MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

  • 10.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg

Jahůdky - Zimní sporty

Hurá, sněží! Jelikož jsme se konečně dočkali pořádné sněhové nadílky, neotáleli jsme a řádně toho využili. Do čerstvě napadeného sněhu jsme dělali stopy, andělíčky, koulovali jsme se a samozřejmě jsme sjížděli kopec na ježdících. Také jsme si celý týden povídali o zimních sportech, co k nim je potřeba a na co si musíme dávat pozor. V tělocvičně jsme si vyzkoušeli lyžování a bruslení. Ve třídě jsme cvičili s kuličkami, které vypadají přesně jako sníh a vše zakončili pořádnou koulovačkou!

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Vánoční přípravy

I ve školce se musíme na Vánoce řádně připravit. A tak jsme se pustili do úklidu a hlavně do vánoční výzdoby. Ozdobili jsme si stromeček, avšak zjistili jsme, že máme málo ozdob. Proto jsme se rozhodli si nějaké vyrobit. Společnými silami jsme připravili slané těsto, které jsme následně vyváleli a už jsme mohli vykrajovat ozdobičky. Ty nám potom po pár dnech na topení uschly, a teď nám krásně zdobí stromeček. No a nakonec jsme začali s přípravami na Vánoční besídku, tak snad se Vám bude líbit! ☺

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Mikulášská návštěva

V pátek za námi do školky přišla vzácná návštěva. Mikuláš, čert a anděl přišli zkontrolovat jak jsou děti ve školce hodné, jestli poslouchají a co pěkného se naučily. Děti jim zazpívaly písničku, řekly hezkou básničku, a i když se to někde neobešlo bez uhlí pro zlobílky, čert nikoho do pekla neodnesl. Hodné děti si nakonec pohladily andílka a dostaly nějakou dobrotu od Mikuláše. Těšíme se nashledání zase příští rok.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Tancovali dva čertíci

Skončil listopad a s prosincem se k nám přiblížila i návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Abychom neskončili v čertím pytli, začali jsme se pilně připravovat. Tuší jsme si nakreslili čerta, oblekli mu kabát z pytloviny a umazali ho křídami. Naučili jsme se kreslit pravou mikulášskou hůl nebo tancovat čertí taneček. Básnička pro Mikuláše samozřejmě nesměla chybět. No a kdybychom se náhodou pytli nevyhnuli, naučili jsme se v něm alespoň pěkně skákat. ☺

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Na svatého Martina

Na svatého Martina, kouřívá se z komína. Na svatého Martina padá bílá peřina. 

Prvního sněhu jsme se na Sv. Martina sice nedočkali, ale i tak jsme si s dětmi přiblížili legendu, která o Martinovi vypráví. Hledali jsme cestu k věcem, které Martin při své cestě potřeboval, zpívali jsme si o něm píseň a také modelovali podkovičky pro jeho koně. Na znamení chladného počasí jsme také kreslili kouřící se komíny, které jsme hledali i pří vycházce okolím MŠ. Nezbývá než vyhlížet první sněhové vločky :) .

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Na poli

„Běží myška po poli, přes ty naše brambory“ – zpívaly si děti s Cipískem a nejen to, učily se spolu, co se sklízí na podzim z polí, hrály divadlo O velké řepě, cvičily s bramborou, počítaly a kreslily bramborové kopečky i brambory, procvičovaly všechny své smysly při poznávání podzimních plodin. Vyrobily si strašáka „Matěje“, kterému vyzdobily kabát záplatami z bramborových tiskátek a otisků kukuřice. Krásný podzim začal.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Bacilů se nebojíme

Protože ovoce už dobře známe, přišla na řadu také zelenina. Zeleninu jsme si prohlédli a pojmenovali nejen na obrázku ale i doopravdy. Poté jsme si ji dokonce nakrájeli a udělali si výborný salátek plný vitaminů. A abychom vitaminům pomohli bojovat proti nemocem, také jsme si pořádně zasportovali. Nechyběl pobyt venku, před kterým nás neodradilo ani deštivé počasí.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Hrušky, švestky, jablíčka

Hrušky, švestky, jablíčka potěší večerníčka.

S podzimem se k nám přiblížila také úroda podzimního ovoce. Rozhodli jsme se tedy připomenout si názvy ovoce, nebo jak vypadá. Řekli jsme si, na čem roste a v jakém ročním období dozrává. Naučili jsme se krátkou básničku o jablíčku. S „jablíčky“ jsme si zacvičili a nakonec jsme si různé druhy ovoce prohlédli, ovoněli a také ochutnali.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Večerníček

V měsíci září nás navštívil nový „kluk“ s papírovou čepicí a hned se s námi skamarádil. Jmenoval se VEČERNÍČEK. Naučil nás skládat papírovou čepici z novin, písničku, taneček, seznámil nás se všemi dovednostmi, které umí a byl nám všem velkou inspirací při všech dalších činnostech (cvičení, logopedie, grafomotorika, malování…). Poslední letní den i tem první podzimní s námi pozoroval proměny v přírodě a počasí a zahrál si s námi podzimní hru na spadané listí z novin.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Před prázdninami

Poslední dny ve školce jsme si užívali, co to jen šlo. I když počasí nepřálo tak jak jsme si představovali, snažili jsme se co nejvíce času trávit venku. Chodili jsme na procházky nebo si užívali naší krásnou zahrádku. Na rozloučenou jsme si po obídku vychutnali jahodového nanuka.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Dopravní prostředky

Celý týden jsme si společně povídali o dopravních prostředcích, které známe, nebo kterými už jsme také jeli a kam. Poznávali jsme i dopravní prostředky, které jsme dosud neznali. Seznámili jsme se s některými dopravními značkami nebo si zahráli na auta a chodce. Vyzkoušeli jsme si pohánět malé lodičky pomocí foukání do plachet a vyrobili jsme si barevný horkovzdušný balón. 

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz