat na čarovnou melodii. Potom jsme se vydali na dobrodružnou cestu, kde všichni čarodějové ukázali své schopnosti při plnění pětiboje. Za zvládnutí všech disciplín jsme si vyčarovali sladkou odměnu v podobě žížalek :-)

Čtyřlístek - vodník

BREKEKE se u nás ve třídě ozývalo celým týdnem :-) Ne nebojte, to jsme se jenom na jedno dopoledne proměnili všichni ve vodníky. A panečku, jak nám to všem slušelo.

Čtyřlístek - výroba nepečeného dortu

Co by to bylo za karneval bez mlsání. A tak jsme se pustili směle do příprav. Piškoty, banány, borůvky, zakysaná smetana, vše dát dohromady a máme hotovo. Nechali jsme přes noc uležet a na druhý den jsme už jenom mlsali a mlsali :-))

Čtyřlístek - Karneval

Celý týden se nesl v duchu karnevalového dovádění, skotačení, tvoření, zpívání a soutěžení. Děti se nám předvedly v krásných a nápaditých kostýmech. Ve středu 1. března na nás potom čekalo v tělocvičně překvapení v podobě různých her a úkolů, které si na nás přichystaly studentky z pedagogické školy. Dětem se dařilo, a tak si mohly přijít pro sladkou odměnu k Červené Karkulce :-)