Klek Svojskova3 MŠ Klíček
pohadka pulz

  • 10.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg

Poslední den pobytu jsme si moc užili!

V úterý ráno jsme se probudili do deštivého počasí.

Školka v přírodě - Den první!

Náš sboreček rozdává radost, kde se dá. Tentokrát jsme vyrazili do Domova důchodců ve Sloupu v Čechách, kde jsme zazpívali babičkám a dědečkům.
Zazpívali jsme jim nejen písničky, které nás učí paní ředitelka na sborečku, ale i ty lidové, které zná úplně každý. Tudíž mohly babičky zpívat s námi. Paní ředitelka nás doprovázela na klávesy a harmoniku a babičky nás doprovázely na orffovy nástroje.
Celé dopoledne jsme si velmi užili a moc se nám ve Sloupu líbilo.

Květen - tímto měsícem nás provází postava malého cvrčka, který hraje na housličky a potkává spoustu přátel i nepřátel. I na jeho pohádky jsme se zašli podívat do našeho školkového kina. 

V dubnu jsme byli s naším sborečkem opět pozváni na vítání občánku v Novém Boru. Miminkům jsme zazpívali, zarecitovali a přivítali je mezi námi. 

Pálení čarodějnic je každoroční dubnová tradice. My jsme si ale ve školce letos udělali čarodějnické hrátky. Putování zahrádkou bylo velmi zábavné. Plnili jsme spoustu těžkých čarodějnických úkolů, abychom mohli na konci všichni získat čarodějnické osvědčení. 
Poznávali jsme vůně všelijakého koření, házeli pavouky na pavučiny, hledali bonbonky pod sukní zlé čarodějnice, létali na košťatech, kouzlili, vařili čarodějný lektvar a plnili spoustu dalších zábavných úkolů. 

S touto pohádkou jsme si řádně procvičili barvičky! Divadélko Koloběžka k nám opět zavítalo s pohádkou "Barevná pohádka". 

Velikonoce se velmi rychle blíží. A i u nás ve školce jsme si je náležitě užili. Zajíček Hopsáček si pro nás připravil velikonoční putování plné zajímavých úkolů. Hádali jsme hádanky, hledali vajíčka, skákali v pytlích, skládali skládačku, zdobili vajíčka a plnili spoustu dalších úkolů. Nakonec jsme všichni zajíčkovi pomohli zahradu zdolat.

Tento týden k nám do školky zavítali paní učitelky a pan učitel ze Základní umělecké školy. 
Připravili si pro nás ukázky z hubední a výtvarné výchovy a z dramatického kroužku.
Jejich návštěva se nám velmi líbila a moc jsme si ji užili. Společně jsme si kreslili, zpívali a dokonce jsme hráli i pohádku. 

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník. A v něm žije zelený mužíček jménem Rákosníček. 

I tento měsíc jsme vyrazili do školkového kina, abychom se seznámili s měsíční pohádkou. 

V pondělí k nám přijela paní Dagmar Čemusová s programem "O ptačím zpěvu". Program je součástí hudebního cyklu "Písnička je náš kamarád". 

Společně jsme se seznámili s ptáčky, kteří u nás žijí a s tím, jaké ptačí zvuky můžeme v lese slyšet. Zazpívali jsme si spoustu písniček o ptáčcích a zahráli jsme si na rytmické hudební nástroje. Setkání jsme si všichni moc užili. 

Tento měsíc k nám výjimečně přijelo divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila s pohádkou "Šípková Růženka". Pohádka byla velmi hezká, všichni jsme si ji moc užili. Nakonec se s herci každá třída vyfotila na památku. 

 

Zřizovatel

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: reditelka@msklicek.cz