Už od samého rána se na nás dívalo sluníčko a provázelo nás celou naší cestou. A kam jsme se to vydali? No přeci prozkoumat zámek Děčín :-)
Po příjezdu jsme hned zhlédli loutkovou pohádku "Za každým rohem jeskyňka", kde se prolínaly dětem známé tři pohádky - O Červené Karkulce, O Smolíčkovi a O Perníkové Chaloupce. Po pohádce jsme se rozdělili na dvě skupinky a každá skupina tak měla možnost prohlédnout si zámek s komtesou či dvorním pánem. Dozvěděli jsme se tak plno zajímavostí, jako např.: co se dříve mlsalo, čím se dříve psaly dopisy, a nebo jak chodili lidé oblékáni..ale nejen to, my jsme si to mohli i vyzkoušet, což bylo pro děti velmi lákávé a zajímavé. A představte si, na konci prohlídky se najednou vrátil ze svých cest předčasně majitel zámku  František Antonín hrabě z Thunu a Holjenštejna, který nám za naši statečnost předal na památku pamětní listinu.

Po prohlídce nám pěkně vyhládlo a tak jsme si udělali piknik v trávě a s chutí jsme poobědvali řízky s chlebem :-) Plni síly jsme se potom vydali objevovat krásy místního zámeckého parku. A že toho bylo k vidění...Pomalu se nachýlil čas k odjezdu a tak jsme ještě jednou naposledy zamávali zámku a s pokřikem "ahoj" jsme se vydali autobusem nazpět do školky.

Fotky naleznete zde: http://kliceknovybor.rajce.idnes.cz/zamek_Decin/