V úterý 17. října nás přijeli navštívit do školky kamarádi z Waltersdorfu. Tématem tohoto setkání bylo společné muzicírování. Po společné svačince se nám podařilo setkat se s hudbou všemi smysly. Do našeho tématu nás uvedla paní Hudba, která seznámila děti s netradičnými hudebními nástroji (např.: drumbeny). Paní Hudba pouštěla dětem různé žánry hudby. Do rytmů latinsko - americké hudby děti bubnovaly. Skladbu Vltavu děti znázorňovaly tancem se šátečky a za znění Bachovy skladby Air foukaly děti do peříček. Na závěr jsme se naučili taneční hru Na káčátka.

Každé z dětí si vyrobilo svůj hudební nástroj – chrastítko z papírové ruličky a rýže. Na zahrádce hledaly děti po sluchu zvonkohry, vyrobené z různých materiálů - např.: z kovu, dřeva a mušlí.

Společné dopoledne bylo krásné, zažili jsme spoustu nových věcí a těšíme se na další setkání.

Am Dienstag, den 17. Oktober sind in unserem Kindergarten die Kinder aus Waltersdorf angekommen. Unser Thema des Treffens war „gemeinsames Singen und Musizieren.“

Nach dem gemeinsamen Pausenbrot haben wir die Musik mit allen Sinnen erfahren. In unser Thema hat uns Frau Musik eingestimmt, sie hat den Kindern ungewöhnliche Musikinstrumente vorgestellt (Drumbens). Lateinamerikanische Musik haben die Kinder rhythmisch getrommelt. Das Musikstück „Vltava/Moldau“ haben die Kinder mit dem Tanz mit Tüchern dargestellt und bei der Fassung Bachs „Air“ haben die Kinder Federchen weggeblasen. Danach haben wir ein neues Spiel „na káčátka/auf Entlein“ gelernt.

Jedes Kind hatte auch die Möglichkeit eine Rassel aus einer Papierrolle und Reis zu basteln. Im Garten haben die Kinder nach dem Gehör verschiedene Glockenspiele (aus Holz, Muscheln und Metall) gesucht.

Der gemeinsame Vormittag war sehr schön, wir haben viel Neues gelernt und freuen uns auf das nächste Treffen.

1 1
1 2
1 3
1 6