Klek Svojskova3 MŠ Klíček
pohadka pulz

  • 10.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg

Jahůdky

Jahůdka je heterogenní třída, kterou navštěvují děti od 3 do 7 let.

Bereme ohled k různým věkovým skupinám a každé z nich se dostatečně věnujeme. 
S dětmi pracujeme převážně hromadně a skupinově, avšak vyhrazujeme si čas i na individuální práci.

V Jahůdce vás každý den,
přivítáme s úsměvem.
Učíme se všechno znát,
požádat i děkovat. 

Zpíváme si, kreslíme,
ven s radostí chodíme.
Když si s něčím nevím rady,
mám na pomoc kamarády.

Ve třídě se na děti těší paní učitelky:

Bc. Veronika Simonová
Tereza Žáková

        

Měsíc květen nám přinesl nový večerníček - O Cvrčkovi. Cvrček nás provedl říší hmyzu. Pověděli jsme si, jak se který hmyz jmenuje a v přírodě jsme je pomocí lupy a mikroskopů pozorovali. Stavěli jsme jim domečky z přírodnin, počítali broučkům puntíčky. Na konci týdne jsme si společnou prací jako mravenečci vytvořili mraveniště. 

Hody, hody doprovody.. ☺ Velikonoce jsme si všichni náramě užili. Nejdříve jsme si pověděli, jak se takové Velikonoce slaví a co k nim patří. Zasadili jsme velikonoční osení. Hráli jsme si na kuřátka, barvili vajíčka nebo pomáhali slepičce Magdičce počítat vajíčka. Nakonec nesměl chybět velikonoční beránek, kterého jsme společnými silami připravili a samozřejmě i snědli☺.

Se skřítkem Racochejlem jsme poznávali jarní kvítí. Nejdříve jsme si na tabuli vystavili všechny obrázky květin, které jsme později hledali i na vycházce. Sluníčko nám přálo, takže jsme kytičky, trávu i broučky zkoumali lupami. A vše, co jsme viděli, jsme  nakreslili křídami. Zahráli jsme si na zahradníky a zasadili hrášek. Čekal nás i pokus, kdy jsme obarvili vodu a do ní dali květinu. Zbarvení jsme viděli hned druhý den. Těšíme se na další jarní objevování ☺

Tento týden jsme si povídali o počasí a jak se nám s příchodem jara mění. Dozvěděli jsme se, že když prší a do toho svítí sluníčko, může se objevit duha. A protože nám nepršelo, vyzkoušeli jsme si duhu alespoň pokusem ve školce.  Na vycházku jsme si vzali lupy a pozorovali probouzející se přírodu a o přicházejícím jaru jsme se naučili píseň.

Jaro ťuká na vrátka! Po zhlédnutí krátké pohádky „Jak Racochejl otevíral jaro“ jsme si pověděli znaky jara a při vycházce je i bedlivě pozorovali. Našli jsme a pojmenovali spoustu jarních kytiček, viděli pupeny i lístečky na větvích, kočičky i rašící trávu. Ptačí zpěv jen potvrzoval blížící se jaro. Řekli jsme si, jak rostlinka roste a s předškoláky a středňáčky si vytvořili kolektivní práci „Vítáme jaro.“Maláčci obtiskávali ruku jako sněženku. A abychom to jaro opravdu přivolali, vyzdobili jsme si stolečky, naučili se novou písničku „Petrklíč“ a básničku o berušce. Na konci týdne nás pak čekalo divadlo s pohádkou O Šípkové Růžence.

Racochejla začal bolet zub, a tak jsme se rozhodli mu pomoci. Ukázali jsme mu jak si správně čistit zoubky. Také jsme si připomněli co je pro naše zoubky a tělo zdravé a čeho bychom naopak měli jíst méně. Zopakovali jsme si názvy částí našeho těla a pořádně ho procvičili. Nakonec jsme si zopakovali správné mytí rukou, aby na nás náhodou neskočil nějaký bacil ☺ .

