Nový Bor - Velikonoční tvoření/ Nový Bor - Osternbasteln

Přestože budeme Velikonoce slavit až v Dubnu, my jsme německým dětem přiblížili tradice jarních svátků již v polovině Března. Kamarádům jsme vysvětlili, jak se u nás svátky slaví. Řekli jsme jim velikonoční koledu Hody, hody a ukázali pomlázku, se kterou kluci holčičky rovnou vyšupali.

Abychom udrželi téma Velikonoc, přichystali jsme i tradiční velikonoční svačinku v podobě mazanců, beránků a ovocných vajíček. Po této dobré a vydatné svačince na děti čekala výtvarná dílnička a překážková dráha. Ve výtvarné dílničce si děti zdobily papírová vajíčka technikou papírové koláže a zajíčkova překážková dráha se skládala ze zaječího slalomu, prohazování zajíčkem, nošení vajíček na lžíci a sbírání žížalek pomocí kolíčků.

Děti obě činnosti zaujaly a plnily je s nadšením. I když jsme pro děti měli připravený bohatý program, stihli jsme si všichni společně pohrát. Na rozloučenou nám děti z Německa předaly jimi vyrobený dáreček v podobě velikonočních slepiček. Takto bylo zakončeno naše společné setkání, které proběhlo v přátelské atmosféře. Těšíme se, až se v Dubnu vydáme za kamarády do Německa my.

Obwohl wir Ostern erst im April feiern, haben wir die deutschen Kinder mit unserer Tradition des Frühlingsfestes schon Mitte März bekannt gemacht. Unseren Freunden haben wir erklärt, wie man in Tschechien Ostern feiert. Wir haben den Kindern das Osterlied „Hody, hody“ gesungen und die klassische Osterrute gezeigt, mit welcher die Jungen die Mädchen leicht geschlagen haben.

Unser Frühstück war auch mit der Thematik Ostern verbunden, wir haben uns für die Freunde Osterbrote, Lämmer aus Biskuit und Schokoladeneier vorbereitet. Nach dem leckeren Essen wartete auf die Kinder Osterbasteln und Hindernislauf. Bei dem Basteln haben die Kinder Ostereier mit Papierkollagen dekoriert. Beim Häschen-Hindernislauf mussten die Kinder folgende Aufgaben erfüllen: Häschenslalom, die Bälle auf die Figur des Häschens werfen, die Eier auf den großen Löffeln tragen, die Regenwürmer mit den Klammern sammeln.

Bei allen diesen Tätigkeiten hatten die Kinder Spaß und waren glücklich. Es blieb uns noch genug Zeit zu gemeinsamen Spielen. Vor dem Abschied haben uns die Kinder aus Deutschland selbstgebastelte Hähnchen geschenkt. So freundlich war der Abschied mit den Freunden aus Waltersdorf und wir freuen uns schon jetzt auf das nächste Treffen im April, wenn wir die Freunde in Waltersdorf besuchen.

Velikonoce_NB