Lindava - Sportovní den/ Lindava statt - Sporttag

V Květnu se uskutečnil společný sportovní den českých i německých dětí ve Sklářské krčmě Ajeto v Lindavě. Počasí nám příliš nepřálo, proto jsme museli sportovní aktivity přesunout do budovy krčmy.

Vnitřní prostory jsou velmi hezké a útulné. Pro děti jsme připravili spoustu různých aktivit. Na terase krčmy byla připravená sportovní překážková dráha, kterou musely splnit všechny děti. Po splnění překážkové dráhy dostaly malou odměnu ve formě bublifuku a sportovní medaile.

Mimo sportovní aktivity tu ale byly i aktivity sklářské. Děti si zde mohly samy vyfouknout vázičku, vypískovat obrázky na skleničku a navlékat korálky pro sebe či maminku. U stolečků pak byly připravené společně aktivity pro děti a rodiče, které byly velice zajímavé.

Celý sportovní den se velice povedl a celý jsme si ho společně užili.

Im Mai fand ein gemeinsamer Sporttag der deutschen und tschechischen Kinder in der Glassschenke Ajeto in Lindava statt. Das Wetter hat nicht mitgespielt, deswegen mussten wir die Sportaktivitäten ins Gebäude der Schenke verschieben.

Die inneren Räume sind sehr schön und gemütlich. Für die Kinder haben wir viele verschiedene Aktivitäten vorbereitet.  Auf der Terrasse der Schenke war eine Hindernisbahn vorbereitet, die alle Kinder erfüllen mussten und als Belohnung für Erfüllung der Hindernisbahn haben die Kinder Seifenblasendose und Medaille bekommen.

Außer der sportlichen Aktivitäten, gab es hier auch Glasstätigkeiten, die Kinder probieren konnten. Die Kinder konnten hier selbst eine Vase aus Glass ausblasen, ein Bild auf Glas gravieren, Glassperlen einfäden für sich oder für Mutti. Bei den Tischen waren noch gemeinsame Aktivitäten für Kinder und Ihre Eltern vorbereitet, welche sehr interessant waren.

Der ganze Sporttag war erfolgreich und wir haben ihm zusammen sehr genossen.

Více fotografií najdete zde

Sportovní den v Ajetu