MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Jahůdka - Na poli

„Běží myška po poli, přes ty naše brambory“ – zpívaly si děti s Cipískem a nejen to, učily se spolu, co se sklízí na podzim z polí, hrály divadlo O velké řepě, cvičily s bramborou, počítaly a kreslily bramborové kopečky i brambory, procvičovaly všechny své smysly při poznávání podzimních plodin. Vyrobily si strašáka „Matěje“, kterému vyzdobily kabát záplatami z bramborových tiskátek a otisků kukuřice. Krásný podzim začal.

Jahůdka - Bacilů se nebojíme

Protože ovoce už dobře známe, přišla na řadu také zelenina. Zeleninu jsme si prohlédli a pojmenovali nejen na obrázku ale i doopravdy. Poté jsme si ji dokonce nakrájeli a udělali si výborný salátek plný vitaminů. A abychom vitaminům pomohli bojovat proti nemocem, také jsme si pořádně zasportovali. Nechyběl pobyt venku, před kterým nás neodradilo ani deštivé počasí.

Jahůdka - Hrušky, švestky, jablíčka

Hrušky, švestky, jablíčka potěší večerníčka.

S podzimem se k nám přiblížila také úroda podzimního ovoce. Rozhodli jsme se tedy připomenout si názvy ovoce, nebo jak vypadá. Řekli jsme si, na čem roste a v jakém ročním období dozrává. Naučili jsme se krátkou básničku o jablíčku. S „jablíčky“ jsme si zacvičili a nakonec jsme si různé druhy ovoce prohlédli, ovoněli a také ochutnali.

Jahůdka - Večerníček

V měsíci září nás navštívil nový „kluk“ s papírovou čepicí a hned se s námi skamarádil. Jmenoval se VEČERNÍČEK. Naučil nás skládat papírovou čepici z novin, písničku, taneček, seznámil nás se všemi dovednostmi, které umí a byl nám všem velkou inspirací při všech dalších činnostech (cvičení, logopedie, grafomotorika, malování…). Poslední letní den i tem první podzimní s námi pozoroval proměny v přírodě a počasí a zahrál si s námi podzimní hru na spadané listí z novin.

Jahůdka - Před prázdninami

Poslední dny ve školce jsme si užívali, co to jen šlo. I když počasí nepřálo tak jak jsme si představovali, snažili jsme se co nejvíce času trávit venku. Chodili jsme na procházky nebo si užívali naší krásnou zahrádku. Na rozloučenou jsme si po obídku vychutnali jahodového nanuka.

Jahůdka - Dopravní prostředky

Celý týden jsme si společně povídali o dopravních prostředcích, které známe, nebo kterými už jsme také jeli a kam. Poznávali jsme i dopravní prostředky, které jsme dosud neznali. Seznámili jsme se s některými dopravními značkami nebo si zahráli na auta a chodce. Vyzkoušeli jsme si pohánět malé lodičky pomocí foukání do plachet a vyrobili jsme si barevný horkovzdušný balón.

Jahůdka - Paleček a jeho kamarádi

Tímto měsícem nás provází Paleček a jeho kamarádi. Proto jsme se nejdříve seznámili s pohádkou o nich. Učili jsme se spolupracovat stejně jako oni, společně jsme hledali šišky a jednu si nakreslili. Poslouchali jsme zvuky zvířátek v lese. Do lesa jsme se i vydali a Palečkovi a kamarádům tam postavili domečky z klacíků, listů i šišek. Nakonec jsme si povídali o našem těle a společnými silami vytvořili kostru z papírových ruliček.

Jahůdka - Dělání, dělání

Hurá znovu do školky! Po dlouhém volnu jsme se znovu sešli a přes to, že jsme nebyli všichni, dobře jsme se bavili. Zkoušeli jsme si různá povolání, hasili jsme oheň balónky, kontrovali městský provoz počítáním autíček nebo pletli housky z modelíny. Také jsme vařili z přírodnin a zatloukali hřebíky. Teď už víme, že práce může být také zábava.

Jahůdka - Rodina je jediná

Rodina je jenom jedna a tak jsme jí také věnovali jeden z našich týdnů. Povídali jsme si o členech našich rodin a také je malovali. Na rodinu jsme si hráli a snažili jsme se spolupracovat. Také jsme hledali správnou cestu do domečku a to v prostoru i na papíře.

Jahůdka - Masopust

V únoru jsme se nejvíce těšili na týden v maskách. Týden byl plný zábavy, chodili jsme v kostýmech, hráli jsme si s nafukovacími balónky nebo zkoušeli malovat nohama. Také jsme vzali hudební nástroje a vyrazili na masopustní průvod po školce. Poslední den jsme si užili společným tancováním v tělocvičně.

Jahůdka - Vánoce ve školce

Před vánočními prázdninami i u nás v Jahůdce nastala příjemná vánoční atmosféra. Seděli jsme společně u jednoho stolu. Na adventním věnci „hořely“ papírové svíčky. Každý den na nás čekal nějaký zajímavý úkol z adventního kalendáře. A pak jsme dokonce uslyšeli i zvoneček. Pod stromečkem čekalo to, na co jsme všichni tak netrpělivě čekali – DÁREČKY! A měli jsme z nich opravdu radost. Děkujeme ještě jednou Ježíšku :) .

Jahůdka - Vánoční besídka

Tento rok jsme se pro maminky, tatínky, babičky a dědečky rozhodli připravit na besídku nejen nějaké to vystoupení, ale také pořádný kostým. A tak jsme obkreslovali, stříhali a žehlili tak dlouho, až se z nás stali sněhuláčci :) . K tomu jsme samozřejmě nacvičili nějaký ten taneček a písničky. Nanečisto jsme vše trénovali před kamarády z Houbičky. Po veselé a opravdu vydařené besídce jsme si s rodiči ještě vyrobili krásné andělíčky, kteří se náramně povedli.

Jahůdka - Mikuláš

To by bylo, aby se i za námi do školky nepřišel podívat Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem. Naštěstí jsme je ale očekávali a dobře se na ně připravili. A i když se někteří z nás trochu báli (ukápla i slzička) zvládli jsme statečně zazpívat i zarecitovat. Mikulášovi jsme slíbili, že budeme jen a jen hodní a za odměnu jsme od něj dostali něco malého na zub :) .