Náš další společný výlet se tentokrát konal ve městě Liberci, kde nás čekalo společné tvoření. S dětmi z Waltersdorfu jsme se setkali před vchodem svíčkárny Rodas, kde nás přivítaly pracovnice provozovny.

Po milém přivítání jsme se nejprve nasvačili, a poté jsme se dozvěděli, co nás bude čekat za tvoření. Paní nás seznámila s průběhem celého dopoledne. Také jsme měli možnost shlédnout na televizi krátký film, který pojednával o výrobě svíček. Po tomto úvodu se děti rozdělily do skupin.

Děti měly možnost si obarvit dvě svíčky podle své vlastní fantazie, na výběr měly širokou škálu barev. Do celofánových pytlíčků si nabíraly koupelovou sůl, kterou si vybíraly podle vůní. Poslední výrobek, který nás čekal, bylo vykrajování mýdel z barevných plátů, kde si děti vybíraly tvar a barvu svého mýdla.

Po takto tvořivém dopoledni nám pořádně vyhládlo, a tak jsme se vydali do nedaleké místní restaurace Nový York na oběd, abychom si naplnila svá bříška boloňskými špagetami. Po dobrém obědě jsme se s kamarády z Německa rozloučili a nezbývalo nám nic jiného než se vydat zpět do svých školek.

Děti si tak odváží domů nejen své výrobky, ale také spousty zážitků.

Unser nächster Ausflug fand diesmal in der Stadt Liberec statt, wo wir zusammen gebastelt haben. Mit den Kindern aus Waltersdorf haben wir uns vor dem Eingang der Kerzenmanufaktur Rodas getroffen, wo uns die Angestellten des Betriebs empfingen.

Nach der netten Begrüßung haben wir zusammen gefrühstückt und danach erfuhren wir, was wir basteln werden. Wir hatten auch die Möglichkeit einen Kurzfilm zu sehen, welcher von der Kerzenherstellung handelte.  Danach  teilten sich die Kinder in Gruppen und hatten die Möglichkeit zwei Kerzen nach ihrer eigenen Phantasie zu färben. Zur Auswahl hatten sie eine breite Farbskala. In Zellophantüten nahmen die Kinder Badesalz, welches sie nach dem Duft ausgesucht haben.  Das letzte Produkt, welches uns erwartete, war das Ausstechen von Seife aus farbigen Scheiben, wo sich die Kinder die Farbe und die Form ihrer Seife ausgewählt haben.

Nach so schönem Vormittag waren wir schon ausgehungert und deswegen haben wir das nahe Restaurant Nový York besucht.  Zum Mittagessen hatten wir leckere Spaghetti Bolognese. Nach dem Essen müssen wir uns schon mit unseren Freunden aus Deutschland verabschieden und wir fuhren in unsere Kindergarten zurück.

Die Kinder haben nach Hause nicht nur die eigene Produkte, aber auch tolle Erlebnisse mitgebracht.

1 9
1 10
1 11
1 12