• 20220426_070508.jpg
  • received_316166213993259.jpeg
  • received_1060425598154670.jpeg
  • received_3256076854625800.jpeg

Povídali jsme si o rodině, prohlíželi si fotografie, které děti donesly z domova a určovaly, jaké místnosti najdeme v domě. Stavěli jsme domečky z různých stavebnic a hráli si na rodinu. Svoji rodinu jsme kreslili a nalepili do vystřiženého domečku. Hráli jsme si s písmenky, rozvíjeli zrakové vnímáni, skládali obrázky podle dějové posloupnosti a velikosti a hledali dva obrázky, které k sobě patří. Zpívali a tancovali jsme, protahovali a posilovali naše tělíčka a v závěru týdne jsme překonávali překážkovou dráhu a učili se kotoul vpřed.

Povídali jsme si o tom, jaká je vaše maminka, co je to láska a jaké je to mít někoho rád. Četli jsme si příběh "Pohádková maminka". Hráli jsme pohybovou hru "Polovina mého srdíčka". Dramatizovali jsme pohádku "O Červené Karkulce". Děti si donesly fotky a kamarádům představily svou rodinu. : ) Malovali jsme a knoflíky zdobili svou maminku, vyrobili jsme ji přání a kytičku k svátku.

Minulý týden jsme si u Pejsků povídali o pálení čarodějnic a o tom, jak takové čarodějnice vypadají, jak se chovají. Zkusili jsme si uvařit kouzelné lektvary podle knihy kouzel,  naučili jsme se písničku o ježibabě, zahráli jsme si spoustu her a poslední den jsme si prošli čarodějnou stezku, kde jsme plnili plno úkolů.

Učili jsme se třídit odpad, abychom ulevili naší krásné modré planetě. Také už víme, že je lepší nakupovat do látkových pytlíků a tašek, protože se použijí mockrát, narozdíl od těch igelitových. Naučili jsme se nové písničky: Jarní reggae a Malé děti, třídí smetí. Shlédli jsme pořad na EDU ČT- Michal a jeho obchod s koši. Oslavili jsme DEN ZEMĚ- zpěvem o přírodě.

Poznávání tradic, vynášení Morany, pečení perníčků a work shop ZUŠ Nový Bor.

Děti se seznámily s pravidly silničního provozu, čísly IZS, semaforem a některými značkami, které si také vyrobily. S praktikantkami si pak vyrobily autíčko. Stavěli jsme na koberci z různých kostek.Zpívali jsme, cvičili s barevnými kroužky, hráli různé hry. Ve skupinkách jsme se snažili složit autíčko. Při odpočinku jsme poslouchali pohádky k tématu s ponaučením. Značky a semafor jsme sledovali také při procházkách.

Pohádka o jarním sluníčku nás zavedla do zahrádky, kde jsme poznávali a pojmenovávali jarní kytičky.

Poznávali jsme druhy našich ptáků ( sýkorky, vrabce, kosa, kukačku, vránu, aj.), naučili se píseň s tanečkem "Na jaře, čáp jede v kočáře", zahráli si nové pohybové hry s ptačí tématikou. Malovali jsme na notový papír svého oblíbeného ptáčka, skládali krmítko z papíru. Ve středu nás navštívila lektorka s tématem "Stromy", učili jsme se např. poznávat druhy borovic, letokruhy a vyzkoušeli jsme si frotáž kůry.

Pohádka o cvrčkovi, který místo práce si jen hrál, nás vedla k zamyšlení, proč musejí rodiče chodit do práce.

Děti si vyrobily karnevalové čepice, masky pejsků a kočiček, tančily v maskách.