MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

 • 10.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg

Borůvka - Paleček

Červen nám přinesl pohádku o Palečkovi a jeho kamarádech. Od pojmenování prstíků je jen skok  k objevování hmatu a motorickým hrám. Poznávali jsme různé povrchy a materiály, lovili čajovým sítkem kuličky ve vodě nebo provlékali barevnou bužírku těstovinami. Příběh o tom, jak maličký chlapec s pomocí kamarádů nese domů šišku, jsme si připomněli na výletě v lesíku. Děti nejen šišky sbíraly, ale také s nimi házely na cíl. Čas nám zbyl i  pro balancování na pařezech, foukání mydlinkových bublin a hry v klacíkovém hnízdečku.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Pěší výlet do Skalice u ČL

Ve čtvrtek 28. 5. jsme se pěšky vydali směr Skalice. Šli jsme podél potůčku Šporka úzkou pěšinkou skrz „divočinu“ lesa, okolo čističky odpadních vod a cyklostezkou rovnou do nedaleké Skalice. Cestou jsme viděli spousty šípkových růží, kopretin i pomněnek. Poslouchali jsme žáby, kostelní zvony, pozorovali hlemýždě a kachny. Samozřejmě nesměla chybět chutná svačinka a hry na louce. ☺ Celou cestu jsme úspěšně zvládli a dopoledne zakončili chutným obědem ve školce a spánkem v postýlce.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Výlet

Jak vypadá příroda v zimním období a jaké živočichy můžeme či nemůžeme v zimě potkat? To vše jsme se vydali zkoumat se sbalenou svačinkou a čajem v termosce. Viděli jsme toho mnoho a dokonce jsme mohli pozdravit i kachny na rybníce. Výlet se nám velmi zdařil, sluníčko nám posvítilo na cestu a tak jsme dalekou cestu krásně ušli….

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Ptáčci

Část lednového programu jsme věnovali tématu přezimujících ptáčků. Během pobytu venku jsme je často pozorovali a poslouchali. Ve školce jsme si potom hráli na hledání ptačí potravy. Dřevěnými zobáčky (kolíčky na prádlo) děti „sezobávaly“ papírová zrníčka. Ptačí lojové koule jsme pro hru nahradili míči, které děti tyčkou posouvaly po vytyčené dráze. Také jsme cvrnkali kuličky do namalovaného hnízda. Cvrnkání je nová činnost, ale jistě si brzy zase zahrajeme.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Bude zima, bude mráz

I když se letošní zima neukázala ve své bílé kráse, přesto jsme si na ni v lednu hráli. Seznamovali jsme se s jejími typickými znaky, sněhovou nadílku přivolávali písní „Potkal mrazík metelici“, kterou jsme doplňovali jednoduchou hrou na zvonkohru. Děti si rády stavěly z pěnových kostek zasněžené domečky. Chladné roční období si žádá odpovídající oblečení. Do hry se tedy dostaly zimní šály. Děti je rozkládaly, porovnávaly a seznamovaly se s pojmy široký a úzký. Potěšení dětem přineslo rozpouštění barevných ledů. Sledovaly jejich rychlost rozpouštění ve studené a horké vodě. Radost jim přinášely i barevné změny odehrávající se ve sklenicích. Neméně oblíbenou činností bylo skákání „po ledových krách“.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Ježíšek

Vánoční prázdniny jsou za dveřmi a než si popřejeme krásné Vánoce, pohrajeme si s novými hračkami od Ježíška. Ježíšek totiž ví, že na Štědrý den jsme doma, tak k nám do Borůvky zavítal dříve…

Přejeme Vám krásné a pohodové vánoční svátky ☺

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Vánoční přípravy

Vánoce se kvapně blíží a ani naše třída nezahálí a zvesela se na ně chystá… A co jsme všechno dělali? Zpívali koledy, tvořili přáníčka a dárečky, zdobili třídu v duchu Vánoce atd. Samozřejmě jsme nezapomněli na zdobení stromečku a pečení sladkých perníčků. To nás bavilo nejvíce, obzvláště ochutnávání a mlsání (málem nám na besídku nic nezbylo ☺). Vánoční atmosféru si z plna užíváme a už se těšíme i na dárečky pod naším ozdobeným stromečkem…

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Smolíček

Měsíc listopad věnujeme pohádce O Smolíčkovi. Děti si Smolíčka oblíbily, a tak se o něj starají jako o malého chlapce. Staví Smolíčkovi domeček, oblékají ho a také mu připravují postýlku. Abychom nezapomněli na jelena, kreslíme, jak jelen nese Smolíčka za hory a doly. Týden jsme zakončili veselými tanečky, které pro nás připravily děti a paní učitelky ze Čtyřlístku.

Pokračovat ve čtení

Borůvky - O Budulínkovi

Pro měsíc říjen jsme vybrali pohádku O Budulínkovi. Děti si s nadšením hrají nejen na Budulínka, ale také na lišky. Prolézají tunelem do podzemní nory, řadí lesní zvířátka od nejmenšího po největší nebo si nechávají při relaxaci zdát liščí sny. „Liščí les“ děti vytvořily obtištěním listů a lepením vlastnoručně vystřižených stromů. Pomocí padáku jsme odvážné děti začarovali do podoby lesních zvířat.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Zelenina

Pohádka O řepě nás zavedla do království zeleniny. Zeleninu jsme poznávali na obrázku i ve skutečnosti, ochutnávali ji, připravovali z ní smoothie a zapamatovávali si jména jednotlivých druhů. Bavilo nás cvičit se zeleninovými semínky, která jsme si donesli z košíčku na žebřinách. Také jsme v knihách hledali pohádku O řepě nebo přiřazovali listy  na řepu podle počtu puntíků. Celé téma jsme zakončili námětovou hrou „Na obchod se zeleninou“, kdy se děti vystřídaly ve všech rolích (prodavač, nakupující, zásobování). Hra nás úplně pohltila, proto ji jistě budeme brzy opakovat.

Pokračovat ve čtení

O veliké řepě

Celým měsícem září nás provází pohádka „O veliké řepě“. Pohádku jsme si přečetli a doplnili ilustracemi. Děti moc bavilo řadit pohádkové postavy tahající řepu na magnetickou tabuli. Také jsme si pohádku zahráli a nalepili ji podle posloupnosti děje. Ani při cvičení nebo gymnastice mluvidel řepa nechyběla. V neposlední řadě jsme objevili, jak vypadá řepa uvnitř a porovnali ji s jinou zeleninou.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - ptáci v zimě

Zima nám ještě ukazuje svojí sílu a jaro, které pomalu ťuká na vrátka, ještě stále prohrává. Proto, jsme se věnovali i našim opeřeným a hladovým kamarádům. Nejenom, že jsme se naučili rozpoznávat některé ptáčky a jejich hlasy, ale už dobře víme, čím je můžeme přes zimu přikrmovat. Ve třídě jsme si zahráli hry, vyzkoušeli jsme si, že ptáci to nemají jednoduché, než naplní svoje bříška a užili si při tom spoustu legraci. Nakonec jsme připravili dobroty z jablíček a semínek, které jsme rozvěsili na stromy v okolí školky. 

Pokračovat ve čtení

 • 1
 • 2

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz