Na začátku měsíce se někteří předškoláci vypravili na školku v přírodě do Doks. Hned první den jsme se všichni sešli ve školce a ve správný čas vyrazili na vlakové nádraží. Na jízdu vláčkem jsme se moc těšili. Každý dostal svou jízdenku a společně jsme čekali na pana průvodčího. Když nám pan průvodčí jízdenku zkonroloval, konečně jsme si mohli dát svačinku. Po příjezdu do Doks jsme procházkou došli až do areálu Poslův mlýn. Seznámili jsme se snašimi novými postýlky a po obědě ná v nich čekal zasloužený odpočinek. Po spánku jsme se zašli podívat k blízkému rybníčku, kde jsem si poslechli příběh o tamním vodníkovi jménem Česílko. Vodní s hastrmanem nás překvapili i v naší chatě. Na dobrou noc nám hrála pohádka “Vodník Čepeček”.

Fotky z prvního dne zde.

Druhý den jsme už od rána tvořili, malovali jsme vodníky a začali s pozadím naší společné koláže. V nedalekém lese jsme pak vodníkům postavili několik krásných domečků z klacků, šišek, mechu a dalších přírodnin. Po poledním klidu jsme vzali batůžky na záda, doplnili lahve s pitím a vyrazili na výlet do města. Ve městě jsme navštívili Zoopark, kde nás potěšilo několik zvířátek - tygři, opce, velbloudi a další. Chybět nesměla ani procházka u Máchova jezera. Po večeři v areálu se nám v chatě podezřele setmělo, a tak jsme pro jistotu vytáhli svítilny. S baterkou si každý našel malé překvapení.

Fotky z druhého dne zde.

Třetí den ráno k nám dorazil pošťák, který dovezl spoustu pohledů s pozdravy od našich maminek a tatínků. Utřeli jsme slzičky a vyrazili do přírody. Vytáhli jsme křídy namalovali velký rybník s vodníky i kapříky, pozorovali přírodu z blízka a také vyzkoušeli bublinkové překvapení z minulého večera. Po poledním spánku pro nás paní učitelka Markétka se svou rodinou připravila krásný pohádkový les. A tak jsme si vzali batůžky a vyrazili na cestu. Potkali jsme dokonce i našeho vodníka Česílko. Za splnění všech pohádkových úkolů jsme si pochutnali na buřtech a ozdobili několik papírových tácků pomocí přírodnin.

Fotky ze třetího dne zde.

Poslední den děti dostaly zasloužené diplomy. Společně jsme si sbalili věci uklidili pokoje a rozloučili se s naší chatou. Po posledním obědě jsme se vydali na cestu k vlakovému nádraží. Pan průvodčí nám procvakl jízdenky a vlak už nás konečně vezl domů.

Fotky ze čtvrtého dne zde.

Školka v přírodě