Waltersdorf - Karneval

Únor je měsíc Masopustu, a proto i celý minulý týden probíhal u nás ve školce v tomto duchu. Tento týden jsme však vyrazili na karneval ke kamarádům do Waltersdorfu.

Po příjezdu do německé školky jsme se převlékli do karnevalových masek a v jídelně už na nás čekala bohatá a vydatná snídaně.

Když jsme se všichni najedli, odvedli nás němečtí kamarádi a paní učitelky do tělocvičny, která byla karnevalově vyzdobená.

V tělocvičně byly pro děti připravené pohybové hry jako např. Ovečky, ovečky; Voda, oheň, písek a tanec. Když jsme se vydováděli, odebrali jsme se do třídy, kde byly pro děti nachystané omalovánky. Protože jsme se dobře bavili, čas utíkal velmi rychle.

Při loučení na nás čekala milá překvapení v podobě výborných a voňavých koblížků a vyrobených škrabošek. Cesta domů nám utíkala rychle, protože jsme si povídali o zážitcích z karnevalu. Těšíme se na další setkání.

Februar ist der Monat des Faschings, und deswegen haben wir uns die letzte Woche mit dieser Thematik im unseren Kindergarten beschäftigt. Aber diese Woche sind wir zum Fasching zu unseren Freunden nach Waltersdorf gefahren.

Nach der Ankunft haben wir uns Faschingskleidung angezogen und im Speiseraum wartete auf uns schon ein reiches Frühstück. Nach dem Essen brachten uns die Freunde und ihre Erzieherin in die Turnhalle, die schon Faschingsdekoration hatte.

In der Turnhalle waren verschiedene Bewegungsspiele vorbereitet, z. B. Ovečky, Wasser-Feuer-Sand und verschiedene Tänze. Wenn wir uns ausgetobt haben, sind wir im Klassenraum gegangen, wo schon die Ausmalbilder vorbereitet waren. Weil wir uns gut unterhalten haben, ist die Zeit sehr schnell vergangen.

Bei der Verabschiedung erwartete uns eine Überraschung in Form von leckeren und duftenden Pfannkuchen und gebastelte Masken. Die Rückreise verging sehr schnell, weil wir uns über die Erlebnisse vom Fasching unterhalten haben. Wir freuen uns schon jetzt auf nächstes Treffen.

Karneval v Německu