V pondělí se všichni předškoláčci sešli v tělocvičně, kde už na ně čekal panáček Nehoďáček. Ten se snaží dohlížet na bezpečnost obyvatel, a to nejen v silničním provozu. Jenže, ve městech bydlí spoustu obyvatel a Nehoďáček nezvládá uhlídat vše sám. Proto se občas snaží svým zásahem naučit obyvatele města, jak se chovat, aby on byl co nejméně zapotřebí. A tentokrát zavítal i k nám do školky.

Panáček Nehoďáček je totiž ve skutečnosti superhrdina, který létá jenom v noci. a proto jej není možné spatřit. Jak to tedy udělat, abychom jej viděli? Děti se tak přesvědčily o důležitosti používání reflexních prvků.

Další co se od Nehoďáčka dozvěděly bylo, jak se správně chovat ve vozidle. Děti tak byly seznámeny, jak si správně zapnout bezpečnostní pás a vyzkoušely si, co to dělá s tělem při nárazu auta (simulované nárazy).

Nakonec děti viděly názornou ukázku (za pomocí formulí a vajíček), co se stane, když se pasažér ve vozidle nechová správně a bezpečně vůči sobě, ale i ostatním řidičům.

Děkujeme lektorům z projektu "Markéty dopravní výchovy - Kamarádím se s Markétou, aneb vím, jak se chovat v silničním provozu", že nás provázeli celým dopolednem.

2 1
2 5
2 10
2 18