MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Houbičky - říjen

V říjnu jsme si s dětmi užívaly posledních slunečních paprsků a vyrazily na procházku do lesa, kde jsme si připomněly, jak se na návštěvě v lese chováme. Užili jsme si padajícího listí a dokonce jsme našli i pár hub. A protože se nám už Vánoce neúprosně blíží, tak se s dětmi už pomalinku začínáme připravovat na vánoční besídku.

Houbičky - První měsíc

Naše třída plná malých i o něco větších houbiček si v září nejvíce užívala pobytu na zahrádce, kde se společně poznávali s novými kamarády a s paní učitelkami. Společně jsme si hráli na pískovišti a využívali všech přírodních prvků, které máme na naší krásné zahrádce. Ovšem největší radost měli děti z nového doktorského vozíčku, který jsme dostali od maminky paní Venclové a tímto ji ještě jednou moc děkujeme. V září nás také navštívilo divadlo Koloběžka s pohádkou ,,O Koblížkovi‘‘, která se dětem moc líbila a užily si u pohádky spousty legrace. Děti se v září naučily nové básničky, písničky, cvičili jsme, malovali, ale také jsme se učili ovoce a zeleninu, které jsme společně ochutnávali a dokonce jsme si udělali i vynikající jablíčkový kompot.

Houbička - Pohádky a karneval

Rok 2019 pro nás začal pohádkou „Hrnečku vař“. Kouzelný hrneček nám dokonce uvařil i opravdovou kaši. Po pohádkách přišel na řadu karneval a i ten byl plný radosti, tancování a skotačení.

Houbička - Podzim

Na podzim se děti staraly o zahrádku – uklízely listí ale také cvičily, hrály si na zahradě i ve třídě, učily se spoustu nových věcí a vyráběly a tvořily – třeba dýně a stromy.

Houbičky - hrátky na zahrádce

Krásné podzimní počasí nás úplně lákalo ven, a tak jsme se teple oblékli a vydali jsme se naši zahrádku. Zde jsme si nejen pohráli, ale také rozvíjeli svoji hrubou a jemnou motoriku, zkoumali barevné listí a na závěr jsme si vytořili koncert v podobě hudební improvizace na zahradním xylofonu :-)

Houbička - uklízíme zahrádku

Jako správní zahradnící jsme se vydali jeden den uklidit naši zahrádku. Popadané listí ze stromů přikrylo i pískoviště a tak jsme se pustili do práce. A jak nám to panečku šlo pěkně od ruky. No, posuďte sami. Za odměnu jsme si pak na zahrádce pohráli :-)