Jelikož nás celý měsíc březen bude provázet skřítek Racochejl, hned na začátku týdne nás čekalo školkové kino „O skřítku Racochejlovi.“ Pověděli jsme si vše o skřítkovi i o lese, kde žije. A protože se blíží jaro, zpívají ptáčci a v lese je mnoho zvuků, které se na vycházce snažíme rozpoznat, i ve školce jsme si zahráli na všelijaké hudební nástroje a rozpoznávali pouze sluchem. Při cvičení i na vycházce jsme se pak vydali po stopách skřítka Racochejla a představte si, že jsme u potoka jednu stopu skřítka opravdu našli!:)

 

Začal nám karnevalový týden, a aby to všichni na první pohled poznali, vyzdobili jsme společně třídu. Zapojil se každý. Po výzdobě už jsme obdivovali krásné kostýmy a užívali si zábavy. Cvičili jsme se stužkami, s balónky i padákem, hráli jsme spoustu pohybových her nebo také tančili. A proto, že ke karnevalu nepatří jen masky a zábava, ale také dobré jídlo, upekli jsme společnými silami muffiny. Poslední den jsme si užili v tělocvičně, kde na nás čekala překážková dráha a balónky, se kterými jsme si i zatancovali ☺.

Tento týden nás kosí bratři seznamovali s různými zimními sporty. Sporty jsme si pojmenovali a pak nezbylo než si je taky vyzkoušet. Přesto, že nám počasí nepřálo, nenechali jsme se odradit a sporty si zkoušeli ve školce. Lyžovali jsme, bruslili a dokonce i hráli koulovanou! Zkusili jsme si, jak fouká severní vítr a nakonec společnými silami postavili krásného lyžaře z víček od pet lahví. ☺

Copak si oblékneme? Plavky v zimě? Nee. Roztřídili jsme si oblečení podle ročních období. K tomu nám pomohlo puzzle s oblečením. Bavila nás hra, kdy Kosí bratři zobáčky posbírali u prádelních šňůr nejen prádlo, ale i jiné věci. Na nás pak bylo, abychom vše hmatem poznali a roztřídili. Do krmítka ve školce jsme doplnili semínka pro všechny ptáčky a naučili se novou písničku "Kdo to ťuká na okénko". Společně jsme si zkusili malovat na velkou plochu, a tak jsme barvami oblékli kluka i holku. Do školky přijelo divadlo Koloběžka s "Popletenou zimní pohádkou". A protože nám ke konci týdne i pěkně nasněžilo, vytáhli jsme ježdíky a na kopečku si užili zimní radovánky. 

V lednu nás uvítal večerníček Kosí bratři. Ve školkovém kině jsme se s nimi seznámili krátkou pohádkou. Naučili jsme se veselou kosí písničku a kosáky si také namalovali. Zjišťovali jsme, který kos je menší a který větší a srovnávali je podle velikosti. Zkoušeli jsme si jako ptáčci třídit semínka, která jsme jim nakonec nasypali do krmítka. Teď už jen netrpělivě vyhlížíme, jestli se v krmítku některý z kosáků náhodou neobjeví. ☺

I trocha sněhu nám stačila a společnými silami jsme postavili hned dva krásné sněhuláky. A když nenapadl sníh, vystačili jsme si se zamrzlými kalužemi. Kusy ledu nám posloužily jako zajímavá stavebnice nebo třeba jako zrcátko či lupa. Také jsme si vyzkoušeli, co se s ledem stane, když ho necháme v teple.

První týden v novém roce jsme si vyprávěli o legendě Tří králů. Z písmen děti skládali jména králů, naučili jsme se novou píseň "My tři králové jdeme k vám". Krále jsme si výtvarně ztvárnili (vystaveno na nástěnce v šatně). Dokonce se z nás stali herci a my si příběh zahráli. Role králů, Josefa a Marie jsme obměňovali. Děti dramatizace moc bavila.

 

Zřizovatel

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: reditelka@msklicek.cz