Začátkem měsíce října jsme se setkali s loupežníkem Rumcajsem. Představili jsme si ho pěkně od začátku, a to znamenalo, podívat se do Jičína do ševcovské dílny. V současné době vykonává ševcovské povolání jen hrstka lidí, a proto jsme chtěli přes naši hru tuto práci poznat hlouběji. Děti se staly ševcovskými učni.  Ti mladší určovali, zda jsou boty v páru stejné nebo jiné. Starší už třídili botky podle tvaru a barvy. Podle pokynů je potom ukládali do polic, neboť jsme chystali hru „Na obchod s obuví“.  Všichni si nakoupili boty na mnóóóho let dopředu. Vystřihli a vybarvili jsme si i vlastní papírové boty, kterými jsme protáhli tkaničku. Ti zdatnější se nezalekli ani před uvázáním kličky. Program jsme si zpestřili foukáním polystyrenového míčku po ševcovské stezce nebo hrou na schovávanou na zahradě naší školky.

Borůvka - Rumcajs