MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

• v.jpg
  • x.jpg

Jahůdka - podzimní hrátky

Během letošního podzimu jsme si zkusili zpracovávat sklizeň jablíček. Děti strouhaly i mixovaly, a o to více jim jablečné dobrůtky chutnaly. Podzimní ovoce jsme také modelovali a třídili podle velikosti a barvy. Nezapomněli jsme ani na zvířata chystající se na zimu. Ve třídě i v lesíku jsme stavěli jezevcům i krtkům doupátka. Děti také pomáhaly veverce nasbírat oříšky, a proto si také překonávaly oříškovo-překážkovou dráhu. Ani podzimní písničky jsme nevynechali a někteří dokonce reprezentovali naši školku na pěvecké přehlídce Slavíček, které se letos konala v Mš Kytička.

Jahůdka - výlet do Ekocentra v Brništi

Podzim jsme zakončili vzdělávacím programem o žížalách v Ekocetru Brniště. Měli jsme možnost pohybovat se po dráze poslepu jako žížaly, ale také jsme jme si zahráli veselou pohybovou hru. Na závěr si každý procvičil svoji jemnou motoriku při navlékání recyklovaných materiálů. Děti si tak domů odvážely krásné žížaly :-)

Jahůdka - podzimní krajina

V říjnu podzimní krajina přímo volala ke svému objevování. Seznamovali jsme se tak nejen s názvy stromů, ale i s jejich plody. Děti pojmenovávaly stromy při vycházkách, šišky a skořápky ořechů jim posloužily jako hudební nástroje, ty využily u doprovodu nově naučené písně. Nebo pomáhaly veverce třídit zásoby v podobě žaludů, bukvic, kaštanů a šišek. Krásně zbarvené lístečky nás motivovaly k vyrábění a zkrášlování třídy. Na zahrádce jsme také využili vlhkého písku a tvořili z něj co nás napadlo, a to od stromečků po krtčí kopečky.

Jahůdka - podzim

Počasí letošního září se vydařilo a lákalo nás do přírody. Dokud bylo teplo, tak děti rády zalévaly zahrádku nebo si užívaly volných her. S chladnějším počasím jsme se pustili do hrabání listí, úpravy cestiček nebo jsme se snažili naslouchat stromům. I činnosti ve školce se soustřeďovaly na přírodu. Děti si vyzkoušely stavění obrázků z kaštanů, malování podzimních stromů nebo si v knížce prohlížely, jak vypadá příroda v detailech. V tělocvičně děti výskoky rozhoupávaly podzimní listí a poté absolvovaly „lístkovou“ překážkovou dráhu. Děti jsou mnohdy překvapené, jaké nové pohledy na svět nám nabízí příroda.