MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Jahůdka - Červená, žlutá, zelená

Červená, žlutá, zelená, kdo ví, co to vlastně znamená? Červená znamená - stát! Žlutá zase - pozor dát! Na zelenou jeď, jen to nepopleť!
I tento popěvek nás provázel dopravním týdnem. Opakovali jsme si dopravní prostředky, seznamovali se s různými dopravními značkami nebo vyráběli semafor. Také jsme si připomněli jak se správně chovat u silnice a na co nezapomenout až budeme přecházet silnici. A aby, jsme si to vyzkoušeli i ze strany řidičů tak jsme si zahráli na auta a s volanty (kroužky) jsme si nakonec zacvičili.

Jahůdka - Masopustní týden

Týden seznamování s tradicemi a zvyky masopustního období,  karnevalový rej v maskách, výtvarné činnosti,a pohybové aktivity spojené tímto obdobím nám všem přineslo legraci a rozptýlení.

Jahůdky - Zimní sporty

Hurá, sněží! Jelikož jsme se konečně dočkali pořádné sněhové nadílky, neotáleli jsme a řádně toho využili. Do čerstvě napadeného sněhu jsme dělali stopy, andělíčky, koulovali jsme se a samozřejmě jsme sjížděli kopec na ježdících. Také jsme si celý týden povídali o zimních sportech, co k nim je potřeba a na co si musíme dávat pozor. V tělocvičně jsme si vyzkoušeli lyžování a bruslení. Ve třídě jsme cvičili s kuličkami, které vypadají přesně jako sníh a vše zakončili pořádnou koulovačkou!

Jahůdka - Vrabci

První týden v lednu jsme s dětmi opakovali znalosti a dovednosti potřebné při vstupu do první třídy: barvy, tvary, časové pojmy, vyjadřování, počty slabik ve slovech, správný úchop, správné dýchání a kresbu postavy. V procvičování budeme pokračovat i v příštích týdnech.

Jahůdka - Vánoční přípravy

I ve školce se musíme na Vánoce řádně připravit. A tak jsme se pustili do úklidu a hlavně do vánoční výzdoby. Ozdobili jsme si stromeček, avšak zjistili jsme, že máme málo ozdob. Proto jsme se rozhodli si nějaké vyrobit. Společnými silami jsme připravili slané těsto, které jsme následně vyváleli a už jsme mohli vykrajovat ozdobičky. Ty nám potom po pár dnech na topení uschly, a teď nám krásně zdobí stromeček. No a nakonec jsme začali s přípravami na Vánoční besídku, tak snad se Vám bude líbit! ☺

Jahůdka - Mikulášská návštěva

V pátek za námi do školky přišla vzácná návštěva. Mikuláš, čert a anděl přišli zkontrolovat jak jsou děti ve školce hodné, jestli poslouchají a co pěkného se naučily. Děti jim zazpívaly písničku, řekly hezkou básničku, a i když se to někde neobešlo bez uhlí pro zlobílky, čert nikoho do pekla neodnesl. Hodné děti si nakonec pohladily andílka a dostaly nějakou dobrotu od Mikuláše. Těšíme se nashledání zase příští rok.

Jahůdka - Tancovali dva čertíci

Skončil listopad a s prosincem se k nám přiblížila i návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Abychom neskončili v čertím pytli, začali jsme se pilně připravovat. Tuší jsme si nakreslili čerta, oblekli mu kabát z pytloviny a umazali ho křídami. Naučili jsme se kreslit pravou mikulášskou hůl nebo tancovat čertí taneček. Básnička pro Mikuláše samozřejmě nesměla chybět. No a kdybychom se náhodou pytli nevyhnuli, naučili jsme se v něm alespoň pěkně skákat. ☺

Jahůdka - Na svatého Martina

Na svatého Martina, kouřívá se z komína. Na svatého Martina padá bílá peřina.

Prvního sněhu jsme se na Sv. Martina sice nedočkali, ale i tak jsme si s dětmi přiblížili legendu, která o Martinovi vypráví. Hledali jsme cestu k věcem, které Martin při své cestě potřeboval, zpívali jsme si o něm píseň a také modelovali podkovičky pro jeho koně. Na znamení chladného počasí jsme také kreslili kouřící se komíny, které jsme hledali i pří vycházce okolím MŠ. Nezbývá než vyhlížet první sněhové vločky :) .

Jahůdka - Na poli

„Běží myška po poli, přes ty naše brambory“ – zpívaly si děti s Cipískem a nejen to, učily se spolu, co se sklízí na podzim z polí, hrály divadlo O velké řepě, cvičily s bramborou, počítaly a kreslily bramborové kopečky i brambory, procvičovaly všechny své smysly při poznávání podzimních plodin. Vyrobily si strašáka „Matěje“, kterému vyzdobily kabát záplatami z bramborových tiskátek a otisků kukuřice. Krásný podzim začal.

Jahůdka - Bacilů se nebojíme

Protože ovoce už dobře známe, přišla na řadu také zelenina. Zeleninu jsme si prohlédli a pojmenovali nejen na obrázku ale i doopravdy. Poté jsme si ji dokonce nakrájeli a udělali si výborný salátek plný vitaminů. A abychom vitaminům pomohli bojovat proti nemocem, také jsme si pořádně zasportovali. Nechyběl pobyt venku, před kterým nás neodradilo ani deštivé počasí.