MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 55.jpg

Jahůdka - Dráčci

Co by to byl podzim bez pouštění draků. Jahůdky si dráčka nejdříve vyrobili a ozdobili mašličkami. Následně trénovali ruce a prstíky při obkreslování dračích ocásků a kreslení v mouce. Připomněli si geometrické tvary a vyzkoušeli si z nich dráčky postavit. A při jedné dopolední vycházce se dočkali také samotného pouštění draka. I přesto že nám počasí zrovna moc nepřálo, dokázali jsme si poradit a pouštění draka si i tak velice užít.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Šípek

Jedním z nejznámějších a nejzdravějších podzimních plodů je šípek. A proto, jsme se ho vydali hledat. Šípek jsme natrhali, prozkoumali a společnými silami si z něj uvařili čaj plný vitamínů. Čaj nám chutnal tak moc, že z něj nezbyla ani kapička☺. Aby nám dělal radost i ve třídě rozhodli jsme se ho nakonec i namalovat.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - O Smolíčkovi

Pohádka „O Smolíčkovi“ nás bavila celý listopad. Pohádku jsme si přečetli, poskládali přesně podle jejího děje a nakonec také jí zahráli jako správní herci. Naučila nás také jak se chovat v různých pro nás možná nebezpečných situacích.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Houbičky

Mimo různých podzimních plodů se děti také seznamovaly s houbami. Dozvěděli se které houby jsou jedlé a které ne a naučili se, jak by se měli chovat v lese. Houbičky si vyrobily a také si na ně zahráli při cvičení v tělocvičně.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Podzimní úklid

S podzimem přišlo k nám do zahrádky také hodně práce. Naše děti jsou naštěstí velice šikovné a práce se nebojí. A tak jsme vyndali hrabičky, kolečka a pustili se do hrabání listí. Někteří hrabali, jiní nakládali nebo odváželi listí na kompost. Šlo nám to jako po másle a listí na zahrádce ubývalo a ubývalo. Nejšikovnější a nejpracovitější zahradníci se nakonec svezli místo listí v kolečku ☺.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - V lese, jó, v lese

Podzimní počasí nám přineslo spoustu podzimních plodů, které se nám ve třídě rychle nahromadily. A proto jsme se je rozhodly řádně využít. S kaštánky jsme si stavěli, cvičili nebo se masírovali. Barevné lístečky posloužili jako oblečky lesním skřítečkům. Seznámili jsme se také se spoustou lesních zvířátek a ježkovi jsme pomohli najít cestičku do jeho domečku. Nejdříve jsme mu opatrně vystříhali bodlinky, potom jsme ho v krabici nabarvili pomocí kuličky a nakonec jsme mu na papír nakreslili klikatou cestičku.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - O Budulínkovi

Říjen pro nás začal pohádkou O Budulínkovi i tu jsme si vyprávěli. Zahráli jsme si maňáskové divadýlko a stejně jako babička a dědeček jsme zpívali a hráli na hudební nástroje.

"Budulínku dej mi hrášku" – volala liška na Budulínka, a aby toho hrášku měl Budulínek dost, rozhodli jsme se mu nějaký vyrobit. A tak jsme nejdříve pomocí kolíčků vybrali ty správné kuličky hrášku, potom jsme je navlékly na provázek a nakonec jsme hráškům poskládali papírový lusk.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - O veliké řepě

Měsíc září, pro nás byl i měsícem velkých změn. Seznamovali jsme se s novými kamarády, s novým prostředím a také s novou paní učitelkou. Všemi činnostmi nás provázela pohádka O veliké řepě. Pohádku jsme si četli, vyprávěli a dokonce malovali. Venku jsme si vytahování veliké řepy vyzkoušeli pomocí provazu (byla to pěkná dřina ☺). A aby to nebylo vše, řepu jsme si osahali a kdo chtěl, mohl i ochutnat. Zjistili jsme nejenom, že řepa je velmi zdravá, ale také velice dobrá.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Pobyt venku

Je známo, že děti by měly co nejvíce času trávit venku. My si pobyt na čerstvém vzduchu zpříjemňujeme sportovními i námětovými hrami. Vítězí hra na vláček, skákání přes švihadlo nebo přes gumu, hledání pokladů a také stavění domečků. V neposlední řadě se děti baví hraním divadélka. V poslední době se oblíbenou činností se stalo házením míče.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Pošťáci

Práce zahradníků nás dovedla k zamyšlení nad řadou dalších povolání. Podrobněji jsme se věnovali pošťákům. Pro naše děti je poštovní schránka téměř neznámým pojmem. Během procházky jsme tak dlouho hledali, až se nám schránka ukázala. Dopisní obálky jsme také využili pro cvičení nebo se učili kreslit jejich tvar. Největší zábavou ale bylo kreslení neviditelných dopisů kamarádům na záda.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - Jarní přípravy

Předvelikonoční období se pojí s úklidem domovů a jarní přípravou zahrad. Děti se úklidu zhostily jak se patří! Se smetáčkem a lopatkou se oháněly do všech stran a zahradní nářadí jim také nebylo cizí.

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - květiny

Sotva k nám sluníčko začalo natahovat své první teplé paprsky, už jsme se nemohli dočkat prvních jarních kytiček. Přivolávali jsme je tvořením. Nastříhali jsme květinám stonky a vymodelovali jejich krásné květy. Děti si také rády pohrály s pestrými barvami, které nechávaly protéci vrstvou oleje a vody. Ovšem nejoblíbenější bylo tvoření bonbónových květů...jeden bonbónek do pusy, druhý na květinu :o)

Pokračovat ve čtení

Jahůdka - ptáčci

Během zimy mnozí z nás dokrmují ptáčky „ptačími dobrotami“ a těší se z jejich přítomnosti na krmítkách. Také děti z Jahůdky pro ptáčky přichystaly zrníčkové pochoutky, které rozvěsily na školkové zahradě. Ptáčky jsme pozorovali, poslouchali a hráli si na ně. Zábavou bylo házení plstěných ptáčků do hnízda, cvrnkání zrníček (= kuliček) nebo modelování ptáčků z válečků. Každý si také vyrobil ptáčka z papíru a dozdobil jej omotáváním vlny. Povedení opeřenci nám zdobí třídu.

Pokračovat ve čtení

 • 1
 • 2

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz