MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

• IMG_20181001_082506.jpg
  • v.jpg
  • x.jpg

Společně - akce "Den pro zdraví"

S předškolními dětmi ze třídy Čtyřlístek, Jahůdka a Borůvka jsme se zúčatnili akce "Pojďme žít zdravě", kterou organizovalo město Nový Bor. Nejprve jsme navštívili městské kino, kde pro nás bylo připravené povídání "O zdravém zoubku". Děti se tak dozvěděly, jak a čím správně pečovat o své zoubky a vyzkoušely si i praktickou ukázku. Poté jsme se přesunuli do DDM Smetánka, kde si děti zkusily vyrobit mošt z jablíček. Cestou nazpátek do školky jsme neodolali a pohráli si s listím. Celé dopoledne velmi příjemně uteklo.

Společně - hudební pohádka ve školce

Děti se velmi poutavým a zajímavým příběhem seznámily s devíti hudebními nástroji - kytara, housle, basa, příčná a zobcová flétna, bubínek, trumpeta, klarinet a lesní roh. Děti pomáhaly kouzelné vrbě svolat kapelu a díky tomu se tak seznámily i s písněmi charakteristické pro každý daný nástroj..

Společně - divadlo Koloběžka ve školce

Blíží se prázdniny a rodina Palečkovic se vydává na cestu k babičce na chalupu.  Maminka si ještě běží rychle dokoupit posledních pár věcí na cestu a tatínka nečekaně povolají na chvíli do práce. A tak děti zůstávají samy doma. Ale ne nadlouho, do bytu k nim přiletí kouzelná včelka a děti si tak zkusí, jak to třeba vypadá v Africe nebo se proletí v horkovdušném balóně..

Setkání s panáčkem Nehoďáčkem

V pondělí se všichni předškoláčci sešli v tělocvičně, kde už na ně čekal panáček Nehoďáček. Ten se snaží dohlížet na bezpečnost obyvatel, a to nejen v silničním provozu. Jenže, ve městech bydlí spoustu obyvatel a Nehoďáček nezvládá uhlídat vše sám. Proto se občas snaží svým zásahem naučit obyvatele města, jak se chovat, aby on byl co nejméně zapotřebí. A tentokrát zavítal i k nám do školky.

Návštěva prvňáčků v novoborských školách

S budoucími školáky jsme se během dvou uplynulých týdnů byli podívat, jak to vlastně v takové škole vypadá. Návštěva prvňáčků ve školách ZŠ náměstí Míru a ZŠ U Lesa, se dětem velmi líbila.

Mohly tak vidět a také si vyzkoušet, jak se zdraví paní učitelka při příchodu do třídy, jak se sedí v lavici, jaké je to být vyvolán k tabuli a plnit dané úkoly (např. počítání, psaní písmen, hledání stejných dvojic..) a co všechno se prvňáčci od září již naučili.

Děti se tak na malou chvilku vcítily do role školáků a byly z toho nadšené.

Děkujeme proto vedení obou škol a paní učitelkám za možnost to vše prožít.

Vánoční zpívání na ZŠ Náměstí Míru

Do školky nám přišla pozvánka od ZŠ náměstí Míru a na ní stálo -  "Dne 19.12. se uskuteční  "Vánoční zpívání", s dětmi jste srdečně zváni, těšíme se na Vás."
A tak se děti ze třídy Jahůdky, společně s paní učitelkou Pavlou, vydaly do základní školy.

Na místě se pak potkaly s dalšími školkami z Nového Boru, ale také s prvňáčky, kteří je přivítali pásmem vánočních koled. Každá školka předvedla svůj kratičký program s vánoční tématikou.

A protože se dětem vystoupení opravdu moc povedlo, čekala je na závěr sladká odměna :-)

Sboreček - čertovské vystoupení v Senior centru

Víte, co je nejhezčí věc na světě? Když vykouzlíte někomu úsměv na tváři. A nám se to, doufám, povedlo u babiček a dědečků ze Senior centra v Novém Boru. Děti se předvedly jako čertíci a na úplný závěr jsme si všichni společně zazpívali vánoční koledu "Nesem vám noviny". Atmosféra byla velmi příjemná a určitě jsme tady s dětmi nebyli naposledy.