V posledním dubnovém týdnu jsme si s dětmi povídali o historii pálení čarodějnic - Filipojakubské noci. O tom, jak vlastně čarodějnice vypadají, jaké mají povahové vlastnosti, jak a kde žijí, jaký je jejich dopravní prostředek nebo která zvířátka je doprovází.
Připomněli jsme si i pravidla bezpečnosti a chování u otevřeného ohně. Seznámili jsme se s básničkou, při které jsme si pořádně zahrozili, jako správná čarodějnice, pak jsme si společně zazpívali písničku o ježibabách a ježidědkovi na kopečku za Jihlavou. Ježibáby, kouzelnice, slepé báby, baby jagy – i tak jsme je pojmenovávali. Děti si zahrály spoustu her a také plnily různé úkoly – prošly si kouzelnou stezkou, počítaly, hledaly dvojice, sestavovaly obličeje čarodějek, rovnaly je podle velikosti. Vyrobily si krásný obrázek na nástěnku a v závěru týdne jsme si společně zakleli a „uvařili“ kouzelné lektvary podle knihy kouzel. Děti vymýšlely názvy jako: šmoulový lektvar, krvavý, lektvar na duši nebo i spongebobový! Dokonce nám pěnily a přetékaly tak, jako ta kaše v jedné známé pohádce J .
Domu si děti s radostí odnesly čarodějku na klacíku, kterou si sebou mohly vzít na opékání buřtíků a posezení s rodiči u ohně.
Více fotek naleznete ZDE.