Maková panenka nás v květnu zavedla do luk a polí. V pohádce i na loukách rozkvetlo plno jarních kytiček, a tak nebylo nic snadnějšího, než kvítka natrhat a zalisovat. Později ve školce si děti nasbírané květiny hledaly v atlasech a porovnávaly je se skutečností. Vylisovaná kvítka nám také dělala velkou parádu na obrázcích. Téma kvítí nás provázelo ve všech činnostech. Děti koulely „maková semínka“, sázely květiny podle číslic nebo si zahrály hru „Motýlek na květu“. Někteří si měli cvičit prstíky při zapínání květin na knoflík, nakonec si ale na knoflíkové louce ustlali. Nemalou zábavou bylo bubnování „bouřkové muziky“ nebo kolíbání se v makových květech. Ti, kteří toužili po pampeliškovém věnečku, se jej snažili uvít. Radost ze žluté korunky byla veliká!

Borůvka - Louka

Další fotografie zde.