MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

Houbička - Všechny děti světa

Minulý týden jsme se zaměřili na téma „Všechny děti světa". Cíl byl hlavně o tom, abychom mezi sebou nedělali žádné rozdíly. Ať máme jinou barvu pleti, jiné oči, jinou řeč, jiné oblečení, jiné stravování a tak dále, všichni jsme si rovni a máme se rádi! Povídali jsme si o ESKYMÁCÍCH, o ASII, o AFRICE a o INDIÁNECH. V úterý jsme si užili Den dětí a vyhráli medaile.
Vyrobili jsme si indiánské čelenky, zatančili jsme si okolo ohně, i v afrických sukýnkách, vyrobili jsme si eskymáka a černoušky, namalovali jsme ryby pro eskymáka, také jsme se naučili slovíčko „děkuji" čínsky a zkoušeli jsme jíst čínskými hůlkami. Celý týden jsme si krásně užili!

Houbička - Týden barev

Minulý týden jsme si udělali barevný! Zaměřili jsme se hlavně na kytičky a barvičky. Každý den jsme se oblékli do jiné barvy a moc nám to slušelo! Ve žlutý den jsme si vyrobili naše společné houbičkové sluníčko a vyrobili jsme si kopretinky. V červený den jsme se zaměřili na vlčí mák a lásku, fialový den jsme si vyrobili kytičku fialku a zvoneček, modrý den jsme si udělali sportovní v tělocvičně. Překonávali jsme překážkovou dráhu a poslední den jsme si udělali zelený a vytvořili si barevné vázičky, kam jsme si poté nalepili barevné kytičky. A jako třešničku na dortu jsme si vyrobili barevné čelenky, kam jsme si přidělali každou splněnou barvičku za tento týden. Celé jsme si to parádně užili a těšíme se, co  nás bude čekat  příště.

Houbička - Moje rodina

Minulý týden jsme se seznámili s pohádkou Maková panenka, která nás tento měsíc bude provázet. Zaměřili jsme se ale hlavně na svou rodinu, protože se nám blížil den matek. Povídali jsme si individuálně o své rodině, koho máme a na kom nám záleží. Naučili jsme se novou pohybovou aktivitu s doprovodem písničky, naučili jsme se básničku o rodině a písničku o mamince. Vyrobili jsme si domeček pro svou rodinu, kam jsme si nakreslili členy své rodiny, a také jsme si vyrobili rámeček jako dáreček pro svou rodinu.

Houbička - Čarodějnice

Čáry máry fuk....čarovala celý týden malá čarodějnice u nás ve třídě. Naučili jsme se vařit kouzelný lektvar, na který jsme si nasbírali potřebné přísady.
Naučili jsme se písničky o dvou ježibabách.
Šli jsme po stopách malé čarodějnice, a dokonce jsme zkusili lítat na koštěti. Na konci čarodějnické  cesty jsme dostali něco sladkého na zub a kouzelný amulet od malé čarodějnice.

Houbička - Den Země

Minulý týden jsme oslavili Den Země. Seznámili jsme se s ekologickou pohádkou, ve které byla dvě království (Modré a Žluté), kde třídili odpad. Nakonec se obě království spojila a vzniklo "Zelené království". Vyrobili jsme si společnou zeměkouli a naučili jsme se třídit odpad. Na Den Země jsme zasadili bylinky na naši zahrádku a naučili se novou básničku. Konec týdne jsme ukončili procházkou do městského parku, kam pro nás z DDM Smetanka připravili program s úkoly. Po splněných úkolech jsme dostali malou odměnu.

Houbička - Osobní hygiena

V Dubnu jsme se ve škole konečně zase sešli po delší době. První týden jsme všichni moc užívali. Povídali jsme si o zásadách osobní hygieny. Zkoušeli jsme si, jak správně čistit zoubky a mýt si ruce. Většinu času jsme byli hlavně na zahrádce nebo na vycházce po okolí, kde jsme ukryli naše krásně nabarvené kamínky. Doufáme, že tomu kdo je najde udělají radost. Dále jsme, ale také stihli udělat hodně pracovních listů a v tělocvičně jsme si dokonce zkusili i kotrmelec.

Houbička - Doprava

Poslední týden v Únoru jsme si opakovali dopravní značky. Zopakovali jsme si zásady chování v silničním provozu. Byli jsme se také podívat do města, kolik značek kolem sebe máme a zda je vůbec poznáme. Ve třídě jsme si udělali vlastní dopravní hřiště a zkusili jsme si, jaké to je být součástí silničního provozu.
Namalovali jsme si svůj vlastní semafor a vyrobili jsme si krásná autíčka.

Houbička - Sněhové hrátky

Hned jak napadal první sníh museli jsme si ho pořádně užít. Ve sněhu jsme hledali stopy zvířátek a našli jsme jich hned několik. Společně jsme stavěli sněhuláky, koulovali jsme se, dělali jsme andělíčky. Dále jsme si povídali o vlastnostech sněhu a co se sním stane v teple. Vyzkoušeli jsme si několik zimních sportů, některé jen ve třídě a v tělocvičně, některé přímo venku ve sněhu. Byli jsme v parku na velkém bobování a moc jsme si to užili.

Houbička - Geometrické tvary

Třetí týden v lednu byl v Houbičce ve znamení geometrických tvarů. Tvary jsme nepozorovali pouze ve třídě, ale také venku na vycházce. Tvořili jsme velké obrázky z tvarů na koberci, stavěli jsme z kostek velké stavby, a dokonce jsme tvary kreslili i do sněhu. V tělocvičně jsme si zacvičili a protáhli jsme se míčem, zdolali jsme opičí dráhu z velkých kostek.

Teď už nám geometrické tvary nebudou dělat žádný problém.

Houbička - Mikulášská návštěva

V pátek za námi do školky přišla vzácná návštěva. Mikuláš, čert a anděl přišli zkontrolovat jak jsou děti ve školce hodné, jestli poslouchají a co pěkného se naučily. Děti jim zazpívaly písničku, řekly hezkou básničku, a i když se to někde neobešlo bez uhlí pro zlobílky, čert nikoho do pekla neodnesl. Hodné děti si nakonec pohladily andílka a dostaly nějakou dobrotu od Mikuláše. Těšíme se nashledání zase příští rok.

Houbička - Barevný týden

Když jsme měli barevný týden, dělali jsme zajímavé pokusy, například duhový talíř, modrou lávu, tančící kuličky, rozkvétající kytičky a další. Všechny pokusy se nám zdařily a moc se nám to líbilo.