MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Čtyřlístek - Ovoce a zelenina

Uplynulých 14 dní jsme si povídali o ovoci a zelenině. Učili jsme se je rozeznávat odlišné chutě a tvary. Zeleninu jsme si dokonce zvládli i vymodelovat. A protože je podzim období plné nemocí a nachlazení, udělali jsme si cibulový sirup proti kašli. A jelikož máme ve školce rádi i pečení, upekli jsme si tentokrát jablíčkový štrúdl z listového těsta. Děti si vyzkoušely strouhání jablíček, válení těsta, plnění závinu. A abychom si zkrátili čas, než bude dobrůtka hotová, uvařili jsme si ještě čaj z jablíčkových slupek.

Čtyřlístek - Cesta za pokladem

Jelikož panuje krásné počasí, rozhodli jsme se, že si uděláme výlet do Skalice u České Lípy. A protože děti za celý rok donesly do školky spoustu dobrot, rozhodli jsme se výlet pojmout jako cestu za pokladem.

Čtyřlístek - Jedeme na prázdniny

Na začátku června jsme si s dětmi povídali o dopravních prostředcích. Poznávali jsme je na obrázku, pojmenovávali, vytleskávali a počítali slabiky ve slovech. Třídili jsme je podle toho, jestli jezdí po silnici, po kolejích, po vodě, nebo létají ve vzduchu.

Čtyřlístek - Čarodějnice

V dubnu se pálí čarodějnice, to přeci každý ví. I k nám do školky pár čarodějnic přiletělo. Abychom se nejlépe vžili do rolí čarodějnic, měli jsme celý týden aktivity zaměřené na toto téma.

Čtyřlístek - Velikonoční pečení

Protože v naší třídě velice rádi vaříme a pečeme, rozhodli jsme se, že si upečeme malé velikonoční beránky. Nejprve jsme si ukázali a pojmenovali potraviny, které budeme potřebovat na výrobu těsta - heru, smetanu ke šlehání a hladkou mouku.

Čtyřlístek - Sázení kytiček

Přišlo jaro. Venku začaly vykvétat první jarní květiny, a abychom je s dětmi uměli pojmenovat, naučili jsme se nejdříve poznávat podle obrázků. Následně jsme každý den na vycházkách hledali jarní květiny a poznávali je.