MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

 • 1-2.JPG
 • 1-31.JPG
 • IMG_0216.jpg
 • IMG_0273.jpg
 • IMG_20190220_094424.jpg
 • IMG_20190314_102755.jpg
 • IMG_20190314_103240.jpg
 • kik1-1.jpeg
 • kik1-2.JPG
 • kik1-3.jpg
 • kik1-4.JPG
 • kik1-5.JPG
 • kik1-12.jpg
 • P1160706.jpg

Společně - Jezdíme plavat

S nejstaršími dětmi jezdíme každou středu na plavecký výcvik do bazénu Sever v České Lípě.  Školení plavčíci nejprve děti rozdělili do skupinek, podle zdatnosti dětí. Postupně je učí nebát se vody, využívají k tomu spoustu pomůcek a motivací. Díky jejich pozitivnímu a laskavému přístupu děti plavání moc baví a vždy se tak těší na každou novou lekci :-) 

Pokračovat ve čtení

Společně - Vánoční zpívání ve školce

Krásnou vánoční atmosféru nám vykouzlilo ve školce divadélko Matýsek s hudebním pořadem "Vánoční zpívání". Po celou dobu děti zodpovídaly záludné otázky, týkajících se Vánoc. Za každou správnou odpověď mohly děti postavit část sněhuláka, až se stalo, že najednou ve třídě Borůvka stál celý sněhulák. Děti si tak během programu připomněly vánoční tradice a zvyky a došlo i na házení střevíčkem :-) Nechyběli ovšem ani vánoční koledy, které nám vykouzlili úsměv na tvářích. Děkujeme moc za tento krásný zážitek!

Pokračovat ve čtení

Společně - Přišel k nám Mikuláš

Copak je to za takový rámus?! Slyšíte to taky? A odkud se to ozývá?
A to už se otevírají dveře, do třídy vchází Čert a rachtí řetezem. Ale není sám, hned za ním přichází Mikuláš s Andílkem. Mikuláš nejprve zjištoval, kdo byl po celý rok hodný. A ten kdo se přiznal, že malinko zlobil, slíbil, že se hned polepší. Děti pak přednesly své básničky či písničky a za odměnu jim Mikuláš nadělil dobroty :-) 

Pokračovat ve čtení

Společně - pohádka "Jak šel Kuba do pekla"

Kde se vzalo, tu se vzalo, najednou jsme se s dětmi ocitli v pekle. Ale nebojte se, čertíci byli na nás tuze hodní, naučili nás dokonce i pekelské říkadlo. Jen byli čertové trochu popletové a místo zlobivé panímámy vzali do pekla hodnou Anču. Ale díký statečnému Kubovi v pohádce nakonec vše dobře dopadlo :-) 

Pokračovat ve čtení

Dýňová slavnost

Byly dýně, byly žluté. Byly plné a pak duté.
Děti si je vydlabaly, nožíkem je vyřezaly. 
Oči byly kulaté, pusy zase zubaté.
Když je máme před domem, vzduch už voní podzimem.
Dáme do nich malou svíčku, rozhoří se za chviličku.

Pokračovat ve čtení

Divadélko Koloběžka ve školce

Byla jednou jedna hodná holčička, která nosila nejraději červenou čepičku, kterou ji ušila její babička. A protože babička slavila svátek, vydala se jí její vnučka popřát. Cestou lesem potkala vlka a jak to bylo dál? Děti si tak připomněly známou pohádku o Červené Karkulce :-)

Pokračovat ve čtení

Společně - akce "Den pro zdraví"

S předškolními dětmi ze třídy Čtyřlístek, Jahůdka a Borůvka jsme se zúčatnili akce "Pojďme žít zdravě", kterou organizovalo město Nový Bor. Nejprve jsme navštívili městské kino, kde pro nás bylo připravené povídání "O zdravém zoubku". Děti se tak dozvěděly, jak a čím správně pečovat o své zoubky a vyzkoušely si i praktickou ukázku. Poté jsme se přesunuli do DDM Smetánka, kde si děti vyzkoušely vyrobit mošt z jablíček. Cestou nazpátek do školky jsme neodolali a pohráli si s listím. Celé dopoledne velmi příjemně uteklo. 

Pokračovat ve čtení

Společně - hudební pohádka ve školce

Děti se velmi poutavým a zajímavým příběhem seznámily s devíti hudebními nástroji - kytara, housle, basa, příčná a zobcová flétna, bubínek, trumpeta, klarinet a lesní roh. Děti pomáhaly kouzelné vrbě svolat kapelu a díky tomu se tak seznámily i s písněmi charakteristické pro každý daný nástroj..

Pokračovat ve čtení

Společně - divadlo Koloběžka ve školce

Blíží se prázdniny a rodina Palečkovic se vydává na cestu k babičce na chalupu.  Maminka si ještě běží rychle dokoupit posledních pár věcí na cestu a tatínka nečekaně povolají na chvíli do práce. A tak děti zůstávají samy doma. Ale ne nadlouho, do bytu k nim přiletí kouzelná včelka a děti si tak zkusí, jak to třeba vypadá v Africe nebo se proletí v horkovdušném balóně..

Pokračovat ve čtení

Setkání s panáčkem Nehoďáčkem

V pondělí se všichni předškoláčci sešli v tělocvičně, kde už na ně čekal panáček Nehoďáček. Ten se snaží dohlížet na bezpečnost obyvatel, a to nejen v silničním provozu. Jenže, ve městech bydlí spoustu obyvatel a Nehoďáček nezvládá uhlídat vše sám. Proto se občas snaží svým zásahem naučit obyvatele města, jak se chovat, aby on byl co nejméně zapotřebí. A tentokrát zavítal i k nám do školky.

Pokračovat ve čtení

Návštěva prvňáčků v novoborských školách

S budoucími školáky jsme se během dvou uplynulých týdnů byli podívat, jak to vlastně v takové škole vypadá. Návštěva prvňáčků ve školách ZŠ náměstí Míru a ZŠ U Lesa, se dětem velmi líbila.

Mohly tak vidět a také si vyzkoušet, jak se zdraví paní učitelka při příchodu do třídy, jak se sedí v lavici, jaké je to být vyvolán k tabuli a plnit dané úkoly (např. počítání, psaní písmen, hledání stejných dvojic..) a co všechno se prvňáčci od září již naučili. 

Děti se tak na malou chvilku vcítily do role školáků a byly z toho nadšené.

Děkujeme proto vedení obou škol a paní učitelkám za možnost to vše prožít.

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz