Mateřská škola se nachází v klidné částiSrdko Palackho2 centra města.

Školu tvoří 2 historické budovy spojené pavilonem s jídelnou a zahradou v přírodním stylu. V budově s věžičkou najdete třídu Soviček a v druhé budově v přízemí třídu Lištiček a v 1. patře třídu Žabiček. Vzdělávání dětí vychází ze života dětí, ze situací, se kterými se setkávají a jsou jim blízké. Učitelky se řídí tematickým plánem s přihlédnutím na individuální a věkové zvláštnosti dětí.

Dbají na pravidelné prolínání činností v oblasti hudební, výtvarné, tělesné, jazykové a literární, rozvíjí poznatky o světě kolem nás. Základem je prožitkové učení – učení v konkrétní činnosti, spontánně, aktivně, tvořivě. Nad získané vědomosti, dovednosti a návyky klademe to, co dítě ve školce prožívá a jak se cítí. Vzdělávací aktivity jsou přizpůsobeny dětem dle věku a jejich individuálním potřebám.

Ve vzdělávání se čerpá z českých tradic a zvyků. Výuka je zpestřována praktickými řemeslnými dílnami, výlety, častým pobytem v přírodě.

MŠ spolupracuje se ZUŠ, DDM.