MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 55.jpg

O veliké řepě

Celým měsícem září nás provází pohádka „O veliké řepě“. Pohádku jsme si přečetli a doplnili ilustracemi. Děti moc bavilo řadit pohádkové postavy tahající řepu na magnetickou tabuli. Také jsme si pohádku zahráli a nalepili ji podle posloupnosti děje. Ani při cvičení nebo gymnastice mluvidel řepa nechyběla. V neposlední řadě jsme objevili, jak vypadá řepa uvnitř a porovnali ji s jinou zeleninou.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - ptáci v zimě

Zima nám ještě ukazuje svojí sílu a jaro, které pomalu ťuká na vrátka, ještě stále prohrává. Proto, jsme se věnovali i našim opeřeným a hladovým kamarádům. Nejenom, že jsme se naučili rozpoznávat některé ptáčky a jejich hlasy, ale už dobře víme, čím je můžeme přes zimu přikrmovat. Ve třídě jsme si zahráli hry, vyzkoušeli jsme si, že ptáci to nemají jednoduché, než naplní svoje bříška a užili si při tom spoustu legraci. Nakonec jsme připravili dobroty z jablíček a semínek, které jsme rozvěsili na stromy v okolí školky. 

Pokračovat ve čtení

Borůvka - karneval

Celý týden jsme si s dětmi užívali karnevalový rej. Děti přicházely v krásných kostýmech princů, princezen, motýlků, zahradníků či filmových hrdinů. Děti s nadšením předváděly své masky a zároveň obdivovaly převleky svých kamarádů. Mimo malé diskotéky, tancování s míčky, nás ještě čekalo mnoho her, soutěží a legrace, která nesmí chybět.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - pěší výlet

Bylo, nebylo…. Jednoho zimního dopoledne, kdy zase krásně hřálo a svítilo sluníčko, jsme se rozhodli, že sbalíme svačinku i čaj do batůžku a vydáme se do lesa rovnou za nosem. A kam jsme došli a co jsme viděli? Cestou jsme pozorovali z dálky demolici domu, zkoumali krmelec v lese a kochali se krásou zamrzlého Chotovického rybníka…

Pokračovat ve čtení

Borůvka - pohádkový les

Leden je pro nás ve znamení pohádek. S dětmi si společně užíváme pohádkové vyprávění, tvoření nebo malování. Fantazie dětí nebere konce, a proto během chvilky se naše třída dokáže proměnit v pohádkový les plný zvířátek, pohádkových bytostí a kouzel.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - předvánoční přípravy

Už se blíží svátky vánoční a my se pomalu ladíme do vánoční atmosféry. Začali jsme zdobením stromečku, pokračujeme zpěvem vánočních koled i vyráběním výzdoby. Nakonec vše zakončíme vánoční besídkou a pak… - přijde Štědrý den. Všem přejeme krásné svátky vánoční. ☺

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Mikulášská nadílka

Mikuláši, Mikuláši,

proč mě dneska čerti straší?

Já nezlobím maminku, jenom někdy chvilinku.

A pak běžím dát jí pusu a pak tiše bez rámusu,

jdu si s tátou hrát nebo klidně spát…

Pokračovat ve čtení

Borůvka - trochu jiné kreslení

Když zasedneme ke stolečkům, tak malujeme, stříháme, lepíme, modelujeme, kreslíme a mnoho dalšího. A když jednou zase jdeme kreslit, tak nám zmizel papír… Ale co to? Nezmizel. Je jen přilepený zespodu stolu. A tak stačí jen si lehnout na zem pod stůl, vzít si tužku či pastelku a jde se kreslit. Kreslení vzhůru nohama byla nakonec ohromná zábava :-)

Pokračovat ve čtení

Borůvka - pouštění draka

Byl krásný podzim, vítr foukal, sluníčko za okny svítilo a volalo nás ven na pouštění draka. Drak létal, poletoval, dělal kotrmelce a už nám nakonec málem i uletěl… Paní učitelky pomohly dráčkovi do výše a děti ho přidržovaly. Byla to námaha, ale za tu krásu to stálo :-)

Pokračovat ve čtení

Borůvka - hrátky v lese

Krteček šel na houby a my směle za ním. A co jsme v lese viděli? – Houby. Dokonce jsme v lese potkali Houbičkovou vílu. Víla nám v lese schovala různé houby a my je všechny našli. A protože už se ochladilo a víla neměla teplé oblečení, ba ani domeček, děti jí s radostí z přírodnin hned několik chaloupek postavily. Tak snad se víle bude na zimu dobře bydlet…

Pokračovat ve čtení

Borůvka - motáme klubíčka přátelství

Započal nový školní rok a s ním přišly nejen nové básničky, písničky, hry, ale i nové paní učitelky a nové děti. A jak praví borůvková básnička: "Všichni jsme tu kamarádi, pomáháme sobě rádi", proto jsme se ihned vydali motat klubíčka přátelství a společně si hrát..

Pokračovat ve čtení

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz