MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Jahůdka - Staráme se o přírodu

Tento týden jsme se seznamovali s naší planetou - jak vypadá, co jí pokrývá a tak dále. Prohlédli jsme si mapu ale také globus (za zapůjčení moc děkujeme Čihulovím☺). Povídali jsme si o tom, co naší zemi nedělá dobře a jak ji můžeme pomoci, aby zůstala pořád stejně krásná. Zasadili jsme si semínka hrachu a fazolí, které jsme každý den pozorovali klíčit. Učili jsme se třídit odpad a užívali si krásy deštivých dnů (skákání v kalužích se přeci jen špatně odolává ☺).

Jahůdka - Maková panenka a motýl Emanuel

Maková panenka a motýl Emanuel nás provází v měsíci květnu v pohádkách i při práci. V tomto týdnu jsme si hráli s barvami a tvořili jsme z otisků rukou „makové pole“. Na křídovém papíru jsme zkoušeli novou výtvarnou techniku zvanou „dekalk“ (otisk z poloviny obrázku). Také jsme poznávali hmyz a jeho životní cyklus, na školní zahradě jsme sázeli zeleninu a slunečnice do truhlíků a záhonků. Radost nám udělali také pampeliškové věnečky. :)

Jahůdka - Maminky

Protože se nám přiblížil svátek maminek, rozhodli jsme se, že si připomeneme, co vše pro nás naše maminky dělají. Vyzkoušeli jsme si věšet a skládat prádlo, naučili se rolovat ponožky. Zametli jsme celou třídu a také utřeli prach. Starali jsme se o miminka nebo vařili v kuchyňce. Také jsme si připomněli, jak se naše maminka jmenuje a jak vypadá. Přemýšleli jsme, kdy se nám ta naše maminka líbí nejvíce. Samozřejmě jsme maminkám k svátku vyrobili malý dáreček a naučili jsme se básničku, abychom jim udělali radost. :)

Jahůdka - Čarodějnice

V týdnu s malou čarodějnicí jsme poznávali a vyráběli všelijakou havěť (žáby, brouky, pavouky, hady). Stavěli jsme čarodějnou jeskyni, vařili a ochutnávali kopřivový čaj, učili se zaklínadlo a čarodějnou píseň. Cvičili jsme s netradičním náčiním a před deštěm jsme stihli cvičení na školní zahradě. Nakonec jsme v kostýmech úspěšně prošli stezku malé čarodějnice. Sláva koštěti! :)

Jahůdka - Na statku

Tento týden jsme se vydali na statek. Opakovali jsme si hospodářská zvířata, a jelikož nám začalo jaro (a jak všichni dobře víme, na jaře se rodí mláďátka), opakovali jsme také názvy mláďátek. Hráli jsme pohybové hry na kohouty nebo ovečky. Slepičce Matyldě jsme pomohli přenést všechna její vajíčka (což nebylo vůbec jednoduché). Stříhali jsme a lepili maminku s mládětem k sobě na papír. Vymýšleli jsme svoje vlastní hádanky, stavěli zvířátkům ohrádky a některé dny se nám dokonce podařilo při vycházce zvířátka spatřit.

Jahůdka - Jaro

Po čase odloučení jsme se v Jahůdce opět sešli a to již s jarní náladou. Hry a tvoření se soustředily na společné rozhovory, skupinové práce, poznávání jarních květin, ale především na radost, že můžeme být opět spolu a užívat si kamarádství a společné chvíle uprostřed probouzejícího se jara.

Jahůdka - Červená, žlutá, zelená

Červená, žlutá, zelená, kdo ví, co to vlastně znamená? Červená znamená - stát! Žlutá zase - pozor dát! Na zelenou jeď, jen to nepopleť!
I tento popěvek nás provázel dopravním týdnem. Opakovali jsme si dopravní prostředky, seznamovali se s různými dopravními značkami nebo vyráběli semafor. Také jsme si připomněli jak se správně chovat u silnice a na co nezapomenout až budeme přecházet silnici. A aby, jsme si to vyzkoušeli i ze strany řidičů tak jsme si zahráli na auta a s volanty (kroužky) jsme si nakonec zacvičili.

Jahůdka - Masopustní týden

Týden seznamování s tradicemi a zvyky masopustního období,  karnevalový rej v maskách, výtvarné činnosti,a pohybové aktivity spojené tímto obdobím nám všem přineslo legraci a rozptýlení.

Jahůdky - Zimní sporty

Hurá, sněží! Jelikož jsme se konečně dočkali pořádné sněhové nadílky, neotáleli jsme a řádně toho využili. Do čerstvě napadeného sněhu jsme dělali stopy, andělíčky, koulovali jsme se a samozřejmě jsme sjížděli kopec na ježdících. Také jsme si celý týden povídali o zimních sportech, co k nim je potřeba a na co si musíme dávat pozor. V tělocvičně jsme si vyzkoušeli lyžování a bruslení. Ve třídě jsme cvičili s kuličkami, které vypadají přesně jako sníh a vše zakončili pořádnou koulovačkou!

Jahůdka - Vrabci

První týden v lednu jsme s dětmi opakovali znalosti a dovednosti potřebné při vstupu do první třídy: barvy, tvary, časové pojmy, vyjadřování, počty slabik ve slovech, správný úchop, správné dýchání a kresbu postavy. V procvičování budeme pokračovat i v příštích týdnech.

Jahůdka - Vánoční přípravy

I ve školce se musíme na Vánoce řádně připravit. A tak jsme se pustili do úklidu a hlavně do vánoční výzdoby. Ozdobili jsme si stromeček, avšak zjistili jsme, že máme málo ozdob. Proto jsme se rozhodli si nějaké vyrobit. Společnými silami jsme připravili slané těsto, které jsme následně vyváleli a už jsme mohli vykrajovat ozdobičky. Ty nám potom po pár dnech na topení uschly, a teď nám krásně zdobí stromeček. No a nakonec jsme začali s přípravami na Vánoční besídku, tak snad se Vám bude líbit! ☺

Jahůdka - Mikulášská návštěva

V pátek za námi do školky přišla vzácná návštěva. Mikuláš, čert a anděl přišli zkontrolovat jak jsou děti ve školce hodné, jestli poslouchají a co pěkného se naučily. Děti jim zazpívaly písničku, řekly hezkou básničku, a i když se to někde neobešlo bez uhlí pro zlobílky, čert nikoho do pekla neodnesl. Hodné děti si nakonec pohladily andílka a dostaly nějakou dobrotu od Mikuláše. Těšíme se nashledání zase příští rok.