Vážení rodiče,
dle pokynů MŠMT jsme pro Vás připravily nabídku činností distančního vzdělávání pro předškolní děti.
Práci dětí dokumentujte a dle dohody s paní učitelkou ji zasílejte e-mailem, nebo přineste osobně do MŠ v domluveném termínu. Práce se budou zakládat do portfolií dětí.

Kontakty do jednotlivých tříd:

Třída Jahůdka

Třída Houbička

Třída Čtyřlístek

Dítě jeho psychika

Cílem této oblasti je podporovat duševní pohodu, psychickou zdatnost a odolnost dítěte, rozvoj jeho intelektu, řeči a jazyka, poznávacích procesů a funkcí, jeho citů i vůle, stejně tak i jeho sebepojetí a sebenahlížení, jeho kreativity.

Motivační pohádka „Jak nechala stát myslivce Mušku v lese“

Odkaz zde

Otázky k pohádce:

• Co se v lese udělalo? (z čeho vznikla víla?)
  • Jak se víla jmenuje?
  • Jakou barvu má její věneček?
  • Jaké zvířátko přiběhlo k Amálce?
  • Proč z ní přiběhlo?
  • Jak se jmenoval myslivec?
  • Co měl myslivec najít pro srnečka?
  • Co udělala Amálka, když myslivec usnul?
  • Jaká zvířátka vyletěla z pušky?
  • Jak pohádka dopadla?

Rozvoj souvislého vyjadřování metodou popisu (používání přídavných jmen) – popiš postavy z pohádky

Matematické činnosti

Viz příloha č.1
Viz příloha č.2
Viz příloha č.3
Viz příloha č.4

Výtvarné činnosti

Věneček pro Amálku (viz příloha č.5)

• Vystřihování předkreslených kytiček a lepení do tvaru věnečku
  • Výroba bramborového tiskátka ve tvaru kytičky, tiskání věnečku
  • Kresba jednotlivých kytiček na věneček

Vybarvování omalovánek

• Viz příloha č.6
  • Viz příloha č.7

Dítě a jeho tělo

Cílem této oblasti je podporovat fyzickou pohodu dítěte, zlepšovat jeho tělesnou zdatnost, podporovat rozvoj jeho pohybových i manipulačních dovedností, učit je sebeobslužným dovednostem a vést je ke zdravým životním návykům a postojům.

• Spontánní vyjádření hudby pohybem – tančíme jako víla Amálka
    • 2 – 3 skladky různého charakteru (i se zavřenýma očima)
  • Pohybová hra „Štronzo“ (viz příloha č.8)

Grafomotorická cvičení

• Viz příloha č.9
  • Sestav si les na podlaze pomocí špejlí nebo jiných pomůcek, které najdete doma

Kouzelná krabice

• Viz příloha č.10

Dítě a ten druhý

Cílem této oblasti je podporovat utváření vztahů dítěte k jinému dítěti či dospělému, posilovat, kultivovat a obohacovat jejich vzájemnou komunikaci a zajišťovat pohodu těchto vztahů.

Činnosti:

• Pojmenuj jednotlivé emoce dětí na obrázku (Viz příloha č.11)
  • Námětová hra „Na víly nebo myslivce“

Dítě a společnost

Cílem této oblasti je uvést dítě do společenství ostatních lidí a do pravidel soužití s ostatními, uvést je do světa materiálních i duchovních hodnot, do světa kultury a umění, pomoci dítěti osvojit si potřebné dovednosti, návyky i postoje a umožnit mu aktivně se podílet na utváření společenské pohody ve svém sociálním prostředí.

Činnosti:

• Nácvik říkanky „Myslivec“

Myslivci a jejich pes
dobře znají ten svůj les.
Vědí, kam pít laně chodí.
kam bažanti malé vodí,
kde že rostou nejvíc houby,
parohatý jelen troubí,
kde jezevci noru mají,
maliny kde v létě zrají.

• Hraní různorodých společenských her s pravidly – pexeso, člověče nezlob se,…

Dítě a svět

Cílem této oblasti je založit u dítěte elementární povědomí o okolním světě a jeho dění, o vlivu člověka na životní prostředí a vytvořit elementární základy pro otevřený a odpovědný postoj dítěte (člověka) k životnímu prostředí.

Činnosti:

• Procházka v lese, pozorování ekosystému les.
  • Povídání o tom, jak se v lese chováme, jak se máme chovat k životnímu prostředí, co všechno můžeme dělat pro jeho zlepšení.

Přílohy zde