Cílem tohoto týdne bylo zopakovat všechny potřebné informace, které budou děti potřebovat k zápisu do ZŠ – celé jméno, barvy, jednoduché počty, geometrické tvary atd.

Zároveň jsme si povídali o počasí, které se nepředvídatelně mění v tomto období a snažili jsme se nalézt ten pravý klíč od jara. Společně jsme každý den čarovali jaro, volali na sluníčko. Hráli jsme si na včelky, které poletují po rozkvetlé louce. Jeden den jsme si vyslechli pohádku O víle Evelíně, která ztratila klíč od jara. Děti se snažily jí ho najít a společně jsme si povídali, co by se stalo, kdyby se takový klíč nenašel. Nalezený klíč nám posloužil ke hře Zlatá brána. Ve čtvrtek jsme si povídali o starém zvyku, kdy se Morana pouští po řece a loučíme se se zimou. Zazpívali si píseň ,,Přišlo jaro do vsi" a na vychýzce jsme společně s ostatními třídami vynesli Moranu ke Šporce.

Více fotek naleznete ZDE.