MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

• v.jpg
  • x.jpg

Společně - Vánoční zpívání ve školce

Krásnou vánoční atmosféru nám vykouzlilo ve školce divadélko Matýsek s hudebním pořadem "Vánoční zpívání". Po celou dobu děti zodpovídaly záludné otázky, týkajících se Vánoc. Za každou správnou odpověď mohly děti postavit část sněhuláka, až se stalo, že najednou ve třídě Borůvka stál celý sněhulák. Děti si tak během programu připomněly vánoční tradice a zvyky a došlo i na házení střevíčkem :-) Nechyběli ovšem ani vánoční koledy, které nám vykouzlili úsměv na tvářích. Děkujeme moc za tento krásný zážitek!

Společně - Přišel k nám Mikuláš

Copak je to za takový rámus?! Slyšíte to taky? A odkud se to ozývá?
A to už se otevírají dveře, do třídy vchází Čert a rachtí řetezem. Ale není sám, hned za ním přichází Mikuláš s Andílkem. Mikuláš nejprve zjištoval, kdo byl po celý rok hodný. A ten kdo se přiznal, že malinko zlobil, slíbil, že se hned polepší. Děti pak přednesly své básničky či písničky a za odměnu jim Mikuláš nadělil dobroty :-)

Společně - pohádka "Jak šel Kuba do pekla"

Kde se vzalo, tu se vzalo, najednou jsme se s dětmi ocitli v pekle. Ale nebojte se, čertíci byli na nás tuze hodní, naučili nás dokonce i pekelské říkadlo. Jen byli čertové trochu popletové a místo zlobivé panímámy vzali do pekla hodnou Anču. Ale díký statečnému Kubovi v pohádce nakonec vše dobře dopadlo :-)

Dýňová slavnost

Byly dýně, byly žluté. Byly plné a pak duté.
Děti si je vydlabaly, nožíkem je vyřezaly.
Oči byly kulaté, pusy zase zubaté.
Když je máme před domem, vzduch už voní podzimem.
Dáme do nich malou svíčku, rozhoří se za chviličku.

Divadélko Koloběžka ve školce

Byla jednou jedna hodná holčička, která nosila nejraději červenou čepičku, kterou ji ušila její babička. A protože babička slavila svátek, vydala se jí její vnučka popřát. Cestou lesem potkala vlka a jak to bylo dál? Děti si tak připomněly známou pohádku o Červené Karkulce :-)

Společně - akce "Den pro zdraví"

S předškolními dětmi ze třídy Čtyřlístek, Jahůdka a Borůvka jsme se zúčatnili akce "Pojďme žít zdravě", kterou organizovalo město Nový Bor. Nejprve jsme navštívili městské kino, kde pro nás bylo připravené povídání "O zdravém zoubku". Děti se tak dozvěděly, jak a čím správně pečovat o své zoubky a vyzkoušely si i praktickou ukázku. Poté jsme se přesunuli do DDM Smetánka, kde si děti vyzkoušely vyrobit mošt z jablíček. Cestou nazpátek do školky jsme neodolali a pohráli si s listím. Celé dopoledne velmi příjemně uteklo.

Společně - hudební pohádka ve školce

Děti se velmi poutavým a zajímavým příběhem seznámily s devíti hudebními nástroji - kytara, housle, basa, příčná a zobcová flétna, bubínek, trumpeta, klarinet a lesní roh. Děti pomáhaly kouzelné vrbě svolat kapelu a díky tomu se tak seznámily i s písněmi charakteristické pro každý daný nástroj..

Společně - divadlo Koloběžka ve školce

Blíží se prázdniny a rodina Palečkovic se vydává na cestu k babičce na chalupu.  Maminka si ještě běží rychle dokoupit posledních pár věcí na cestu a tatínka nečekaně povolají na chvíli do práce. A tak děti zůstávají samy doma. Ale ne nadlouho, do bytu k nim přiletí kouzelná včelka a děti si tak zkusí, jak to třeba vypadá v Africe nebo se proletí v horkovdušném balóně..

Setkání s panáčkem Nehoďáčkem

V pondělí se všichni předškoláčci sešli v tělocvičně, kde už na ně čekal panáček Nehoďáček. Ten se snaží dohlížet na bezpečnost obyvatel, a to nejen v silničním provozu. Jenže, ve městech bydlí spoustu obyvatel a Nehoďáček nezvládá uhlídat vše sám. Proto se občas snaží svým zásahem naučit obyvatele města, jak se chovat, aby on byl co nejméně zapotřebí. A tentokrát zavítal i k nám do školky.

Návštěva prvňáčků v novoborských školách

S budoucími školáky jsme se během dvou uplynulých týdnů byli podívat, jak to vlastně v takové škole vypadá. Návštěva prvňáčků ve školách ZŠ náměstí Míru a ZŠ U Lesa, se dětem velmi líbila.

Mohly tak vidět a také si vyzkoušet, jak se zdraví paní učitelka při příchodu do třídy, jak se sedí v lavici, jaké je to být vyvolán k tabuli a plnit dané úkoly (např. počítání, psaní písmen, hledání stejných dvojic..) a co všechno se prvňáčci od září již naučili.

Děti se tak na malou chvilku vcítily do role školáků a byly z toho nadšené.

Děkujeme proto vedení obou škol a paní učitelkám za možnost to vše prožít.

Vánoční zpívání na ZŠ Náměstí Míru

Do školky nám přišla pozvánka od ZŠ náměstí Míru a na ní stálo -  "Dne 19.12. se uskuteční  "Vánoční zpívání", s dětmi jste srdečně zváni, těšíme se na Vás."
A tak se děti ze třídy Jahůdky, společně s paní učitelkou Pavlou, vydaly do základní školy.

Na místě se pak potkaly s dalšími školkami z Nového Boru, ale také s prvňáčky, kteří je přivítali pásmem vánočních koled. Každá školka předvedla svůj kratičký program s vánoční tématikou.

A protože se dětem vystoupení opravdu moc povedlo, čekala je na závěr sladká odměna :-)