• 20220426_070508.jpg
  • received_316166213993259.jpeg
  • received_1060425598154670.jpeg
  • received_3256076854625800.jpeg

V uplynulých dvou týdnech, jsme si povídali o rodině. Kdo do ní patří, jak se jmenuje naše maminka, tatínek, babička, dědeček, bratříček a nebo setřička. Vyráběli jsme dárečky pro maminky, kreslili jsme své maminky a také jsme si vyrobili domeček a do něj nakreslili členy rodiny. Naučili jsme se krásné písničky, které si společně zazpíváme na zahradní slavnosti. U stolečků měly děti možnost si vyzkoušet mnoho úkolů a aktivit např. skládání zlomených srdcí nebo modelování korálků pro maminky. Hráli jsme si na rodinu a učili jsme se, jak se správně starat o miminka. Celý týden nám pomáhaly studentky ze Střední pedagogické školy, které si děti moc oblíbily. Poslední den nám studenky upekly muffiny, na kterých jsme si móc pochutnali. Mňam!

V posledním dubnovém týdnu jsme si s dětmi povídali o historii pálení čarodějnic - Filipojakubské noci. O tom, jak vlastně čarodějnice vypadají, jaké mají povahové vlastnosti, jak a kde žijí, jaký je jejich dopravní prostředek nebo která zvířátka je doprovází.

Minulý týden jsme oslavili Den Země.

V týdnu před velikonočními svátky jsme si s dětmi povídali o tom, proč se vlastně Velikonoce slaví, jak se říká barevným dnům, jakými barvami a technikami se zdobí vajíčka nebo k čemu se používá pomlázka. Děti ochutnaly velikonoční slepičku z třeného těsta, zasadily si osení, ke kterému si vyrobily zápich zajíčka a pěkné přáníčko pro rodiče. Zazpívaly si jarní písničky, k tomu si zvesela zapískaly na píšťalku a zařehtaly malou i velkou řehtačkou (rybou), naučily se i netradiční velikonoční koledu. Procvičily si matematické představy, vystřihly si a nazdobily kropenatou slepici a pak si vybarvily i omalovánky s velikonoční tématikou. V závěru týdne se společně pokusily sestavit z kostek na koberci obří velikonoční kraslici. Děti si s radostí a chutí užívaly jarní a předvelikonoční náladu v duchu našich tradic.

Minulý týden jsme si poslechli pohádku "O perníkové chaloupce".

Minulý týden jsme si povídali o zvířátkách a jejich mláďátkách.

Minulý týden jsme poznávali první jarní kytičky.

Tento týden byl plný her, masek a smíchu.

Ke konci tohoto týdne začaly zimní olympijské hry, proto jsme se na toto téma zaměřili i u nás ve školce.

Minulý týden jsme si povídali o přípravách zvířátek na zimu, v encyklopediích jsme vyhledávali obrázky zvířat, které dobře známe – veverku, ježka, lišku, medvěda, jezevce, ptáčky – sýkorku, vlaštovku, sovu a mnoho dalších. Řekli jsme si čím se zvířátka živí, kde v zimě bydlí, jestli celou zimu spí, kteří ptáci odlétají do teplých krajin. Zahráli jsme si spoustu her, naučili jsme se novou písničku: Kdo to ťuká na okénko?, Hledali jsme stopy zvířátek a vyrobili jsme si krmítka pro ptáčky.