MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Ahoj (před)školáci!

S koncem dalšího školního roku přišlo i loučení s předškoláčky. Na předškoláky čekalo na zahradě spoustu úkolů, které prověřily jejich připravenost do školy. Držet správně tužku nebo počítat je přeci důležité! Po splnění všech úkolů se děti sešly u divadélka, kde každý dostal šerpu a malý dáreček. Následoval slavnostní slib a vypouštění balónků, které symbolizovalo odchod dětí z naší školky. Všem moc děkujeme za účast a nezbývá než popřát samé jedničky! ☺

Mokrá pohádka

Po dlouhé pauze k nám opět zavítalo divadélko Koloběžka. Tentokrát jsme si užili pohádku o vodníkovi. Nechybělo samozřejmě zpívání a také jsme pomáhali prát prádlo. Pohádku jsme si užili a už se těšíme, až za námi koloběžky přijedou znovu.

Oslava dětského dne

V pondělí 1. června jsme ve školce oslavili Den dětí. Sluníčko svítilo, a tak pro nás paní učitelky ze třídy Borůvka připravili na zahrádce krásné překvapení. Čekaly na nás pohádkové úkoly. Se Smolíčkem jsme počítali jeleny, zachraňovali jsme Budulínka z liščí nory, pomáhali jsme Karkulce sbírat květiny pro babičku a spoustu dalšího. Sladká odměna nesměla chybět, museli jsme si ji však odloupnout z perníkové chaloupky. V cíli jsme nakonec dostali vzpomínkovou medaili :)

Houbová pohádka

Po delší době k nám opět zavítalo divadýlko Koloběžka. Tentokrát s podzimní pohádkou o houbičkách. Pohádka děti seznámila s různými druhy hub a připomněla jim jak se správně chovat v lese. Nechyběla ani rozcvička a spousta pěkných písniček. A my už se těšíme až divadýlko dorazí znovu.

První divadýlko

První pohádku letošního školního roku nám přijelo zahrát naše oblíbené divadýlko „Koloběžka“. A tak jsme se všichni sešli ve třídě houbiček kde na nás čekala pohádka „O Koblížkovi“. U pohádky jsme si připomněli také spoustu písniček a říkadel, procvičili jsme si prstíky a nakonec poděkovali burácivým potleskem.

Loučení s předškoláky

Před začátkem prázdnin nesmělo chybět řádné loučení, a to hlavně s našimi předškoláky. Tak jsme se ve čtvrtek sešli všichni na zahrádce, paní ředitelka nám zahrála na harmoniku a společně jsme si zazpívali. Pak už přišla řada na budoucí školáky, kteří dostali přívěsek v podobě klíče (aby se jim na nás hezky vzpomínaloJ) a balónek se svým jménem. Balónky si předškoláčci nakonec vypustili, stejně jako my vypouštíme ze školky je. Na všechny budeme moc vzpomínat a doufáme, že se jim bude ve školách dařit.

Práce na zahrádce

Po tuhé zimě a vydatných deštích dostala naše zahrádka jak se říká pořádně „zabrat“. Proto jsme se rozhodli ji znovu zvelebit. Ruce k dílu přidaly paní učitelky, paní uklízečky, paní ředitelka, děti a dokonce i maminky a tatínkové (kterým tímto moc a moc děkujeme). Práce bylo spousta – plení záhonků, sazení nových kytiček, zametání zatoulaných kamínků nebo třeba jen prosté zalévání rostlinek. A protože naši zahradníci byli velice pilní, čekala na ně odměna v podobě sladkého melounu.

Projekt "Společně si hrát a navzájem se učit"

Výlet do ZOO/Ausflug in den ZOO

V úterý 11. 6. se všechny třídy z naší školky vydaly společně s našimi německými kamarády na výlet do ZOO v Liberci. Maminky nám do batůžků zabalily svačinky, ke školce pro nás přijely autobusy a společně jsme vyrazili na cestu.

V ZOO byla spousta dětí z jiných škol a školek, ale my jsme se i přesto všichni poznali. Každá třída měla totiž jinou barvu čepiček, tudíž jsme se nemohli pomíchat, ani se nikam zatoulat. Po příjezdu do ZOO jsme si snědli svačinky a u toho jsme pozorovali výběh zeber. Po svačince jsme se vydali prozkoumat celou zoologickou zahradu.

Viděli jsme zde spoustu zvířátek, děti však nejvíc zaujali sloni, zebry, žirafy, bílí tygři, tučňáci, opice a lachtani. Měli jsme štěstí, že jsme stihli krmení lachtanů, které se dětem velmi líbilo. Když jsme si prošli celou zahradu a podívali se na všechna zvířátka, zašli jsme si do blízké restaurace na oběd.

Výlet - Mirakulum

Naše školka měla štěstí a ke konci školního roku vyhrála voucher se třiceti volnými vstupy do zábavního parku Mirakulum v Praze. A tak jsme 4. června vybrali nejstarší děti a vyrazili na cestu. Čekala nás spousta atrakcí, nějaká ta zvířátka a v parném dni také neodmyslitelná koupačka 😊 . Den jsme si všichni náramně užili.

Dětský den

„Na zahrádce mezi stromy vyrostl nám kopeček, z něj hlavičku vystrkuje náš kamarád – krteček!“

S kamarádem krtečkem zažíváme spoustu radostných chvil a jednou z nich je i Mezinárodní den dětí. Krteček se svými kamarády pro nás připravil několik činností a her. Na zahrádce jsme tak potkali nejenom krtečka, ale i žabku, zajíce, pavoučka, myšku a spoustu jiných dalších kamarádů… Jako odměnou nám byly medaile na památku tomuto významnému dni a krtkova pochoutka – kyselé žížalky ☺.

Bětka zve na statek

Do světa hospodářských zvířat nás zavedl program Bětka zve na statek, který pro nás připravilo Ekocentrum v Brništi. Děti si zopakovaly pojmenování hospodářských zvířat a jejich mláďat, postavily pro ně ohrádky z klacíků a spočítaly je. Jejich užitek byl pojat jako grafomotorické cvičení. Za pilnou práci si děti samy namíchaly a zabalily do pytlíčků bylinkový čaj. Nezapomenutelným zážitkem se stalo dojení kozy.

Školka v přírodě

Na začátku měsíce se někteří předškoláci vypravili na školku v přírodě do Doks. Hned první den jsme se všichni sešli ve školce a ve správný čas vyrazili na vlakové nádraží. Na jízdu vláčkem jsme se moc těšili. Každý dostal svou jízdenku a společně jsme čekali na pana průvodčího. Když nám pan průvodčí jízdenku zkonroloval, konečně jsme si mohli dát svačinku. Po příjezdu do Doks jsme procházkou došli až do areálu Poslův mlýn. Seznámili jsme se snašimi novými postýlky a po obědě ná v nich čekal zasloužený odpočinek. Po spánku jsme se zašli podívat k blízkému rybníčku, kde jsem si poslechli příběh o tamním vodníkovi jménem Česílko. Vodní s hastrmanem nás překvapili i v naší chatě. Na dobrou noc nám hrála pohádka “Vodník Čepeček”.