MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

  • 10.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg

Borůvka - Prosinec

VÁNOČNÍ ČAS

Prosinec přinesl nejen zimní počasí, ale i vánoční atmosféru. S dětmi jsme si užili Mikuláškou nadílku, zdobili jsme třídu a tvořili adventní kalendář, ozdobili vánoční stromeček a kreslili do sněhu obrázky. Vše jsme zakončili vánoční hostinou s nadílkou od Ježíška a procházkou Andělskou cestou od DMM.

Všem děkujeme za spolupráci a přejeme klidné a pohodové Vánoce. ☺

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Mikulášská návštěva

V pátek za námi do školky přišla vzácná návštěva. Mikuláš, čert a anděl přišli zkontrolovat jak jsou děti ve školce hodné, jestli poslouchají a co pěkného se naučily. Děti jim zazpívaly písničku, řekly hezkou básničku, a i když se to někde neobešlo bez uhlí pro zlobílky, čert nikoho do pekla neodnesl. Hodné děti si nakonec pohladily andílka a dostaly nějakou dobrotu od Mikuláše. Těšíme se nashledání zase příští rok.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Křemílek a Vochomůrka

Listopadem nás provázeli Křemílek s Vochomůrkou. Dětem se moc líbili, a proto jim děti neváhaly pomoci zachránit maličkou vílu před větrem. Při té příležitosti se děti seznámily s vlastnostmi větru. Zkoušely jej vytvořit rychlejším pohybem různých předmětů, při pobytu venku manipulovaly s větrníky tak, aby se roztočily nebo naopak zastavily. Také pomocí experimentů zjišťovaly, kde všude vzduch naleznou. Velkou zábavou bylo i houpání nafukovacích míčků na padáku nebo prozpěvování maličké víle.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Rumcajs

Začátkem měsíce října jsme se setkali s loupežníkem Rumcajsem. Představili jsme si ho pěkně od začátku, a to znamenalo, podívat se do Jičína do ševcovské dílny. V současné době vykonává ševcovské povolání jen hrstka lidí, a proto jsme chtěli přes naši hru tuto práci poznat hlouběji. Děti se staly ševcovskými učni.  Ti mladší určovali, zda jsou boty v páru stejné nebo jiné. Starší už třídili botky podle tvaru a barvy. Podle pokynů je potom ukládali do polic, neboť jsme chystali hru „Na obchod s obuví“.  Všichni si nakoupili boty na mnóóóho let dopředu. Vystřihli a vybarvili jsme si i vlastní papírové boty, kterými jsme protáhli tkaničku. Ti zdatnější se nezalekli ani před uvázáním kličky. Program jsme si zpestřili foukáním polystyrenového míčku po ševcovské stezce nebo hrou na schovávanou na zahradě naší školky.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Večerníček

V novém školním roce nás přivítal Večeníček. Děti  brzy zjistily, že je stejný chlapeček jako oni a rychle se skamarádily. Ukázaly Večerníčkovi školku a Večerníček jim naopak přinesl svou oblíbenou hračku - myšku. Neboť se všem líbila, stala se součástí naší třídy. Děti kreslily na tabuli, jak myška běhá mezi květinami, zpívaly jí Myší ukolébavku nebo ji ukládaly podle pokynů. Večerníček a myška s námi chodili i ven, kde jim děti stavěly pískové dobroty.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Paleček

Červen nám přinesl pohádku o Palečkovi a jeho kamarádech. Od pojmenování prstíků je jen skok  k objevování hmatu a motorickým hrám. Poznávali jsme různé povrchy a materiály, lovili čajovým sítkem kuličky ve vodě nebo provlékali barevnou bužírku těstovinami. Příběh o tom, jak maličký chlapec s pomocí kamarádů nese domů šišku, jsme si připomněli na výletě v lesíku. Děti nejen šišky sbíraly, ale také s nimi házely na cíl. Čas nám zbyl i  pro balancování na pařezech, foukání mydlinkových bublin a hry v klacíkovém hnízdečku.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Pěší výlet do Skalice u ČL

Ve čtvrtek 28. 5. jsme se pěšky vydali směr Skalice. Šli jsme podél potůčku Šporka úzkou pěšinkou skrz „divočinu“ lesa, okolo čističky odpadních vod a cyklostezkou rovnou do nedaleké Skalice. Cestou jsme viděli spousty šípkových růží, kopretin i pomněnek. Poslouchali jsme žáby, kostelní zvony, pozorovali hlemýždě a kachny. Samozřejmě nesměla chybět chutná svačinka a hry na louce. ☺ Celou cestu jsme úspěšně zvládli a dopoledne zakončili chutným obědem ve školce a spánkem v postýlce.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Výlet

Jak vypadá příroda v zimním období a jaké živočichy můžeme či nemůžeme v zimě potkat? To vše jsme se vydali zkoumat se sbalenou svačinkou a čajem v termosce. Viděli jsme toho mnoho a dokonce jsme mohli pozdravit i kachny na rybníce. Výlet se nám velmi zdařil, sluníčko nám posvítilo na cestu a tak jsme dalekou cestu krásně ušli….

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Ptáčci

Část lednového programu jsme věnovali tématu přezimujících ptáčků. Během pobytu venku jsme je často pozorovali a poslouchali. Ve školce jsme si potom hráli na hledání ptačí potravy. Dřevěnými zobáčky (kolíčky na prádlo) děti „sezobávaly“ papírová zrníčka. Ptačí lojové koule jsme pro hru nahradili míči, které děti tyčkou posouvaly po vytyčené dráze. Také jsme cvrnkali kuličky do namalovaného hnízda. Cvrnkání je nová činnost, ale jistě si brzy zase zahrajeme.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Bude zima, bude mráz

I když se letošní zima neukázala ve své bílé kráse, přesto jsme si na ni v lednu hráli. Seznamovali jsme se s jejími typickými znaky, sněhovou nadílku přivolávali písní „Potkal mrazík metelici“, kterou jsme doplňovali jednoduchou hrou na zvonkohru. Děti si rády stavěly z pěnových kostek zasněžené domečky. Chladné roční období si žádá odpovídající oblečení. Do hry se tedy dostaly zimní šály. Děti je rozkládaly, porovnávaly a seznamovaly se s pojmy široký a úzký. Potěšení dětem přineslo rozpouštění barevných ledů. Sledovaly jejich rychlost rozpouštění ve studené a horké vodě. Radost jim přinášely i barevné změny odehrávající se ve sklenicích. Neméně oblíbenou činností bylo skákání „po ledových krách“.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Ježíšek

Vánoční prázdniny jsou za dveřmi a než si popřejeme krásné Vánoce, pohrajeme si s novými hračkami od Ježíška. Ježíšek totiž ví, že na Štědrý den jsme doma, tak k nám do Borůvky zavítal dříve…

Přejeme Vám krásné a pohodové vánoční svátky ☺

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Vánoční přípravy

Vánoce se kvapně blíží a ani naše třída nezahálí a zvesela se na ně chystá… A co jsme všechno dělali? Zpívali koledy, tvořili přáníčka a dárečky, zdobili třídu v duchu Vánoce atd. Samozřejmě jsme nezapomněli na zdobení stromečku a pečení sladkých perníčků. To nás bavilo nejvíce, obzvláště ochutnávání a mlsání (málem nám na besídku nic nezbylo ☺). Vánoční atmosféru si z plna užíváme a už se těšíme i na dárečky pod naším ozdobeným stromečkem…

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz