MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 55.jpg

Houbová pohádka

Po delší době k nám opět zavítalo divadýlko Koloběžka. Tentokrát s podzimní pohádkou o houbičkách. Pohádka děti seznámila s různými druhy hub a připomněla jim jak se správně chovat v lese. Nechyběla ani rozcvička a spousta pěkných písniček. A my už se těšíme až divadýlko dorazí znovu.

Pokračovat ve čtení

První divadýlko

První pohádku letošního školního roku nám přijelo zahrát naše oblíbené divadýlko „Koloběžka“. A tak jsme se všichni sešli ve třídě houbiček kde na nás čekala pohádka „O Koblížkovi“. U pohádky jsme si připomněli také spoustu písniček a říkadel, procvičili jsme si prstíky a nakonec poděkovali burácivým potleskem.

Pokračovat ve čtení

Loučení s předškoláky

Před začátkem prázdnin nesmělo chybět řádné loučení, a to hlavně s našimi předškoláky. Tak jsme se ve čtvrtek sešli všichni na zahrádce, paní ředitelka nám zahrála na harmoniku a společně jsme si zazpívali. Pak už přišla řada na budoucí školáky, kteří dostali přívěsek v podobě klíče (aby se jim na nás hezky vzpomínaloJ) a balónek se svým jménem. Balónky si předškoláčci nakonec vypustili, stejně jako my vypouštíme ze školky je. Na všechny budeme moc vzpomínat a doufáme, že se jim bude ve školách dařit.

Pokračovat ve čtení

Práce na zahrádce

Po tuhé zimě a vydatných deštích dostala naše zahrádka jak se říká pořádně „zabrat“. Proto jsme se rozhodli ji znovu zvelebit. Ruce k dílu přidaly paní učitelky, paní uklízečky, paní ředitelka, děti a dokonce i maminky a tatínkové (kterým tímto moc a moc děkujeme). Práce bylo spousta – plení záhonků, sazení nových kytiček, zametání zatoulaných kamínků nebo třeba jen prosté zalévání rostlinek. A protože naši zahradníci byli velice pilní, čekala na ně odměna v podobě sladkého melounu.

Pokračovat ve čtení

Projekt "Společně si hrát a navzájem se učit"

Výlet do ZOO/Ausflug in den ZOO

V úterý 11. 6. se všechny třídy z naší školky vydaly společně s našimi německými kamarády na výlet do ZOO v Liberci. Maminky nám do batůžků zabalily svačinky, ke školce pro nás přijely autobusy a společně jsme vyrazili na cestu.

V ZOO byla spousta dětí z jiných škol a školek, ale my jsme se i přesto všichni poznali. Každá třída měla totiž jinou barvu čepiček, tudíž jsme se nemohli pomíchat, ani se nikam zatoulat. Po příjezdu do ZOO jsme si snědli svačinky a u toho jsme pozorovali výběh zeber. Po svačince jsme se vydali prozkoumat celou zoologickou zahradu.

Viděli jsme zde spoustu zvířátek, děti však nejvíc zaujali sloni, zebry, žirafy, bílí tygři, tučňáci, opice a lachtani. Měli jsme štěstí, že jsme stihli krmení lachtanů, které se dětem velmi líbilo. Když jsme si prošli celou zahradu a podívali se na všechna zvířátka, zašli jsme si do blízké restaurace na oběd.

Pokračovat ve čtení

Výlet - Mirakulum

Naše školka měla štěstí a ke konci školního roku vyhrála voucher se třiceti volnými vstupy do zábavního parku Mirakulum v Praze. A tak jsme 4. června vybrali nejstarší děti a vyrazili na cestu. Čekala nás spousta atrakcí, nějaká ta zvířátka a v parném dni také neodmyslitelná koupačka 😊 . Den jsme si všichni náramně užili.

Pokračovat ve čtení

Dětský den

„Na zahrádce mezi stromy vyrostl nám kopeček, z něj hlavičku vystrkuje náš kamarád – krteček!“

S kamarádem krtečkem zažíváme spoustu radostných chvil a jednou z nich je i Mezinárodní den dětí. Krteček se svými kamarády pro nás připravil několik činností a her. Na zahrádce jsme tak potkali nejenom krtečka, ale i žabku, zajíce, pavoučka, myšku a spoustu jiných dalších kamarádů… Jako odměnou nám byly medaile na památku tomuto významnému dni a krtkova pochoutka – kyselé žížalky ☺.

Pokračovat ve čtení

Bětka zve na statek

Do světa hospodářských zvířat nás zavedl program Bětka zve na statek, který pro nás připravilo Ekocentrum v Brništi. Děti si zopakovaly pojmenování hospodářských zvířat a jejich mláďat, postavily pro ně ohrádky z klacíků a spočítaly je. Jejich užitek byl pojat jako grafomotorické cvičení. Za pilnou práci si děti samy namíchaly a zabalily do pytlíčků bylinkový čaj. Nezapomenutelným zážitkem se stalo dojení kozy.

Pokračovat ve čtení

Školka v přírodě

Na začátku měsíce se někteří předškoláci vypravili na školku v přírodě do Doks. Hned první den jsme se všichni sešli ve školce a ve správný čas vyrazili na vlakové nádraží. Na jízdu vláčkem jsme se moc těšili. Každý dostal svou jízdenku a společně jsme čekali na pana průvodčího. Když nám pan průvodčí jízdenku zkonroloval, konečně jsme si mohli dát svačinku. Po příjezdu do Doks jsme procházkou došli až do areálu Poslův mlýn. Seznámili jsme se snašimi novými postýlky a po obědě ná v nich čekal zasloužený odpočinek. Po spánku jsme se zašli podívat k blízkému rybníčku, kde jsem si poslechli příběh o tamním vodníkovi jménem Česílko. Vodní s hastrmanem nás překvapili i v naší chatě. Na dobrou noc nám hrála pohádka “Vodník Čepeček”.

Pokračovat ve čtení

Sportovní den v Ajetu

V Květnu se uskutečnil společný sportovní den českých i německých dětí ve Sklářské krčmě Ajeto v Lindavě. Počasí nám příliš nepřálo, proto jsme museli sportovní aktivity přesunout do budovy krčmy.

Pokračovat ve čtení

Den s modrým majákem

Na konci dubna byl pro děti ze škol a školek připraven pracovníky IZS a armádou poznávací program. Novoborský Cykloareál byl posetý záchranáři, policisty, hasiči i vojáky. Ti dětem vyprávěli, co vše zahrnuje jejich povolání. Děti se také dozvěděly, co ke své práci tito lidé potřebují, dokonce měly možnost si většinu věcí vyzkoušet. Děti si odnesly od pracovníků různé dárečky a den si velice užily.

Pokračovat ve čtení

Poslední plavání

3. dubna čekalo naše předškoláky poslední plavání, které si náramně užili. Splnili poslední úkoly od pana plavčíka a předvedli jak daleko už zvládnou doplavat. Po práci už měli plaváčci možnost si společně pohrát ve vodě. Nakonec se plavčíci s dětmi rozloučili a pochválili je za jejich snahu. Za plavání si děti vysloužily každý své mokré vysvědčení.

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz