Úterní den jsme nemohli začít jinak, než řádnou rozcvičkou!

Po rozcvičce jsme se nasnídali a vydali se na krátkou procházku do přírody. Cestou jsme sbírali kytičky, které jsme společně zalisovali a použijeme je na výrobu přírodních klíčenek. Když jsme byli s kytičkami hotoví, vydali jsme se na průzkum dalšího okolí. Zaslechli jsme totiž, že nedaleko od areálu roste speciální kouzelná kytička. Rozhodli jsme se ji tedy najít.
A po chvilce se nám to opravdu podařilo! Našli jsme ji. A nebyla to jen ledajaká kytička, byla to kytička z pohádky "Pyšná princezna". Pověděli jsme si o tom, co ta kytička v pohádce dělala, jakou písničku zpívala, kdo ji vypěstoval a hlavně to, komu zpívala. Ovšem na žádnou naši písničku kytička nereagovala, Rozhodli jsme se tedy, že se naučíme písničku "Rozvíjej se poupátko", protože tu přeci v té pohádce hrála. A bylo to tak! Jen co jsme kytičce písničku zazpívali, hned ji po nás zopakovala.
Následoval taky test toho, jestli mezi námi náhodou není nikdo pyšný. Každý zvlášť zpíval kytičce a všem kytička zazpívala zpátky :-)
Mimo zpívání kytičce jsme si ale také dnes stihli vyrobit trička na památku a papírové kytičky, které zítra budeme vypouštět na vodu.

Školka v přírodě

Více fotografií zde