MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Program na červen 2021

bez názvuTéma měsíce: "MACH A ŠEBESTOVÁ"
- vytváření zdravých životních postojů a návyků jako základ zdravého životního stylu
- rozšiřování poznatků z oblasti cestování - dopravní prostředky, naše vlast, cizí země
- příprava na budoucí roli školáka, těšíme se do školy

Děti se mohou poslední "Večerníčkový" měsíc těšit na:

1.6. - DEN DĚTÍ - PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM
- zábavné dopoledne na školní zahradě se sladkou odměnou

3.6. - SPOLEČNÉ FOTOGRAFOVÁNÍ
- fotografování na školní zahradě - velký formát
- začátek v 9,00 hodin
- prosíme, dejte dětem hezké oblečení

16.6. - CELODENNÍ ŠKOLNÍ VÝLET DO ZOO LIBEREC
- jedeme celá školka, včetně paní kuchařek a uklízeček
- SRAZ DO 7,30 HODIN
- odjezd v 8,00 hodin
- návrat do 14,00 hodin
- jídlo vezeme s sebou
- poznávací barevné kšiltovky dle tříd máme vlastní
- do batůžku dejte dětem - pláštěnku, pitíčko s uzávěrem, malou dobrotu
- vybíráme 250,-Kč

21.6. - POHÁDKA V MŠ - "NÁMOŘNICKÁ" RUŠÍ SE
- začátek v 10 hodin
- divadýlko Koloběžka
- vybíráme 40,-Kč

25.6. - SLAVNOSTNÍ ŠERPOVÁNÍ ŠKOLÁČKŮ
- na školní zahradě
- společně s rodiči se rozloučíme s předškoláčky
- Program:

• Cesta předškoláčka - putování po zahradě s plněním úkolů
  • Předání šerp, pamětních listů a knih
  • Společné vypuštění balónků
  • Malé občerstvení

Těšíme se na VŠECHNY předškoláčky a jejich rodiče. Srdečně vás zveme :-)

PROSÍME RODIČE DĚTÍ, KTERÉ ZŮSTÁVÁJÍ O PRÁZDNINÁCH DOMA, ABY SI ZE ŠATNY ODNESLI VŠECHNY SVÉ VĚCI. Děkujeme :-).

PŘEJEME VŠEM KRÁSNOU DOVOLENOU, HODNĚ SLUNÍČKA A SKVĚLÝCH ZÁŽITKŮ.
MATEŘSKÁ ŠKOLA MÁJOVÁ

Rozvoj grafomotoriky = příprava na psaní

Součástí předškolního vzdělávání je i rozvoj grafomotoriky dětí - jako příprava na psaní ve škole.
Předpokladem úspěšného osvojení psaní je, aby dítě vytvořilo správný špetkový úchop a aby byla ruka dostatečně uvolněná.

Nabídka činností distančního vzdělávání - "Lidské tělo"

Vážení rodiče,
dle pokynů MŠMT jsme pro Vás připravily nabídku činností distančního vzdělávání pro předškolní děti.
Své práce si děti mohou zakládat do portfolia (jakékoli desky), které mohou donést ukázat po znovuoteření do MŠ.
V případě jakéhokoli dotazu nás můžete kontaktovat přes email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Distanční vzdělávání

imagesKXMZHAEQVážení rodiče,
distanční vzdělávání je v MŠ složitější v tom, že nemáme žádné učebnice a pracovní sešity, podle kterých bychom pracovali. Paní učitelky tvoří plány a pracovní listy v souladu se ŠVP, celoročním tématickým plánem na jednotlivých pracovištích a týdenními projekty.
Při nabídce činností distančního vzdělávání musí přihlédnout k tomu, jaké doma máte možnosti, abyste s dětmi mohli činnosti dělat, protože nyní není možné si např.dokoupit některý materiál. Pokyn ředitelky školy k distančnímu vzdělávání najdete ZDE.
Než se objeví nabídka na práci s dětmi na stránkách jednotlivých školek, případně kdybyste měli vše rychle hotové :-), nabízím vám online interaktivní pracovní sešit pro předškoláčky k zápisu - zdarma najdete zde: https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc&pageord=1

I.Posseltová

Uzavření školky

Pozor! Změna! – WorkSpace Europe CZ27.2. - 8,00 hod.
Vážení rodiče, z rozhodnutí Vlády ČR ze dne 26.2.2021 se od 1.března na období 3 týdny uzavírají všechny mateřské školy. Prozatím nemáme žádné bližší informace, ale pokud bude vše probíhat obdobně jako v minulém období, bude v tomto případě vystavovat rodičům potvrzení o ošetřovném mateřská škola.
Sledujte, prosím, webové stránky (hlavní stránku), jakmile budeme vědět více, vše vám obratem oznámíme.
I.Posseltová, ředitelka školy.

Program na únor 2021

bez názvuTéma měsíce: "MAXIPES FÍK"
Společně s příběhy Áji a Maxipsa Fíka si budeme užívat hlavně zimních radovánek. Navíc si připoomeneme tradice Masupustu a pomalu se budeme chystat na jaro a zopakujeme si pravidla silničního provozu pro chodce.

Program na leden 2021

bez názvuTéma měsíce: "BOB A BOBEK NA HORÁCH"

• Pozorování změn v přírodě a počasí souvisejícího s ročním obdobím
  • Uvědomování si nebezpečí vyplývajícího ze zimních sportů a pohybu v zimní přírodě