MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

 • 10.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg

Houbička - Sněhové hrátky

Hned jak napadal první sníh museli jsme si ho pořádně užít. Ve sněhu jsme hledali stopy zvířátek a našli jsme jich hned několik. Společně jsme stavěli sněhuláky, koulovali jsme se, dělali jsme andělíčky. Dále jsme si povídali o vlastnostech sněhu a co se sním stane v teple. Vyzkoušeli jsme si několik zimních sportů, některé jen ve třídě a v tělocvičně, některé přímo venku ve sněhu. Byli jsme v parku na velkém bobování a moc jsme si to užili.

Pokračovat ve čtení

Houbička - Geometrické tvary

Třetí týden v lednu byl v Houbičce ve znamení geometrických tvarů. Tvary jsme nepozorovali pouze ve třídě, ale také venku na vycházce. Tvořili jsme velké obrázky z tvarů na koberci, stavěli jsme z kostek velké stavby, a dokonce jsme tvary kreslili i do sněhu. V tělocvičně jsme si zacvičili a protáhli jsme se míčem, zdolali jsme opičí dráhu z velkých kostek.

Teď už nám geometrické tvary nebudou dělat žádný problém.

Pokračovat ve čtení

Houbička - Mikulášská návštěva

V pátek za námi do školky přišla vzácná návštěva. Mikuláš, čert a anděl přišli zkontrolovat jak jsou děti ve školce hodné, jestli poslouchají a co pěkného se naučily. Děti jim zazpívaly písničku, řekly hezkou básničku, a i když se to někde neobešlo bez uhlí pro zlobílky, čert nikoho do pekla neodnesl. Hodné děti si nakonec pohladily andílka a dostaly nějakou dobrotu od Mikuláše. Těšíme se nashledání zase příští rok.

Pokračovat ve čtení

Houbička - Barevný týden

Když jsme měli barevný týden, dělali jsme zajímavé pokusy, například duhový talíř, modrou lávu, tančící kuličky, rozkvétající kytičky a další. Všechny pokusy se nám zdařily a moc se nám to líbilo.

Pokračovat ve čtení

Houbička - Podzimní zahrádka

Naše třída Houbička je plná bezva dětiček a my jsme si společně užili krásný podzim plný zábavných aktivit a tvoření. Když bylo krásné počasí, trávili jsme mnoho času na naší krásné zahrádce, jezdili jsme na koloběžkách, a když bylo potřeba přidat ruku k dílu, pomohli jsme i s úklidem listí na zahrádce. Učili jsme se správně pracovat s hráběmi, košťátky a kolečky. Děti to moc bavilo a byly šikovné.

Pokračovat ve čtení

Houbičky - Večerníček

První měsíc ve školce jsme zahájili s novým kamarádem Večerníčkem. Večerníček nás bude po celý rok provázet různými pohádkami, proto jsme se s ním museli nejdříve řádně seznámit. Prohlíželi jsme si ho na obrázcích, vybarvovali ho jako omalovánku, kreslili mu hvězdnou oblohu a zpívali o něm písničku. A jelikož se nám zalíbila jeho novinová čepička, jednu takovou jsme si také vyrobili. ☺

Pokračovat ve čtení

Houbičky - Koulíme koblížek

Uvolňování ručičky od ramene a lokte, správné držení tužky – to vše je důležité jako příprava na psaní ve škole.
My jsme zkoušeli krouživý pohyb a šlo nám to hezky „od ruky“ :)

Pokračovat ve čtení

Houbičky - říjen

V říjnu jsme si s dětmi užívaly posledních slunečních paprsků a vyrazily na procházku do lesa, kde jsme si připomněly, jak se na návštěvě v lese chováme. Užili jsme si padajícího listí a dokonce jsme našli i pár hub. A protože se nám už Vánoce neúprosně blíží, tak se s dětmi už pomalinku začínáme připravovat na vánoční besídku.

Pokračovat ve čtení

Houbičky - První měsíc

Naše třída plná malých i o něco větších houbiček si v září nejvíce užívala pobytu na zahrádce, kde se společně poznávali s novými kamarády a s paní učitelkami. Společně jsme si hráli na pískovišti a využívali všech přírodních prvků, které máme na naší krásné zahrádce. Ovšem největší radost měli děti z nového doktorského vozíčku, který jsme dostali od maminky paní Venclové a tímto ji ještě jednou moc děkujeme. V září nás také navštívilo divadlo Koloběžka s pohádkou ,,O Koblížkovi‘‘, která se dětem moc líbila a užily si u pohádky spousty legrace. Děti se v září naučily nové básničky, písničky, cvičili jsme, malovali, ale také jsme se učili ovoce a zeleninu, které jsme společně ochutnávali a dokonce jsme si udělali i vynikající jablíčkový kompot.

Pokračovat ve čtení

Houbička - Pohádky a karneval

Rok 2019 pro nás začal pohádkou „Hrnečku vař“. Kouzelný hrneček nám dokonce uvařil i opravdovou kaši. Po pohádkách přišel na řadu karneval a i ten byl plný radosti, tancování a skotačení.

Pokračovat ve čtení

 • 1
 • 2

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz