MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Výlet do ZOO Liberec

Dne 16. 6. 2021 jsme se celá školka vydala na výlet do zoologické zahrady v Liberci. Než jsme ale tak učinili, bylo třeba se posilnit dobrou svačinkou na trávníku, neboť jídlo a pitný režim je důležitý, a zejména pak ukryté dobrůtky v batůžku. V ZOO jsme viděli spoustu zvířat, nejvíce nás zajímali paviáni. U nich jsme se moc nasmáli, protože to vypadalo jako u nás ve třídě – malé opičky byly zvídavé, zkoušely zdolávat výstupy po vrcholcích, přetahovaly se o klacek, hrály na babu a samozřejmě dvě větší opice to tam hlídaly. ☺ Těšili jsme se i na lachtany, ale ti se nám vůbec neukázali. Zato lvi se předváděli, jeden vypouštěl hrozitánský řev po celé ZOO a druhý nám ukazoval své velké zuby. Velkou zastávku jsme měli samozřejmě u žiraf a u slona. A největší zážitek z celé ZOO? – V každé ohradě byly bobky! Děti si jich nezapomněly důkladně všímat a hlásit nám každou jejich polohu. ☺

Oslava dne dětí

Proč je 1. červen pro nás důležitý? Protože slaví svátek všechny děti! A protože si celý rok povídáme o pohádkových postavách, tak se nesl v duchu večerníčků. Na školní zahradě nás čekalo spoustu zajímavých úkolů, které jsme plnili, abychom získali všechna razítka na kartičce. Po splnění všech úkolů nás čekala sladká medaile. Děkujeme paním učitelkám z Houbičky za připravenou akci.

Stezka malé čarodějnice

Pátek 30. dubna jsme oslavili na školní zahrádce, kde na děti čekala stezka malé čarodějnice. Na stezce děti plnily několik úkolů – poznávaly bylinky, počítaly kouzelnická zvířátka, učily se kouzelnické zaklínadlo, proletěli jsme se na koštěti a tak dále. Na konci stezky na děti čekala vysloužená odměna v podobě kouzelného amuletu malé čarodějnice.

Oslíčku otřes se

Po dlouhé době k nám opět zavítalo naše oblíbené divadélko Koloběžka s pěknou pohádkou. Pohádka byla o Matějovi Dobrotovi, který šel do světa hledat štěstí. Na své cestě potkal hodnou sudičku ale i darebného hostinského. Naštěstí, tak jako v každé pohádce dobro nakonec zvítězilo nad zlem. Děti si divadélko opět pořádně užily.

Sportovní hry

Předškoláci naší školky se zúčastnili sportovních her, které pro ně připravili trenéři FC Nový Bor. Děti si vyzkoušely různé fotbalové dovednosti – házely míčem do koše, do branky, zahrály si fotbálek, kopaly míčem do kuželů. Domů si odnesli sladkou odměnu a malý dáreček. Bylo to pěkné sportovní dopoledne a organizátorům za to velmi děkujeme.

Ahoj (před)školáci!

S koncem dalšího školního roku přišlo i loučení s předškoláčky. Na předškoláky čekalo na zahradě spoustu úkolů, které prověřily jejich připravenost do školy. Držet správně tužku nebo počítat je přeci důležité! Po splnění všech úkolů se děti sešly u divadélka, kde každý dostal šerpu a malý dáreček. Následoval slavnostní slib a vypouštění balónků, které symbolizovalo odchod dětí z naší školky. Všem moc děkujeme za účast a nezbývá než popřát samé jedničky! ☺

Mokrá pohádka

Po dlouhé pauze k nám opět zavítalo divadélko Koloběžka. Tentokrát jsme si užili pohádku o vodníkovi. Nechybělo samozřejmě zpívání a také jsme pomáhali prát prádlo. Pohádku jsme si užili a už se těšíme, až za námi koloběžky přijedou znovu.

Oslava dětského dne

V pondělí 1. června jsme ve školce oslavili Den dětí. Sluníčko svítilo, a tak pro nás paní učitelky ze třídy Borůvka připravili na zahrádce krásné překvapení. Čekaly na nás pohádkové úkoly. Se Smolíčkem jsme počítali jeleny, zachraňovali jsme Budulínka z liščí nory, pomáhali jsme Karkulce sbírat květiny pro babičku a spoustu dalšího. Sladká odměna nesměla chybět, museli jsme si ji však odloupnout z perníkové chaloupky. V cíli jsme nakonec dostali vzpomínkovou medaili :)

Houbová pohádka

Po delší době k nám opět zavítalo divadýlko Koloběžka. Tentokrát s podzimní pohádkou o houbičkách. Pohádka děti seznámila s různými druhy hub a připomněla jim jak se správně chovat v lese. Nechyběla ani rozcvička a spousta pěkných písniček. A my už se těšíme až divadýlko dorazí znovu.

První divadýlko

První pohádku letošního školního roku nám přijelo zahrát naše oblíbené divadýlko „Koloběžka“. A tak jsme se všichni sešli ve třídě houbiček kde na nás čekala pohádka „O Koblížkovi“. U pohádky jsme si připomněli také spoustu písniček a říkadel, procvičili jsme si prstíky a nakonec poděkovali burácivým potleskem.

Loučení s předškoláky

Před začátkem prázdnin nesmělo chybět řádné loučení, a to hlavně s našimi předškoláky. Tak jsme se ve čtvrtek sešli všichni na zahrádce, paní ředitelka nám zahrála na harmoniku a společně jsme si zazpívali. Pak už přišla řada na budoucí školáky, kteří dostali přívěsek v podobě klíče (aby se jim na nás hezky vzpomínaloJ) a balónek se svým jménem. Balónky si předškoláčci nakonec vypustili, stejně jako my vypouštíme ze školky je. Na všechny budeme moc vzpomínat a doufáme, že se jim bude ve školách dařit.

Práce na zahrádce

Po tuhé zimě a vydatných deštích dostala naše zahrádka jak se říká pořádně „zabrat“. Proto jsme se rozhodli ji znovu zvelebit. Ruce k dílu přidaly paní učitelky, paní uklízečky, paní ředitelka, děti a dokonce i maminky a tatínkové (kterým tímto moc a moc děkujeme). Práce bylo spousta – plení záhonků, sazení nových kytiček, zametání zatoulaných kamínků nebo třeba jen prosté zalévání rostlinek. A protože naši zahradníci byli velice pilní, čekala na ně odměna v podobě sladkého melounu.