Nový Bor - Kneipovo kulinářství na zahradě/ Waltersdorf - Kneippsche Kulinark im Garten

V Červnu bylo naplánované poslední setkání s německými kamarády z Waltersdorfu v tomto školním roce. Kvůli nečekaným problémům s dopravou jsme se ale bohužel do Německa nedostali. Paní učitelky z Německa ale byly tak hodné, že nám vše, co pro nás měly připravené, přivezly, abychom si to mohli s dětmi užít. O návštěvu Německa ale nepřijdeme, setkání si užijeme v Září.

Kamarádi s Německa pro nás vyrobili Kneipovu kuchařku, ve které jsme našli recept na bylinkovou pomazánku. Pomazánku jsme si s dětmi společně udělali a zbaštili jsme ji ke svačince. Byla výborná. Dále byly v kuchařce obrázky použitých surovin a obrázek bylinkového skřítka, který si děti vybarvily.

Nakonec nám paní učitelky přivezly i vyklíčené bylinky, které jsme si zasadili u nás na bylinkové zahrádce. Moc nás mrzí, že jsme si aktivity neprožili společně, ale i přesto jsme si to všichni velice užili. A my se budeme těšit na další setkání v příštím školním roce.

Im Juni war das letzte Treffen in diesem Jahr mit den Kindern aus Waltersdorf geplant. Aber wegen unerwarteten Verkehrskomplikationen konnten wir leider nicht nach Deutschland fahren. Die Erzieherinnen aus Deutschland waren aber so lieb, dass sie uns alles, was sie für uns vorbereiteten, mitgebracht haben, damit wir es mit den Kindern genießen konnten.

Freunden aus Deutschland haben für uns ein Kneipps Kochbuch vorbereitet, wo wir ein Rezept auf Kräuteraufstrich gefunden haben. Den Aufstrich haben wir mit den Kindern gemacht und zum Pausenbrot gegessen. Er war sehr lecker. Weiter waren im Kochbuch Bilder von Ingredienzen und ein Bild vom Kräuterzwerg, welches die Kinder ausgemalt haben.

Die Erzieherinnen aus Waltersdorf haben uns auch aufgekeimte Kräuter mitgebracht haben, welche wir in unserem Kräutergarten eingepflanzt haben. Es tut uns wirklich leid, dass wir die Aktivitäten nicht zusammen mit den Kindern aus Deutschland genießen konnten, trotzdem hatten wir alle Spaß. Und wir freuen uns schon jetzt auf neues Treffen im nächsten Schuljahr.

Kneipovo kulinářství na zahradě