• 1-1.jpg
  • 1-35.JPG
  • 1-37.JPG

Houbičky - Podzim

Během letošního podzimu se děti z Houbičky seznámily s vílou Rozárkou a její studánkou. Děti měly možnost poznat živel vody během nejrůznějších experimentů a her. Nejenom lidé, ale i zvířata a rostliny jsou na vodě závislé, a tak se děti dostaly do lesního království. Kouzla víly Rozárky vedou „malé Houbičky“ nejenom k zázrakům s vodou, ale i k častému pohybu, cvičení prstíků nebo nácviku sebeobsluhy.

Houbička - Karneval

Celý týden se nesl v duchu karnevalového dovádění, skotačení, tvoření, zpívání a soutěžení. Děti se nám předvedly v krásných a nápaditých kostýmech. Ve středu 1. března na nás potom čekalo v tělocvičně překvapení v podobě různých her a úkolů, které si na nás přichystaly studentky z pedagogické školy. Dětem se dařilo, a tak si mohly přijít pro sladkou odměnu k Červené Karkulce :-)

Tři Králové

První týden v lednu jsme zahájili tradicí Tří králů. Povídali jsme si o příběhu tří mudrců. Zahráli jsme si na kometu, a poté jsme se za ní vydali do „Betléma“ jako tři králové. Na cestě nás čekalo mnoho překážek, které jsme bez potíží zdolali. Na papíře jsme kreslili poušť a cestu pro tři krále, aby našli Ježíška. Jednou však dokonce i  zabloudili.

Sněží, sněží, mráz kolem běží

"Hurá, sníh!!!" - volaly děti s jiskřičkami v očích při pobytech venku. Děti s nadšením stavěly sněhuláky, brodily se sněhem, hrály koulovanou a zkoušely andílky. Některé dokonce dostaly chuť na jahody a vydaly se je ve sněhu hledat..

Podzimní hrátky

Letošní školní rok se v celé naší školce nese ve znamení lidových tradic. Naši předci slavili mnoho svátků a slavností, kterým ale vždy předcházela práce i velké přípravy.