MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 55.jpg

Jahůdka - Pobyt venku

Je známo, že děti by měly co nejvíce času trávit venku. My si pobyt na čerstvém vzduchu zpříjemňujeme sportovními i námětovými hrami. Vítězí hra na vláček, skákání přes švihadlo nebo přes gumu, hledání pokladů a také stavění domečků. V neposlední řadě se děti baví hraním divadélka. V poslední době se oblíbenou činností se stalo házením míče.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Pošťáci

Práce zahradníků nás dovedla k zamyšlení nad řadou dalších povolání. Podrobněji jsme se věnovali pošťákům. Pro naše děti je poštovní schránka téměř neznámým pojmem. Během procházky jsme tak dlouho hledali, až se nám schránka ukázala. Dopisní obálky jsme také využili pro cvičení nebo se učili kreslit jejich tvar. Největší zábavou ale bylo kreslení neviditelných dopisů kamarádům na záda.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Jarní přípravy

Předvelikonoční období se pojí s úklidem domovů a jarní přípravou zahrad. Děti se úklidu zhostily jak se patří! Se smetáčkem a lopatkou se oháněly do všech stran a zahradní nářadí jim také nebylo cizí.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - květiny

Sotva k nám sluníčko začalo natahovat své první teplé paprsky, už jsme se nemohli dočkat prvních jarních kytiček. Přivolávali jsme je tvořením. Nastříhali jsme květinám stonky a vymodelovali jejich krásné květy. Děti si také rády pohrály s pestrými barvami, které nechávaly protéci vrstvou oleje a vody. Ovšem nejoblíbenější bylo tvoření bonbónových květů...jeden bonbónek do pusy, druhý na květinu :o)

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - ptáčci

Během zimy mnozí z nás dokrmují ptáčky „ptačími dobrotami“ a těší se z jejich přítomnosti na krmítkách. Také děti z Jahůdky pro ptáčky přichystaly zrníčkové pochoutky, které rozvěsily na školkové zahradě. Ptáčky jsme pozorovali, poslouchali a hráli si na ně. Zábavou bylo házení plstěných ptáčků do hnízda, cvrnkání zrníček (= kuliček) nebo modelování ptáčků z válečků. Každý si také vyrobil ptáčka z papíru a dozdobil jej omotáváním vlny. Povedení opeřenci nám zdobí třídu.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - masopust

Masopustní veselí začne ráno v pondělí, od pondělí do pátku změní třídu v pohádku – tak zněla slova básničky, která nás provázela celým týdnem. Jak už v básni zaznělo, začali jsme v pondělí výzdobou třídy. Povídali jsme si o lidový zvycích a s nadšením nosili nejrůznější kostýmy. Princezny, piráti, zvířátka, víly, a další, ti všichni plnili každý den jiné úkoly. Nechybělo ani pečení tradičních masopustních dobrot, na kterých jsme si na konec taky náramně pochutnali.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Karkulka

V zimním období, kdy nám počasí ne vždy přeje, se rádi vracíme k pohádkám. S některými se setkáme jen jednou, k jiným se pravidelně vracíme. Takovou pohádkou je i Červená Karkulka. Holčičce v červeném čepečku jsme pomohli najít cestu lesem a současně si procvičili těla. Samotnou pohádku jsme si zahráli a také zatančili. Děti se při tanci hodně nasmály.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - lednové pohádky

Leden v jahůdce patřil pohádkám. Pohádky jsme si vyprávěli, malovali a naučili jsme se o nich několik básniček i písniček. Nejvíce nás však bavilo se za pohádkové postavy převlékat a zkoušet si jejich role, a tak se z nás stávali herci a herečky.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - vánoční přípravy

V prosinci jsme nezaháleli a užívali si sněhové nadílky plnými doušky. Čekaly na nás koulovačky, dělání andělíčků, válení sněhových koulí a samozřejmě stavění sněhuláka. Také jsme se byli podívat na vánoční zpívání v ZŠ náměstí Míru, kde jsme ukázali i něco ze svého vánočního repertoáru. A jelikož se neodvratně blížila vánoční besídka, nacvičovali jsme, co nám síly stačily. Vše se nakonec náramně vyvedlo.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - podzimní hrátky

Během letošního podzimu jsme si zkusili zpracovávat sklizeň jablíček. Děti strouhaly i mixovaly, a o to více jim jablečné dobrůtky chutnaly. Podzimní ovoce jsme také modelovali a třídili podle velikosti a barvy. Nezapomněli jsme ani na zvířata chystající se na zimu. Ve třídě i v lesíku jsme stavěli jezevcům i krtkům doupátka. Děti také pomáhaly veverce nasbírat oříšky, a proto si také překonávaly oříškovo-překážkovou dráhu. Ani podzimní písničky jsme nevynechali a někteří dokonce reprezentovali naši školku na pěvecké přehlídce Slavíček, které se letos konala v Mš Kytička.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - výlet do Ekocentra v Brništi

Podzim jsme zakončili vzdělávacím programem o žížalách v Ekocetru Brniště. Měli jsme možnost pohybovat se po dráze poslepu jako žížaly, ale také jsme jme si zahráli veselou pohybovou hru. Na závěr si každý procvičil svoji jemnou motoriku při navlékání recyklovaných materiálů. Děti si tak domů odvážely krásné žížaly :-) 

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - podzimní krajina

V říjnu podzimní krajina přímo volala ke svému objevování. Seznamovali jsme se tak nejen s názvy stromů, ale i s jejich plody. Děti pojmenovávaly stromy při vycházkách, šišky a skořápky ořechů jim posloužily jako hudební nástroje, ty využily u doprovodu nově naučené písně. Nebo pomáhaly veverce třídit zásoby v podobě žaludů, bukvic, kaštanů a šišek. Krásně zbarvené lístečky nás motivovaly k vyrábění a zkrášlování třídy. Na zahrádce jsme také využili vlhkého písku a tvořili z něj co nás napadlo, a to od stromečků po krtčí kopečky.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - podzim

Počasí letošního září se vydařilo a lákalo nás do přírody. Dokud bylo teplo, tak děti rády zalévaly zahrádku nebo si užívaly volných her. S chladnějším počasím jsme se pustili do hrabání listí, úpravy cestiček nebo jsme se snažili naslouchat stromům. I činnosti ve školce se soustřeďovaly na přírodu. Děti si vyzkoušely stavění obrázků z kaštanů, malování podzimních stromů nebo si v knížce prohlížely, jak vypadá příroda v detailech. V tělocvičně děti výskoky rozhoupávaly podzimní listí a poté absolvovaly „lístkovou“ překážkovou dráhu. Děti jsou mnohdy překvapené, jaké nové pohledy na svět nám nabízí příroda.

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz