• 1-1.jpg
  • 1-35.JPG
  • 1-37.JPG

Borůvka - výlet k Máchovu jezeru

Úprkem se nám blíží konec školního roku a my jsme vyrazili na třídní výlet do Doks. Jeli jsme tam i zpět vláčkem, což byl parádní zážitek, ale ještě lepší byla jízda výletní lodí MÁJ po Máchově jezeře. Moc se nám výlet i počasí vydařilo a příjemně znavení jsme se vraceli zpátky do školky.

Borůvka - parádní osvěžení na koupališti

Co se dá dělat v takovém horku? Není nic lepšího než se schladit na koupališti. Byla to paráda, koupali jsme se, stavěli různé stavby z písku, obešli bosky celé koupaliště a zatočili se na kolotoči. A pokud se zrovna nekoupeme na koupališti, moc rádi stavíme zajímavé stavby z různých stavebnic, které si maminky mohou prohlédnout na výstavě v šatně.

Borůvka - pečení nás baví

I když jsme skoro celá třída plná kluků, moc rádi pečeme různé sladké dobrůtky. Naposledy jsme pekli maminkám výborné jablečné bábovky a muffiny, které jim moc chutnali. A protože se paní ředitelka dozvěděla, že tak rádi pečeme, dostali jsme ke Dni dětí krásné kuchařské zástěry a čepice. Děkujeme :-)

Borůvka - svačinka na terase

Naše školka je moc krásná, ale úplně nejlepší je zahrada a taky terasa s krásnou markýzou. A proto by byla velká škoda nesvačit jednou za čas venku, protože venku prostě chutná mnohem lépe.

Borůvka - Stali se z nás piráti

Každé dítě si rádo na něco hraje a my měli ve školce pirátský a námořnický týden. Dokonce u nás zakotvila i parádní loď, na které jsme se opravdu vyřádili. Vyrobili jsme si námořnické čepice, pirátské vlajky a dokonce k nám zavítalo divadlo Koloběžka s Námořnickou pohádkou. Byl to prima týden.

Borůvka - návštěva Legiovlaku

V květnu nám krásně svítilo sluníčko a my děti ze třídy Borůvka jsme si krásné počasí náramně užívaly. Společně jsme se vydali na legionářský vlak, který nás, správné a zvídavé kluky velmi nadchl a moc se nám líbili pánové v uniformách :-)

Borůvka - zimní radovánky

Máme třídu plnou kluků. Jsou plní elánu a energie, stále by se nějak realizovali, a tak toho využíváme. Letošní rok se seznamujeme s vílou Rozárkou, která nás učí, jak je voda velmi důležitá. A proto jsme s vílou Rozárkou vyzkoušeli pokus, ve kterém jsme pozorovali, jak květiny, stromy a jiné rostliny vstřebávají pomocí kořenů vodu do svého těla.

Borůvka - Besídka ke Dni maminek

V květnu se konala besídka pro maminky. Společně jsme nacvičili několik říkanek s pohybem, písničky, předali jsme maminkám vyrobené dárečky z lásky, a také jsme jim zahráli pohádku beze slov. Třešničkou na dortu bylo zdobení perníkových srdíček společně s maminkami.

Borůvka - Čarodějný den

Tolik čarodějů a čarodějek pohromadě uvidíte jenom u nás ve školce. A že jich tu bylo! Nejprve jsme se navzájem představili a ukázali jsme si, jak umíme tancovat na čarovnou melodii. Potom jsme se vydali na dobrodružnou cestu, kde všichni čarodějové ukázali své schopnosti při plnění pětiboje. Za zvládnutí všech disciplín jsme si vyčarovali sladkou odměnu v podobě žížalek :-)

Borůvky - masopustní bábovky

Co by to byl masopustní rej bez něčeho sladkého k zakousnutí. A tak jsme si společně upekli bábovičky, které jsme si ještě dozdobili čokoládou a lentilkami. To byla dobrota! Posuďtě sami,jestli se nám povedly.