MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

• kik1-12.jpg
  • P1160706.jpg

Čtyřlístek - Cesta za pokladem

Jelikož panuje krásné počasí, rozhodli jsme se, že si uděláme výlet do Skalice u České Lípy. A protože děti za celý rok donesly do školky spoustu dobrot, rozhodli jsme se výlet pojmout jako cestu za pokladem.

Čtyřlístek - Jedeme na prázdniny

Na začátku června jsme si s dětmi povídali o dopravních prostředcích. Poznávali jsme je na obrázku, pojmenovávali, vytleskávali a počítali slabiky ve slovech. Třídili jsme je podle toho, jestli jezdí po silnici, po kolejích, po vodě, nebo létají ve vzduchu.

Čtyřlístek - Čarodějnice

V dubnu se pálí čarodějnice, to přeci každý ví. I k nám do školky pár čarodějnic přiletělo. Abychom se nejlépe vžili do rolí čarodějnic, měli jsme celý týden aktivity zaměřené na toto téma.

Čtyřlístek - Velikonoční pečení

Protože v naší třídě velice rádi vaříme a pečeme, rozhodli jsme se, že si upečeme malé velikonoční beránky. Nejprve jsme si ukázali a pojmenovali potraviny, které budeme potřebovat na výrobu těsta - heru, smetanu ke šlehání a hladkou mouku.

Čtyřlístek - Sázení kytiček

Přišlo jaro. Venku začaly vykvétat první jarní květiny, a abychom je s dětmi uměli pojmenovat, naučili jsme se nejdříve poznávat podle obrázků. Následně jsme každý den na vycházkách hledali jarní květiny a poznávali je.

Čtyřlístek - Dovádění ve sněhu

Napadlo spousty sněhu, a to znamená vždy jediné - hurááá ven a může začít dovádění :-)  Na školkové zahradě tak stavíme sněhuláky, koulujeme se, vytváříme ve sněhu andílky a sjíždíme kopec na ježdících.

Čtyřlístek - pohádka O Koblížkovi

Co by to bylo za pohádku O Koblížkovi, kdybychom si s dětmi na závěr neusmažili chutné koblížky. Moc se nám povedly a ani jeden koblížek nám do světa neutekl :-)  S dětmi jsme si je ještě dochutili ovocnou marmeládou.

Čtyřlístek - O Popelce

Pohádka "O Popelce" se dětem obzvlášť líbila. Děti se tak pokaždé ocitly v jiném prostředí - jednou na statku, podruhé na zámku nebo třeba v roli holoubků, kdy si zkusily přebírat hrách s čočkou.. Také nechyběl slavnostní dort na svatbu Popelky s princem :-)

Čtyřlístek - Perníková chaloupka

Celý měsíc leden jsme se s dětmi věnovali pohádkám. Děti se tak seznámily s charakteristikou každé postavy, podílely se na výrobě kulis, plnily různé úkoly k dané pohádce a na závěr si celou pohádku vždy zdramatizovaly :-)