MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Jahůdka - Před prázdninami

Poslední dny ve školce jsme si užívali, co to jen šlo. I když počasí nepřálo tak jak jsme si představovali, snažili jsme se co nejvíce času trávit venku. Chodili jsme na procházky nebo si užívali naší krásnou zahrádku. Na rozloučenou jsme si po obídku vychutnali jahodového nanuka.

Jahůdka - Dopravní prostředky

Celý týden jsme si společně povídali o dopravních prostředcích, které známe, nebo kterými už jsme také jeli a kam. Poznávali jsme i dopravní prostředky, které jsme dosud neznali. Seznámili jsme se s některými dopravními značkami nebo si zahráli na auta a chodce. Vyzkoušeli jsme si pohánět malé lodičky pomocí foukání do plachet a vyrobili jsme si barevný horkovzdušný balón.

Jahůdka - Paleček a jeho kamarádi

Tímto měsícem nás provází Paleček a jeho kamarádi. Proto jsme se nejdříve seznámili s pohádkou o nich. Učili jsme se spolupracovat stejně jako oni, společně jsme hledali šišky a jednu si nakreslili. Poslouchali jsme zvuky zvířátek v lese. Do lesa jsme se i vydali a Palečkovi a kamarádům tam postavili domečky z klacíků, listů i šišek. Nakonec jsme si povídali o našem těle a společnými silami vytvořili kostru z papírových ruliček.

Jahůdka - Dělání, dělání

Hurá znovu do školky! Po dlouhém volnu jsme se znovu sešli a přes to, že jsme nebyli všichni, dobře jsme se bavili. Zkoušeli jsme si různá povolání, hasili jsme oheň balónky, kontrovali městský provoz počítáním autíček nebo pletli housky z modelíny. Také jsme vařili z přírodnin a zatloukali hřebíky. Teď už víme, že práce může být také zábava.

Jahůdka - Rodina je jediná

Rodina je jenom jedna a tak jsme jí také věnovali jeden z našich týdnů. Povídali jsme si o členech našich rodin a také je malovali. Na rodinu jsme si hráli a snažili jsme se spolupracovat. Také jsme hledali správnou cestu do domečku a to v prostoru i na papíře.

Jahůdka - Masopust

V únoru jsme se nejvíce těšili na týden v maskách. Týden byl plný zábavy, chodili jsme v kostýmech, hráli jsme si s nafukovacími balónky nebo zkoušeli malovat nohama. Také jsme vzali hudební nástroje a vyrazili na masopustní průvod po školce. Poslední den jsme si užili společným tancováním v tělocvičně.

Jahůdka - Vánoce ve školce

Před vánočními prázdninami i u nás v Jahůdce nastala příjemná vánoční atmosféra. Seděli jsme společně u jednoho stolu. Na adventním věnci „hořely“ papírové svíčky. Každý den na nás čekal nějaký zajímavý úkol z adventního kalendáře. A pak jsme dokonce uslyšeli i zvoneček. Pod stromečkem čekalo to, na co jsme všichni tak netrpělivě čekali – DÁREČKY! A měli jsme z nich opravdu radost. Děkujeme ještě jednou Ježíšku :) .

Jahůdka - Vánoční besídka

Tento rok jsme se pro maminky, tatínky, babičky a dědečky rozhodli připravit na besídku nejen nějaké to vystoupení, ale také pořádný kostým. A tak jsme obkreslovali, stříhali a žehlili tak dlouho, až se z nás stali sněhuláčci :) . K tomu jsme samozřejmě nacvičili nějaký ten taneček a písničky. Nanečisto jsme vše trénovali před kamarády z Houbičky. Po veselé a opravdu vydařené besídce jsme si s rodiči ještě vyrobili krásné andělíčky, kteří se náramně povedli.

Jahůdka - Mikuláš

To by bylo, aby se i za námi do školky nepřišel podívat Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem. Naštěstí jsme je ale očekávali a dobře se na ně připravili. A i když se někteří z nás trochu báli (ukápla i slzička) zvládli jsme statečně zazpívat i zarecitovat. Mikulášovi jsme slíbili, že budeme jen a jen hodní a za odměnu jsme od něj dostali něco malého na zub :) .

Jahůdka - Dráčci

Co by to byl podzim bez pouštění draků. Jahůdky si dráčka nejdříve vyrobili a ozdobili mašličkami. Následně trénovali ruce a prstíky při obkreslování dračích ocásků a kreslení v mouce. Připomněli si geometrické tvary a vyzkoušeli si z nich dráčky postavit. A při jedné dopolední vycházce se dočkali také samotného pouštění draka. I přesto že nám počasí zrovna moc nepřálo, dokázali jsme si poradit a pouštění draka si i tak velice užít.

Jahůdka - Šípek

Jedním z nejznámějších a nejzdravějších podzimních plodů je šípek. A proto, jsme se ho vydali hledat. Šípek jsme natrhali, prozkoumali a společnými silami si z něj uvařili čaj plný vitamínů. Čaj nám chutnal tak moc, že z něj nezbyla ani kapička☺. Aby nám dělal radost i ve třídě rozhodli jsme se ho nakonec i namalovat.

Jahůdka - O Smolíčkovi

Pohádka „O Smolíčkovi“ nás bavila celý listopad. Pohádku jsme si přečetli, poskládali přesně podle jejího děje a nakonec také jí zahráli jako správní herci. Naučila nás také jak se chovat v různých pro nás možná nebezpečných situacích.

Jahůdka - Houbičky

Mimo různých podzimních plodů se děti také seznamovaly s houbami. Dozvěděli se které houby jsou jedlé a které ne a naučili se, jak by se měli chovat v lese. Houbičky si vyrobily a také si na ně zahráli při cvičení v tělocvičně.