dvere 21.5. - OŠETŘOVNÉ - Nárok na ošetřovné budou mít nadále i rodiče, kteří nepošlou kvůli zdraví či jiným omezením své děti do otevíraných škol a školek, a to nejdéle do 30.6.2020. V předepsaném tiskopisu ale budou muset uvést některý ze zákonem daných důvodů. Návrh dnes schválil Senát a čeká se ještě na podpis prezidenta. Žádost o ošetřovné najdete ZDE

ZMĚNA PODMÍNEK PROVOZU V POKYNU ŘEDITELKY ŠKOLY - od 25.5. rozšiřujeme pobyt dětí venku i mimo areál školy - např. výlety do přírody v blízkém okolí. Reagujeme tak na uvolnění opatření v nošení roušek a zároveń na rozvolnění pohybu dětí v prostorách školních zahrad.

13.5. - OŠETŘOVNÉ PO OTEVŘENÍ MATEŘKÝCH ŠKOL
Otázka ošetřovného po otevření mateřinek zajímá mnoho z vás, rodičů. "Zatím" je situace nastavena tak, že po otevření školek ztrácejí rodiče nárok na ošetřovné, byť by zůstali dobrovolně s dětmi doma i nadále. Vláda slíbila, že do konce týdne bude o podmínkách event.prodloužení ošetřovného jednat. Sledujte proto, prosím, novinky z jednání vlády.

7.5. - Pro rodiče, kteří potřebují nastoupit do práce, máme dobrou zprávu - MATEŘSKÉ ŠKOLY OTEVŘEME JIŽ 18.května. Do té doby budou prostory znovu vydezinfikovány, zaměstnanci proškoleni, školní jídelny naskladní potraviny a přestěhuje se MŠ Srdíčko.

Otevřena budou všechna pracoviště kromě MŠ Srdíčko, kde bude probíhat rekonstrukce. Děti z MŠ Srdíčko, které rodiče nahlásili k docházce, nastoupí od 18.5. na MŠ Klíček, Svojsíkova 754 a budou zde po celou dobu rekonstrukce.

Docházka dětí je DOBROVOLNÁ, budeme se snažit (s vaší pomocí) omezit provoz tak, aby třídy nebyly přeplněné, a tím pobyt pro všechny byl bezpečnější a bez problémů. Děti, které zůstanou doma, nebudou platit školné, ani udržovací poplatky.

Po otevření mateřských škol platí podmínky zveřejněné v pokynu ředitelky MŠ – viz níže.

1. Při prvním vstupu do mateřské školy po znovuotevření je zákonný zástupce povinen podepsat Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (k vytištění ZDE, případně v tištěné podobě ve vstupních prostorách). Bez podepsání prohlášení nemůže být dítě poprvé vpuštěno do MŠ.

2. Do MŠ bude přijato dítě jen zcela zdravé! To znamená bez jakýchkoliv příznaků respiračního onemocnění – rýma, kašel, zvýšená tělesná teplota nebo horečka.
Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí do mateřské školy vstoupit. Tím je myšleno jak dítě, tak doprovázející osoba.

3. Je zakázáno nosit z domova do školky hračky, plyšáky, knížky apod.

4. Vstup do prostor MŠ

• Do mateřské školy vstupuje dítě v doprovodu POUZE 1 OSOBY. To samé platí i při odchodu dětí z MŠ.
  • Po vstupu do budovy si všichni vydezinfikují ruce.
  • Do budovy vstupují všichni v roušce, doprovázející osoba si ponechá roušku ve všech prostorách MŠ, děti odloží roušky do svého igelitového sáčku ve svém šatnovém boxu. Děti v prostorách školy roušky nosit nemusí.
  • Před vstupem do třídy si děti důkladně (20 až 30 sekund) umyjí ruce vodou a tekutým mýdlem.
  • Rodiče NEVSTUPUJÍ do prostor třídy, děti předají učitelce u dveří.
  • Ranní filtr probíhá „pohledem“, případně pohovorem s rodiči. Pokud bude dítě jevit známky infekce dýchacích cest, nebude do kolektivu vpuštěno.

5. Pobyt ve třídě

• Třídy budou často větrány (minimálně 1x/hodinu po dobu alespoň 5 minut).
  • Vzdělávání bude organizováno tak, aby byly děti co nejvíce venku.
  • Pro pobyt venku bude využíván pouze areál školy – školní zahrada, hřiště…
  • Pokud se v průběhu dne u dítěte projeví podezření na infekční onemocnění, škola bude okamžitě kontaktovat zákonné zástupce. Pokud dítě vykazuje některý z příznaků COVID-19, bude umístěno do samostatné místnosti do doby, než si ho vyzvednou zákonní zástupci. O podezření bude informována Krajská hygienická stanice.
  • Stravování dětí bude probíhat za zvýšených hygienických podmínek. Děti již nebudou spolupracovat při stolování, nesmí si samy připravovat nádobí (tácky, příbory…), ani nesmí manipulovat s jídlem a pitím (mazání pomazánek, nalévání čaje…). Veškeré nádobí a jídlo bude připraveno personálem školy.

Mgr. Ivana Posseltová, ředitelka školy, tel. 777 466 915

klicek@msklicek.cz