MŠ KlíčekKlek Svojskova3 MŠ Klíček pohadka pulz

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 55.jpg

Borůvka - Smolíček

Měsíc listopad věnujeme pohádce O Smolíčkovi. Děti si Smolíčka oblíbily, a tak se o něj starají jako o malého chlapce. Staví Smolíčkovi domeček, oblékají ho a také mu připravují postýlku. Abychom nezapomněli na jelena, kreslíme, jak jelen nese Smolíčka za hory a doly. Týden jsme zakončili veselými tanečky, které pro nás připravily děti a paní učitelky ze Čtyřlístku.

Pokračovat ve čtení

Borůvky - O Budulínkovi

Pro měsíc říjen jsme vybrali pohádku O Budulínkovi. Děti si s nadšením hrají nejen na Budulínka, ale také na lišky. Prolézají tunelem do podzemní nory, řadí lesní zvířátka od nejmenšího po největší nebo si nechávají při relaxaci zdát liščí sny. „Liščí les“ děti vytvořily obtištěním listů a lepením vlastnoručně vystřižených stromů. Pomocí padáku jsme odvážné děti začarovali do podoby lesních zvířat.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Zelenina

Pohádka O řepě nás zavedla do království zeleniny. Zeleninu jsme poznávali na obrázku i ve skutečnosti, ochutnávali ji, připravovali z ní smoothie a zapamatovávali si jména jednotlivých druhů. Bavilo nás cvičit se zeleninovými semínky, která jsme si donesli z košíčku na žebřinách. Také jsme v knihách hledali pohádku O řepě nebo přiřazovali listy  na řepu podle počtu puntíků. Celé téma jsme zakončili námětovou hrou „Na obchod se zeleninou“, kdy se děti vystřídaly ve všech rolích (prodavač, nakupující, zásobování). Hra nás úplně pohltila, proto ji jistě budeme brzy opakovat.

Pokračovat ve čtení

O veliké řepě

Celým měsícem září nás provází pohádka „O veliké řepě“. Pohádku jsme si přečetli a doplnili ilustracemi. Děti moc bavilo řadit pohádkové postavy tahající řepu na magnetickou tabuli. Také jsme si pohádku zahráli a nalepili ji podle posloupnosti děje. Ani při cvičení nebo gymnastice mluvidel řepa nechyběla. V neposlední řadě jsme objevili, jak vypadá řepa uvnitř a porovnali ji s jinou zeleninou.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - ptáci v zimě

Zima nám ještě ukazuje svojí sílu a jaro, které pomalu ťuká na vrátka, ještě stále prohrává. Proto, jsme se věnovali i našim opeřeným a hladovým kamarádům. Nejenom, že jsme se naučili rozpoznávat některé ptáčky a jejich hlasy, ale už dobře víme, čím je můžeme přes zimu přikrmovat. Ve třídě jsme si zahráli hry, vyzkoušeli jsme si, že ptáci to nemají jednoduché, než naplní svoje bříška a užili si při tom spoustu legraci. Nakonec jsme připravili dobroty z jablíček a semínek, které jsme rozvěsili na stromy v okolí školky. 

Pokračovat ve čtení

Borůvka - karneval

Celý týden jsme si s dětmi užívali karnevalový rej. Děti přicházely v krásných kostýmech princů, princezen, motýlků, zahradníků či filmových hrdinů. Děti s nadšením předváděly své masky a zároveň obdivovaly převleky svých kamarádů. Mimo malé diskotéky, tancování s míčky, nás ještě čekalo mnoho her, soutěží a legrace, která nesmí chybět.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - pěší výlet

Bylo, nebylo…. Jednoho zimního dopoledne, kdy zase krásně hřálo a svítilo sluníčko, jsme se rozhodli, že sbalíme svačinku i čaj do batůžku a vydáme se do lesa rovnou za nosem. A kam jsme došli a co jsme viděli? Cestou jsme pozorovali z dálky demolici domu, zkoumali krmelec v lese a kochali se krásou zamrzlého Chotovického rybníka…

Pokračovat ve čtení

Borůvka - pohádkový les

Leden je pro nás ve znamení pohádek. S dětmi si společně užíváme pohádkové vyprávění, tvoření nebo malování. Fantazie dětí nebere konce, a proto během chvilky se naše třída dokáže proměnit v pohádkový les plný zvířátek, pohádkových bytostí a kouzel.

Pokračovat ve čtení

Borůvka - předvánoční přípravy

Už se blíží svátky vánoční a my se pomalu ladíme do vánoční atmosféry. Začali jsme zdobením stromečku, pokračujeme zpěvem vánočních koled i vyráběním výzdoby. Nakonec vše zakončíme vánoční besídkou a pak… - přijde Štědrý den. Všem přejeme krásné svátky vánoční. ☺

Pokračovat ve čtení

Borůvka - Mikulášská nadílka

Mikuláši, Mikuláši,

proč mě dneska čerti straší?

Já nezlobím maminku, jenom někdy chvilinku.

A pak běžím dát jí pusu a pak tiše bez rámusu,

jdu si s tátou hrát nebo klidně spát…

Pokračovat ve čtení

Borůvka - trochu jiné kreslení

Když zasedneme ke stolečkům, tak malujeme, stříháme, lepíme, modelujeme, kreslíme a mnoho dalšího. A když jednou zase jdeme kreslit, tak nám zmizel papír… Ale co to? Nezmizel. Je jen přilepený zespodu stolu. A tak stačí jen si lehnout na zem pod stůl, vzít si tužku či pastelku a jde se kreslit. Kreslení vzhůru nohama byla nakonec ohromná zábava :-)

Pokračovat ve čtení

Borůvka - pouštění draka

Byl krásný podzim, vítr foukal, sluníčko za okny svítilo a volalo nás ven na pouštění draka. Drak létal, poletoval, dělal kotrmelce a už nám nakonec málem i uletěl… Paní učitelky pomohly dráčkovi do výše a děti ho přidržovaly. Byla to námaha, ale za tu krásu to stálo :-)

Pokračovat ve čtení

 • 1
 • 2

Zřizovatel

Město Nový Bor

O nás

Právní forma :
příspěvková organizace od 1.1.2003
IČO: 72 744 049
Identifikátor: 600 074 056

Podporují nás

 

 

Kontaktujte nás

MŠ Klíček

Svojsíkova 754

473 01 Nový Bor
tel.: 487 726 647
777 466 914
e-mail: ms.klicek@clnet.cz