Tento týden jsme s dětmi přivítali podzim a vyprávěli si, jak to bylo se svatým Václavem.

Společně jsme si řekli jaké typické znaky má podzim, jaké barvy k němu přiřazujeme, jaké měsíce jsou podzimní. K tomu všemu nám sloužil obrazový materiál. Děti se naučily novou básníčku,,Přišel podzim, už je tady“ a pohybovou hru Na vítr a na draky.  Každý si namaloval kmen stromu a pomocí tupování znázornil korunu stromu s podzimním listím. V tomto týdnu jsme měli jeden den volno, protože jsme oslavovali svatého Václava. S dětmi jsme řekli příběh O svatém Václavovi, kdo to byl a proč je jeho postava pro nás tak významná. Děti si vyrobily korunu, zahrály hru Na krále a podívaly se na pohádku Chaloupka na vršku – Jak to bylo na svatého Václava. Jedna žabička měla v tomto týdnu narozeniny a udělala svým kamarádům radost malými dárečky. Oni jí za to zazpívali a popřáli.

Více fotek naleznete ZDE.

Podzim ťuká na vrátka