MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

První divadýlko

První pohádku letošního školního roku nám přijelo zahrát naše oblíbené divadýlko „Koloběžka“. A tak jsme se všichni sešli ve třídě houbiček kde na nás čekala pohádka „O Koblížkovi“. U pohádky jsme si připomněli také spoustu písniček a říkadel, procvičili jsme si prstíky a nakonec poděkovali burácivým potleskem.

Loučení s předškoláky

Před začátkem prázdnin nesmělo chybět řádné loučení, a to hlavně s našimi předškoláky. Tak jsme se ve čtvrtek sešli všichni na zahrádce, paní ředitelka nám zahrála na harmoniku a společně jsme si zazpívali. Pak už přišla řada na budoucí školáky, kteří dostali přívěsek v podobě klíče (aby se jim na nás hezky vzpomínaloJ) a balónek se svým jménem. Balónky si předškoláčci nakonec vypustili, stejně jako my vypouštíme ze školky je. Na všechny budeme moc vzpomínat a doufáme, že se jim bude ve školách dařit.

Práce na zahrádce

Po tuhé zimě a vydatných deštích dostala naše zahrádka jak se říká pořádně „zabrat“. Proto jsme se rozhodli ji znovu zvelebit. Ruce k dílu přidaly paní učitelky, paní uklízečky, paní ředitelka, děti a dokonce i maminky a tatínkové (kterým tímto moc a moc děkujeme). Práce bylo spousta – plení záhonků, sazení nových kytiček, zametání zatoulaných kamínků nebo třeba jen prosté zalévání rostlinek. A protože naši zahradníci byli velice pilní, čekala na ně odměna v podobě sladkého melounu.

Výlet do ZOO

V úterý 11. 6. se všechny třídy z naší školky vydaly společně s našimi německými kamarády na výlet do ZOO v Liberci. Maminky nám do batůžků zabalily svačinky, ke školce pro nás přijely autobusy a společně jsme vyrazili na cestu.

Výlet - Mirakulum

Naše školka měla štěstí a ke konci školního roku vyhrála voucher se třiceti volnými vstupy do zábavního parku Mirakulum v Praze. A tak jsme 4. června vybrali nejstarší děti a vyrazili na cestu. Čekala nás spousta atrakcí, nějaká ta zvířátka a v parném dni také neodmyslitelná koupačka 😊 . Den jsme si všichni náramně užili.

Dětský den

„Na zahrádce mezi stromy vyrostl nám kopeček, z něj hlavičku vystrkuje náš kamarád – krteček!“

S kamarádem krtečkem zažíváme spoustu radostných chvil a jednou z nich je i Mezinárodní den dětí. Krteček se svými kamarády pro nás připravil několik činností a her. Na zahrádce jsme tak potkali nejenom krtečka, ale i žabku, zajíce, pavoučka, myšku a spoustu jiných dalších kamarádů… Jako odměnou nám byly medaile na památku tomuto významnému dni a krtkova pochoutka – kyselé žížalky ☺.

Bětka zve na statek

Do světa hospodářských zvířat nás zavedl program Bětka zve na statek, který pro nás připravilo Ekocentrum v Brništi. Děti si zopakovaly pojmenování hospodářských zvířat a jejich mláďat, postavily pro ně ohrádky z klacíků a spočítaly je. Jejich užitek byl pojat jako grafomotorické cvičení. Za pilnou práci si děti samy namíchaly a zabalily do pytlíčků bylinkový čaj. Nezapomenutelným zážitkem se stalo dojení kozy.

Školka v přírodě

Na začátku měsíce se někteří předškoláci vypravili na školku v přírodě do Doks. Hned první den jsme se všichni sešli ve školce a ve správný čas vyrazili na vlakové nádraží. Na jízdu vláčkem jsme se moc těšili. Každý dostal svou jízdenku a společně jsme čekali na pana průvodčího. Když nám pan průvodčí jízdenku zkonroloval, konečně jsme si mohli dát svačinku. Po příjezdu do Doks jsme procházkou došli až do areálu Poslův mlýn. Seznámili jsme se snašimi novými postýlky a po obědě ná v nich čekal zasloužený odpočinek. Po spánku jsme se zašli podívat k blízkému rybníčku, kde jsem si poslechli příběh o tamním vodníkovi jménem Česílko. Vodní s hastrmanem nás překvapili i v naší chatě. Na dobrou noc nám hrála pohádka “Vodník Čepeček”.

Sportovní den v Ajetu

V Květnu se uskutečnil společný sportovní den českých i německých dětí ve Sklářské krčmě Ajeto v Lindavě. Počasí nám příliš nepřálo, proto jsme museli sportovní aktivity přesunout do budovy krčmy.

Den s modrým majákem

Na konci dubna byl pro děti ze škol a školek připraven pracovníky IZS a armádou poznávací program. Novoborský Cykloareál byl posetý záchranáři, policisty, hasiči i vojáky. Ti dětem vyprávěli, co vše zahrnuje jejich povolání. Děti se také dozvěděly, co ke své práci tito lidé potřebují, dokonce měly možnost si většinu věcí vyzkoušet. Děti si odnesly od pracovníků různé dárečky a den si velice užily.

Poslední plavání

3. dubna čekalo naše předškoláky poslední plavání, které si náramně užili. Splnili poslední úkoly od pana plavčíka a předvedli jak daleko už zvládnou doplavat. Po práci už měli plaváčci možnost si společně pohrát ve vodě. Nakonec se plavčíci s dětmi rozloučili a pochválili je za jejich snahu. Za plavání si děti vysloužily každý své mokré vysvědčení.

Sportovní den v ZŠ U Lesa

Ve čtvrtek 21. března se deset předškolních dětí vydalo k ZŠ u Lesa. Tam si pro nás učitelé s pomocí žáků připravili nejrůznější sportovní aktivity. Děti soutěžily s ostatními školkami v několika překážkových drahách a následně v různých sportovních dovednostech. Po sečtení všech získaných bodů si naši sportovci odnesli krásné čtvrté místo, za které jim gratulujeme.