MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

• v.jpg
  • x.jpg

Čtyřlístek - pečeme dýňovou bábovku

V těchto dnech je nejlepší čas pro sklizeň dýní. My jsme toho s dětmi využili a pustili se do pečení dýňové bábovky. Nejprve se děti seznámily se všemi surovinami, co do bábovky patří a pak už stačilo vše zamíchat, nalít těsto do formy a paní kuchařky nám bábovku upekly. Mňam! :-)

Čtyřlístek - uklízíme zahrádku

Na naši školkovou zahrádku chodíme moc rádi. Vždy tu zažijeme spoustu zábavy, ale je také potřeba se o ní starat. A tak jsme se pustili do práce. Někdo si vzal hrábě, někdo zase kolečka a vyvážel listí na kompost. A že dětem šla práce hezky od ruky! No posuďte sami :-)

Čtyřlístek - dechová cvičení

Dechová cvičení přispívají nejen ke správnému dýchání, ale také k upevňování správného držení těla a rozvoji hrudního koše. Ve třídě si děti nejprve z kaštánku vytvořily cestičky. Poté si ve dvojicích, pomocí foukání brčkem, posílaly míček navzájem. Děti tato činnost velmi bavila a zároveň si tak upevňovaly správný nádech i výdech. S dětmi si tuto činnost klidně můžete vyzkoušet i doma :-)

Čtyřlístek - Zeleninový salát

Protože celý týden bylo venku sychravé počasí, rozhodli jsme se, že dáme bacilům na frak. A tak jsme se pustili do přípravy zeleninového salátu. Krájeli jsme, míchali jsme, dochucovali a nakonec vše snědli :-) Salát se opravdu povedl a my jsme tak udělali i něco pro své zdraví :-)

Čtyřlístek - stavíme krtečkovi domeček

Na zahrádce mezi stromy vyrostl nám kopeček, z něj hlavičku vystrkuje náš kamarád krteček.

To nás takhle jednou do školky přišel navštívit Krteček a povídal si s námi, kde to vlastně žije a bydlí a zajímal se také, jak bydlíme my. Krtečkovi jsme ukázali naši školku a také jsme jej provedli naší krásnou školkovou zahrádkou. Děti mu pak  postavily domečky z přírodnin, což se krtečkovi velice líbilo :-)