MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

  • 10.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg

Houbičky - Večerníček

První měsíc ve školce jsme zahájili s novým kamarádem Večerníčkem. Večerníček nás bude po celý rok provázet různými pohádkami, proto jsme se s ním museli nejdříve řádně seznámit. Prohlíželi jsme si ho na obrázcích, vybarvovali ho jako omalovánku, kreslili mu hvězdnou oblohu a zpívali o něm písničku. A jelikož se nám zalíbila jeho novinová čepička, jednu takovou jsme si také vyrobili. ☺

Pokračovat ve čtení

Houbičky - Koulíme koblížek

Uvolňování ručičky od ramene a lokte, správné držení tužky – to vše je důležité jako příprava na psaní ve škole.
My jsme zkoušeli krouživý pohyb a šlo nám to hezky „od ruky“ :)

Pokračovat ve čtení

Houbičky - říjen

V říjnu jsme si s dětmi užívaly posledních slunečních paprsků a vyrazily na procházku do lesa, kde jsme si připomněly, jak se na návštěvě v lese chováme. Užili jsme si padajícího listí a dokonce jsme našli i pár hub. A protože se nám už Vánoce neúprosně blíží, tak se s dětmi už pomalinku začínáme připravovat na vánoční besídku.

Pokračovat ve čtení

Houbičky - První měsíc

Naše třída plná malých i o něco větších houbiček si v září nejvíce užívala pobytu na zahrádce, kde se společně poznávali s novými kamarády a s paní učitelkami. Společně jsme si hráli na pískovišti a využívali všech přírodních prvků, které máme na naší krásné zahrádce. Ovšem největší radost měli děti z nového doktorského vozíčku, který jsme dostali od maminky paní Venclové a tímto ji ještě jednou moc děkujeme. V září nás také navštívilo divadlo Koloběžka s pohádkou ,,O Koblížkovi‘‘, která se dětem moc líbila a užily si u pohádky spousty legrace. Děti se v září naučily nové básničky, písničky, cvičili jsme, malovali, ale také jsme se učili ovoce a zeleninu, které jsme společně ochutnávali a dokonce jsme si udělali i vynikající jablíčkový kompot.

Pokračovat ve čtení

Houbička - Pohádky a karneval

Rok 2019 pro nás začal pohádkou „Hrnečku vař“. Kouzelný hrneček nám dokonce uvařil i opravdovou kaši. Po pohádkách přišel na řadu karneval a i ten byl plný radosti, tancování a skotačení.

Pokračovat ve čtení

Houbička - Podzim

Na podzim se děti staraly o zahrádku – uklízely listí ale také cvičily, hrály si na zahradě i ve třídě, učily se spoustu nových věcí a vyráběly a tvořily – třeba dýně a stromy.

Pokračovat ve čtení

Houbičky - hrátky na zahrádce

Krásné podzimní počasí nás úplně lákalo ven, a tak jsme se teple oblékli a vydali jsme se naši zahrádku. Zde jsme si nejen pohráli, ale také rozvíjeli svoji hrubou a jemnou motoriku, zkoumali barevné listí a na závěr jsme si vytořili koncert v podobě hudební improvizace na zahradním xylofonu :-) 

Pokračovat ve čtení

Houbička - uklízíme zahrádku

Jako správní zahradnící jsme se vydali jeden den uklidit naši zahrádku. Popadané listí ze stromů přikrylo i pískoviště a tak jsme se pustili do práce. A jak nám to panečku šlo pěkně od ruky. No, posuďte sami. Za odměnu jsme si pak na zahrádce pohráli :-) 

Pokračovat ve čtení

Houbička - poznáváme ovoce i zeleninu

Ovoce a zelenina to je prima pochutina! S dětmi jsme se jeden den pustili do přípravy salátu. Nejprve jsme si museli ovoce i zeleninu nakrájet, pak už stačilo vše zamíchat, dochutit a všechno sníst. A byla to mňamka :-)

Pokračovat ve čtení

Houbička - mávání z okna

Do školky chodíme rádi a někdy si při hraní vzpomeneme na maminku či tatínka..to se pak jdeme podívat z okýnka, jestli už náhodou nejdou po cestě do školky :-)

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz